Rozhovory - REGIONÁLNÍ NOVINY

Rozhovory

LISTOPAD 89: Pithart: Klausovy názory na transformaci jsem nesdílel

Ikona

14. listopadu 2009 - Senátor Petr Pithart (KDU-ČSL) se po listopadu roku 1989 rozcházel s Václavem Klausem v názorech na ekonomickou transformaci a tvorbu zákonů. Podle něj se mělo tvořit oboje současně, řekl Pithart v rozhovoru.

Voda, moře, oceány letos na dvou místech, v Ústí a v Praze

Doprovodný obrázek

12. listopadu 2009 - Do světa vody, a to jak nad hladinou, tak pod ní, zavedou milovníky přírody dokumentární filmy promítané v rámci pátého ročníku Mezinárodního filmového festivalu (MFF) Voda, moře, oceány (nultý ročník se konal v roce 2004) 24. až 26. listopadu v Ústí nad Labem a v Praze.

Otužováním a vitaminy na chřipku

Ikona

6. listopadu 2009 - Slovo chřipka se v současné době skloňuje ve všech pádech a s různými přívlastky. Protože v situaci, kdy jde o zdraví, není informací a názorů nikdy dost, požádali jsme o přispění „svou troškou do mlýna“ doc. MUDr. Ladislava Machalu, Ph.D., který pracuje jako vedoucí lékař izolační jednotky pro vysoce nebezpečné infekce ve Fakultní nemocnici Na Bulovce v Praze.

Nej svatební šaty Terezy Šnajdrové

Ikona

6. listopadu 2009 - Návrhářka Tereza Šnajdrová získala v soutěži o Nejkrásnější svatební šaty roku 2009 hned dvě ocenění. Hlavní cenu poroty a cenu designéra.

Jana Vaňhová: krize nás nezlomí

Ikona

29. října 2009 - V listopadu tomu bude rok, co po přesvědčivém vítězství ČSSD v krajských volbách zvolili zastupitelé Ústeckého kraje hejtmankou Janu Vaňhovou. Jak jí měsíce plné nových povinností, radostí i starostí utekly?

Miss ČR 2009 Aneta Vignerová: Přítele netajím, jen se ho snažím ochránit před bulvárem

Ikona

28. října 2009 - PRAHA | Aneta Vignerová brzy odletí soutěžit o titul Miss World 2009 do jihoafrického Johannesburgu. V rozhovoru nám prozradila, jak se na soutěž připravuje, jak se cítí jako čerstvá Miss ČR, proč ve svých dvaadvaceti letech zatím nedostudovala střední školu a proč tají jméno svého přítele.

Milada Emmerová: Nejdůležitější je zdraví

Ikona

26. října 2009 - V čele Plzeňského kraje je téměř rok první hejtmanka v historii krajů, bývalá ministryně zdravotnictví Milada Emmerová (64). Funkce hejtmanky pro ni znamenala po několika letech návrat do vysoké politiky. Jak se žije ženě, která jako první v České republice dosedla na post první ženy v kraji? Co ji těší, co ji trápí, na co nemá čas a co by přála sobě a občanům?

Češka nejlepší břišní tanečnicí

Ikona

20. října 2009 - V devíti letech, v roli Cossety a po boku nejslavnějších českých muzikálových hvězd, poznala, jakou atmosférou dýchá Divadlo na Vinohradech, když se v něm odehrává první český „velkomuzikál“ Bídnici. Muzikálové herectví se sice stalo Katčinou profesí, v současné době o ní ale spíš uslyšíme jako o první Češce, která dobyla svět jako orientální tanečnice.

Rozhovor: Mikko Hirvonen, vedoucí jezdec mistrovství světa FIA v automobilových soutěžích

Ikona

18. října 2009 - Mistrovství světa v automobilových soutěžích má před sebou už jen poslední podnik, Britskou rally, která se pojede o příštím víkendu ve Walesu. Tam se bude bojovat o titul Mistra světa mezi jezdci, kde je největším favoritem Mikko Hirvonen, jezdec továrního týmu BP Ford Abu Dhabi World Rally.

Kuchařský elegán Roman Hadrbolec ví, co chce

Ikona

9. října 2009 - Arnold Schwarzenegger, Jack Nicholson, Paul Newman, Cher a Roman Hadrbolec. Že by tato jména nic nespojovalo? Ale kdeže. Posledně jmenovaný, rodák z Ostravy, totiž pro všechny uvedené celebrity vařil. Což je vyznamenání, na které dosáhnou jen skuteční mistři ve svém oboru.

Leoš Mareš: Začínám být pokornější

Ikona

1. října 2009 - S moderátorskou hvězdou Česko-Slovenské SuperStar Leošem Marešem jsme se potkali v pražských Arkádách v obchodě 4U Store, kde si vybíral podzimní oblečení. Sršel humorem a tvrdil, že džíny velikosti 32 jsou menší než 33.

Strana výpisu

8