Zajímavosti - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zajímavosti

Z festivalových pódií přes červený koberec až do Rudolfina

Z festivalových pódií přes červený koberec až do Rudolfina

17. dubna 2024 - Česká republika - Mladý a dynamický symfonický orchestr Police Symphony Orchestra ve svém čtrnáctém roce existence sestoupí na okamžik z hudebních pódií na filmová plátna. Dokumentární film s názvem Velký finále mapuje tři roky života mladých lidí amatérského orchestru, jejich radosti i strasti, úspěchy i vyčerpání, ale hlavně odhodlání jít si za svými sny.

Adélka Hurníková: Nový Zéland si zachoval ráz nedotčené přírody

Adélka Hurníková: Nový Zéland si zachoval ráz nedotčené přírody

25. března 2024 - Koordinátorka skupinových lekcí Adélka Hurníková z Prahy je velká cestovatelka. Letošní začátek roku strávila s přáteli „u protinožců“ na Novém Zélandu.

Po třiceti letech na místě činu

Po třiceti letech na místě činu

11. března 2024 - Praha - Bývalý prezident Spojených států Bill Clinton se v neděli vrátil na místo, kde si při své návštěvě Prahy v roce 1994 – ve funkci 42. hlavy USA – zahrál před zraky českého prezidenta na saxofon.

Navrhněte Osobnosti roku 2023 Ústeckého kraje

Navrhněte Osobnosti roku 2023 Ústeckého kraje

29. února 2024 - Milí čtenáři, v březnovém vydání Regionálních novin zveřejníme nominace do čtenářské ankety Osobnost roku 2023 Ústeckého kraje.

Nová bible ochránců české přírody

Nová bible ochránců české přírody

28. ledna 2024 - Praha – Klíčový dokument, který pomůže výrazně zlepšit ochranu přírody v České republice, certifikovalo ministerstvo životního prostředí. Aktualizovaná Metodika přirozené pastvy velkých býložravců poskytuje návod k přírodě blízké a finančně efektivní ochraně velkých krajinných celků.

Expresivní i pragmatická, taková bude Vltavská filharmonie

Expresivní i pragmatická, taková bude Vltavská filharmonie

27. ledna 2024 - Podrobná studie Vltavské filharmonie rozvíjí soutěžní návrh, se kterým dánské studio BIG zvítězilo před rokem a půl v mezinárodní soutěži.

Tržiště Náplavka a Kubáň zahajují sezónu

Tržiště Náplavka a Kubáň zahajují sezónu

26. ledna 2024 - Praha – Prvním pražským farmářským trhem pod širým nebem, který v letošním roce přivítal zákazníky, byl Heřmaňák, ten je otevřen pravidelně každou sobotu na Řezáčově náměstí v Praze 7. V sobotu 3. února se k němu přidají hned dva další – farmářský trh Náplavka v Praze 2 a farmářský trh Kubáň v Praze 10.

Divadlo Na Zábradlí opět v Liberci

Divadlo Na Zábradlí opět v Liberci

26. ledna 2024 - Liberec - Naivní divadlo se dlouhodobě snaží libereckým divákům kromě vlastní tvorby zprostředkovat také zážitky v podobě zajímavých hostů, a to v rámci pravidelných Večerů v Naivním. Ten únorový bude patřit pražskému Divadlu Na zábradlí, které do Liberce přiveze inscenaci Vzkříšení, jež vznikla na motivy stejnojmenného románu L. N. Tolstého.

Sokolov našel svůj talent

Karlovarský talent

26. ledna 2024 - Sokolov - Ve středu 24. ledna se uskutečnilo finále talentové soutěže Sokolov má talent 2023. Finalisté se prezentovali před porotou v záři reflektorů na jevišti Městského divadla v Sokolově, na prknech, která znamenají svět. Bylo vybráno celkem deset finalistů, kteří podávali ty nejlepší výkony, ale pouze jeden z nich se stal vítězem za každou věkovou kategorii.

Obránci zvířat upozornili na krutou zimu

Obránci zvířat upozornili na krutou zimu

26. ledna 2024 - Brno - Na vlastní srst – tak se jmenovala akce, kterou brněnská lokální skupina spolku OBRAZ – Obránci zvířat upozornila na utrpení zvířat v krutých mrazivých podmínkách letošní zimy. Jedná se už o třetí kapitolu v rámci nově spuštěného projektu Štatl zvířat, kdy brněnští obránci každý měsíc představují jedno téma, které se věnuje zneužívání zvířat.

Další revoluční novinka v porodnictví

obr. č.1

26. ledna 2024 - Litoměřice – Na včerejší tiskové konferenci v litoměřické nemocnici akciové společnosti Krajské zdravotní se novináři seznámili s revoluční novinkou – porodním gaučem. Využívají ji tady jako první v Ústeckém kraji. Dar v hodnotě 170 tisíc korun zprostředkoval Nadační fond Propolis 33.

Strana výpisu

1 ...