Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

Národní park Podyjí má nové obyvatele

Národní park Podyjí má nové obyvatele

21. dubna 2024 - Praha – Nové obyvatele má pastevní rezervace u Mašovic v Národním parku Podyjí. Správa NP Podyjí se společností Česká krajina tam ke skupince divokých koní z Exmooru přivezly dvojici praturů. Jde o mladé býky plemene Tauros, které odborníci zpětně šlechtí tak, aby se co nejvíce přiblížilo vyhubenému praturovi. Podyjí se tak stalo jednou z několika málo lokalit u nás, kde se tento mohutný kopytník chová v přírodě blízkých podmínkách.

Děti a rybáři vypustili do řeky Bíliny stovky ryb

Děti a rybáři vypustili do řeky Bíliny stovky ryb

16. dubna 2024 - Most – Po půlroce se děti a rybáři z Českého rybářského svazu opět setkali u kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě na tradičním zarybňováním řeky Bíliny. Při letošním jarním vypouštění svůj domov v Bílině nalezlo na 400 kg ryb. Nadace ORLEN Unipetrol, která vypouštění organizuje a finančně podporuje, pomáhá s údržbou vodního ekosystému Bíliny jejím zarybňováním dvakrát do roka. Na vypouštění do řeky zve pravidelně školáky ze základních škol, kteří tak poznávají život v českých tocích.

Mobi má sourozence

Mobi má sourozence

13. dubna 2024 - Praha - Svého pátého potomka přivedla na svět samice gorily nížinné Kijivu v pátek 12. dubna po půl jedné v noci. Mládě začalo krátce po porodu pít a zkušená matka o něj velmi dobře pečuje.

Lesy obnovily dvě historické nádrže a tůň s vodou ze zámecké studánky

Lesy obnovily dvě historické nádrže a tůň s vodou ze zámecké studánky

13. dubna 2024 - Plzeňský kraj – Kamýky a U Kostelíka, dvě zaniklé historické průtočné vodní nádrže i tůň zanesenou sedimentem obnovily Lesy České republiky za devět milionů korun nedaleko státního zámku Kozel na Plzeňsku.

Candáti na Lipně bojují o přežití

Candáti na Lipně bojují o přežití

13. dubna 2024 - Horní Planá -Šedesát umělých hnízd pro candáty instalují v těchto dnech jihočeští rybáři z Českého rybářského svazu (ČRS) ve spolupráci s vědci z Biologického centra Akademie věd ČR (BC AV ČR) na našem největším přehradním jezeře Lipno v jižních Čechách.

První na světě

První na světě

11. dubna 2024 - Zoo Praha právě odchovává mládě rybožravé sovy ketupy Pelovy. Vylíhlo se zde na začátku letošního roku a po počátečních výkyvech v hmotnosti i občasné neochotě přijímat potravu je nyní ptáče vitální a prospívá. Zoo Praha je proto na dobré cestě jednu z vůbec největších žijících sov odchovat jako první zoologická zahrada na světě. Nově je navíc malá „rybí sova“ opět s rodiči ve voliéře vedle Pavilonu tučňáků. Návštěvníci tak mohou mimořádně vzácné mládě spatřit na vlastní oči.

Významné ocenění pro Milovickou rezervaci

Významné ocenění pro Milovickou rezervaci

6. dubna 2024 - Česká republika – Významného ocenění se dostalo milovické rezervaci velkých kopytníků. Vědecká rada ji vybrala mezi deset nejlepších projektů v České republice z oblasti udržitelnosti. Díky tomu se představí na letošním ročníku konference o udržitelnosti Czech and Slovak Sustainability Summit, která se uskuteční 25. dubna v Praze.

Azyl pro opuštěná zvířata mění podobu

Azyl pro opuštěná zvířata mění podobu

4. dubna 2024 - Hradec Králové - Hradecký útulek pro zvířata prochází výraznou proměnou, do které je zapojí i veřejnost. V únoru jej do své správy převzala společnost Městské lesy Hradec Králové a zařízení přejmenovala na Azyl pro zvířata. V azylu nyní probíhá přestavba a modernizace prostor, které by v budoucnu měly poskytnout oddělené zázemí pro psy a kočky. Do útulku může navíc zavítat i veřejnost, zatím v rámci dobrovolného venčení psů, v přípravě jsou ale i speciální programy a různé kurzy se zvířaty.

V Lánech se otevřela demonstrační obora

V Lánech se otevřela demonstrační obora

2. dubna 2024 - Praha – O víkendu se veřejnosti letos poprvé otevřela malá demonstrační obora. Návštěvníci se v ní mohou seznámit se zvěří, která je chovaná v Lánské oboře.

Divocí koně nově na Josefovských ptačích loukách

Divocí koně nově na Josefovských ptačích loukách

31. března 2024 - Praha – Skupinu sedmi mladých hřebců, kteří se loni narodili v milovické rezervaci velkých kopytníků, dnes přivezli ochránci přírody do Ptačího parku Josefovské louky u Jaroměře, který založila Česká společnost ornitologická.

Mostečtí báňští záchranáři podpoří výcvik služebních psů

Mostečtí báňští záchranáři podpoří výcvik služebních psů

26. března 2024 - Most - Hlavní báňská záchranná stanice Most, působící v uhelných lomech skupiny Sev.en Česká energie, se dohodla na rozšíření spolupráce se zájmovým sdružením ZKS CENTRUM Parent Company, které se věnuje výcviku služebních psů. Báňští záchranáři umožní kynologům výcvik v povrchových i podzemních prostorách a ti naopak v případě potřeby poskytnou pro záchranné akce vycvičené psy.

Strana výpisu

1 ...