Sport - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Sport

Školáky letos na třech kluzištích poprvé učí bruslit profíci

Školáky letos na třech kluzištích poprvé učí bruslit profíci

30. listopadu 2023 - Praha 8 - V pátek 1.12. se na Osmičce veřejnosti otevře třetí a zároveň největší kluziště, a to na Ládví. Na prvních dvou se už týden bruslí. V Městské části Praha 8 jde už o osmou „ledovou“ sezónu na mobilních kluzištích.

V Zabrušanech na Teplicku mají nové sportoviště

V Zabrušanech na Teplicku mají nové sportoviště

23. listopadu 2023 - Zabrušany – Nové víceúčelové Oranžové hřiště pro míčové sporty mají od středy 22. listopadu v Zabrušanech na Teplicku. Na jeho realizaci v rámci stejnojmenného grantu přispěla obci Nadace ČEZ částkou 500 000 korun. Hřiště se nachází v těsné blízkosti fotbalového hřiště klubu TJ Baník Zabrušany a nedalekého dětského hřiště, takže prakticky v centru obce se nyní nachází ucelený sportovní areál. Nové sportoviště nabízí volnočasové vyžití nejen obyvatelům Zabrušan a návštěvníkům obce, ale i všem z místních částí Všechlapy, Želénky, Straky a Štěrbina.

Běžeckou stezku v městských lesích doplnily fitness prvky

Běžeckou stezku v městských lesích doplnily fitness prvky

20. listopadu 2023 - Hradec Králové – Letos v létě vznikl v hradeckých městských lesích 800 metrů dlouhý běžecký okruh se speciálním přírodním povrchem. V těchto dnech jej Městské lesy Hradec Králové doplnily o nové fitness prvky. Pro sportovce tak vznikl jedinečný prostor, který nabízí zdravý způsob zlepšování kondice i posilování.

Hrubá stavba plochy na atletickém stadionu je hotová

Hrubá stavba plochy na atletickém stadionu je hotová

17. listopadu 2023 - Karlovy Vary - Stavební práce v rámci rekonstrukce Atletického stadionu Karlovy Vary jsou hotové. Po zimní přestávce bude obnova centrálního sportoviště v Tuhnicích pokračovat na jaře pokládkou tartanových povrchů, budou dokončeny sektory jednotlivých disciplín a založen trávník na vnitřní ploše.

Češi zakončili turnaj Karjala třetí výhrou

Češi zakončili turnaj Karjala třetí výhrou

13. listopadu 2023 - Tampere - Čeští hokejisté porazili na turnaji Karjala v Tampere 1:0 Švýcarsko a při premiéře trenéra Radima Rulíka ovládli akci Euro Hockey Tour bez ztráty bodu. Vítěznou branku vstřelil v přesilové hře Radan Lenc, premiérové čisté konto udržel při svém druhém startu v národním týmu brankář Dominik Pavlát.

DVOJÍ TRIUMF NA FESTIVALU V MILÁNĚ

DVOJÍ TRIUMF NA FESTIVALU V MILÁNĚ

13. listopadu 2023 - Liberecký kraj - Italské Miláno hostilo od 7. do 11. listopadu mezinárodní festival sportovních filmů „40th Milano International FICTS Fest“. Jednalo se o vyvrcholení světové série festivalů, mezi něž patří jako druhý nejstarší SPORTFILM LIBEREC.

Žeň medailí ze světových her ve Winnipegu

Žeň medailí ze světových her ve Winnipegu

10. listopadu 2023 - Ústecký kraj - Tým z Ústeckého kraje na letošních Světových policejních a hasičských hrách exceloval a odvezl si celkem 17 medailí. Tým tvořili varnsdorfští profesionální hasiči Josef Kroupa, Jan Šeps a Jan Hocko, dále Tomáš Sobecký, hasič z Ústí nad Labem, a jeho žena policistka Jarmila Sobecká Halířová. Družstvo doplnili hasiči Luděk Konvičný z Bíliny a Pavel Novák z Děčína. Svůj úspěch společně oslavili i s hejtmanem Ústeckého kraje Janem Schillerem.

422 km pro Klokánek

422 km pro klokánek

7. listopadu 2023 - Ústí nad Labem – Je jen jedno místo v Ústí nad Labem, kde v neděli odpoledne spojilo 70 rekreačních i profesionálních sportovců své síly a vytrvalost pro dobrou věc : ,,Papa Joe’s gym".

Hattrick Jakuba Vadlejcha

Hattrick Jakuba Vadlejcha

6. listopadu 2023 - Praha - Česká atletika nemění svého krále, potřetí jím je oštěpař Jakub Vadlejch. Hattrick v podobě tří výher v řadě před ním v samostatné české historii zvládli jen Barbora Špotáková, Roman Šebrle a Jan Železný. V anketě odborné veřejnosti vyhrál Vadlejch s náskokem 372 bodů před koulařem Tomášem Staňkem, halovým vicemistrem Evropy.

Na rakouském ledovci Mӧlltal se lyžuje od této neděle

Na rakouském ledovci Mӧlltal se lyžuje od této neděle

4. listopadu 2023 - Rakousko - Lyžařská sezóna začíná v neděli 5. listopadu na ledovci Mӧlltaler Gletscher. Jediné ledovcové středisko v rakouských Korutanech přivítá po dvou týdnech příprav první lyžaře. V noci na dnešek připadlo 40 cm nového přírodního sněhu!

Ocenění za úspěšnou reprezentaci

Ocenění za úspěšnou reprezentaci

2. listopadu 2023 - Plzeň - Setkání hejtmana Plzeňského kraje s reprezentanty v požárním sportu z řad profesionálních i dobrovolných hasičů hostil společenský sál SOU elektrotechnického Plzeň. Jednotlivci i týmy hasičů obdrželi ocenění za reprezentaci Plzeňského kraje na mistrovství ČR.

Strana výpisu

1 ...