Rozhovory - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Rozhovory

Jiří Paroubek rád na šampionát zavítá

Ikona

4. února 2009 - Vypjatá politická jednání a sledování a hodnocení předsednictví České republiky Evropské unii hodně zatěžuje předsedu nejsilnější opoziční strany. Jiří Paroubek si přesto najde čas, aby zavítal mezi obyčejné občany a seznámil se s jejich problémy. Rád by navštívil i program FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování, jak ostatně vyplývá z krátkého rozhovoru.

Divadlo na prvním místě

Ikona

20. prosince 2008 - Donedávna znali herečku Helenu Dvořákovou především v jejím rodném Brně a poslední dva roky návštěvníci pražského Divadla v Dlouhé. Letos se jí v profesním životě mnohé změnilo. Dostala svou první roli ve filmu a poprvé si zahrála v televizním seriálu.
Prvního září vstoupila na obrazovku televize Nova coby policejní psycholožka Jana Chládková v Kriminálce Anděl a ji dnes zná většina televizních diváků.

Jan Čenský: Na blbnutí mě užije

Ikona

20. prosince 2008 - Vystudoval hudebně dramatickou konzervatoř. Hned po úspěšném zakončení studia nastoupil do Divadla pod Palmovkou, hostoval v Národním divadle a v roce 1990 se stal členem černého Divadla Ta Fantastika, se kterým projel skoro celý svět. Vždycky byl vášnivým sportovcem a zlákal ho téměř každý sport - windsurfing, lyžování, jachting, cyklistika... A právě možná díky sportu vypadá tak dobře.

Ošklivka Katka aneb Trochu jiná Popelka

Ikona

17. prosince 2008 - Praha | Že by byla přímo ošklivá, to snad ani ne. Spíš je tak nějak divná. Špatně oblečená, s nemoderními brýlemi a plnou pusou rovnátek. Jinak je ale oškliváka Katka dívka veselá, čiperná, přímočará a při svých nemotorných eskapádách vlastně roztomilá.

Petr Muk: Dobře, že Mistr pořád zpívá

Ikona

17. prosince 2008 - Praha | Když bylo Petru Mukovi čtrnáct, snil o dráze muzikanta, ale zpěvákem být nechtěl. Měl spadeno na basovou kytaru a také ji v deváté třídě dostal od rodičů za vysvědčení.

Housle mají duši, říká Pavel Šporcl

Ikona

11. prosince 2008 - Jeden z nejlepších českých houslistů Pavel Šporcl prožívá pohádkové období. Nahrávku Vivaldiho Čtvero ročních dob označila odborná kritika za skvělou, koncerty nedostatkem návštěvníků netrpí, ba naopak, a v osobním životě též nemá důvod k nespokojenosti.
„Jsem šťastný muž. A to nejen proto, že mám úžasnou rodinu a práci, která mne baví a živí. Vše se snažím brát v životě pozitivně. Možná je to i tím, že si myslím, že vše, co se má stát, se stane. Jen je potřeba na to být připraven. Také ale vím, že vše může jednou skončit, a tak si své štěstí náležitě hýčkám a užívám,“ říká 35letý rodák z Českých Budějovic Pavel Šporcl.

Simona Krainová oslaví Vánoce v Americe

Doprovodný obrázek

27. listopadu 2008 - Modelka Simona Krainová se v kalendáři Simply Simona chtěla ukázat jako žena s duší, která a má v sobě kus radosti, ale i bolesti jako kterákoli jiná žena. S minimem stylingu a líčení je Simona na fotografiích ještě krásnější, každé foto vyjadřuje především její vnitřní pocity a má jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru.

Díkůvzdání Lejly Abbasové

Ikona

20. listopadu 2008 - Praha | Označení exotická kráska se v souvislosti s Lejlou Abbasovou přímo nabízí. Jenže takové zjednodušení si nezaslouží. Skrývá toho v sobě totiž mnohem víc. V září se vrátila z Keni, kde s fotografem Jakubem Ludvíkem nafotila kalendář. Výtěžek z jeho prodeje bude určen na její nadační fond Asante Kenya. „Čtrnáct dní jsme jezdili po různých místech Keni, které jsem vybrala. Bylo to náročné, jelo se třeba šest hodin do určité lokace, kde se nafotilo pár fotek, a pak zase zpátky. Ale troufám si tvrdit, že díky tomu je na fotografiích úplně jiná atmosféra, než obvykle kalendáře z Afriky přinášejí. Chtěla jsem, aby fotky byly z prostředí, s nímž se běžně setkávají tamní obyvatelé,“ říká.

Mazaný Václav Marhoul točil v poušti

Doprovodný obrázek

15. listopadu 2008 - Nový Bor | Václav Marhoul působil v FS Barrandov jako asistent produkce. V roce 1986 z Barrandova odešel a věnoval se produkční práci pro společenství Pražská pětka. Na podzim 1986 uvedl na jevišti Divadla Sklep ve své produkci a režii vlastní hru Mazaný Filip, podle níž natočil v roce 2003 stejnojmenný film. Příběh Mazaného Filipa je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. A protože miluje historii, je jeho další snímek z doby válečné. Tobruk se natáčel v poušti v Tunisu.

Z missky Báry Kolářové letos bude magistra

Ikona

10. listopadu 2008 - Báru Kolářovou, druhou českou vicemiss 2006, v poslední době “chytla” redaktorská práce. Kromě toho studuje vysokou školu, vidět ji můžeme na přehlídkouvých molech.

Z missky Báry Kolářové letos bude magistra

Ikona

10. listopadu 2008 - Báru Kolářovou, druhou českou vicemiss 2006, v poslední době “chytla” redaktorská práce. Kromě toho studuje vysokou školu, vidět ji můžeme na přehlídkouvých molech.

Strana výpisu

11