Kultura - REGIONÁLNÍ NOVINY

Kultura

Nová turistická linka jezdí po vodě

Nová turistická linka jezdí po vodě

9. června 2023 - Litoměřice – Dnešním dnem zahájila provoz nová, jedinečná turistická lodní linka T93, která po vodě spojuje města Litoměřice a Terezín!

Vyhlídka je opět otevřená

Vyhlídka je opět otevřená

9. června 2023 - Liberec - V případě příznivého počasí budou moci návštěvníci sledovat okolní panoramata ze 17. patra krajského úřadu v Liberci, a to až do 30. září letošního roku.

Světloplach Petr Nikl vystavuje ve SmetanaQ Gallery

Světloplach Petr Nikl vystavuje ve SmetanaQ Gallery

9. června 2023 - Praha - Jeden z nejznámějších umělců současné české scény Petr Nikl připravil částečně procesuální instalaci reflektující prostory SmetanaQ Gallery ve vazbě na její sousedství s řekou Vltavou a pražským panoramatem.

Liberecký kraj rozdělí rekordních 14 milionů korun

Liberecký kraj rozdělí rekordních 14 milionů korun

8. června 2023 - Již od roku 2016 podporuje individuálními dotacemi Liberecký kraj opravy a obnovy kulturních památek v regionu – zejména v případech, kdy jsou práce finančně náročné nebo jde-li o památky ohrožené. Letos rozdělí na individuálních dotacích rekordních 14,3 milionu korun.

Vesnicí Středočeského kraje roku je obec Ledčice

Vesnicí Středočeského kraje roku je obec Ledčice

8. června 2023 - Vesnicí Středočeského kraje roku 2023 je obec Ledčice na Nymbursku. Vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Vesnice roku se dnes konalo v sídle Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře. Do 27. ročníku se přihlásilo 15 obcí, o čtyři více než loni.

Prague Open Air startuje 15. června

Prague Open Air startuje 15. června

7. června 2023 - Praha - Řada populárních českých i zahraničních interpretů vystoupí během letních měsíců na pražské hudební scéně Prague Open Air. Ta se tento rok rozrostla na dvě lokace. V Ledárnách Braník a na Občanské plovárně pod širým nebem vystoupí Hooverphonic, Pražský výběr, Pokáč, Sofian Medjmedj, David Koller, Monkey Business, J.A.R., Aneta Langerová nebo Michal Prokop. Celou sezonu zahájí 15. června v Ledárnách Braník Sto zvířat. Vstupenky jsou dostupné na webových stránkách pragueopenair.cz nebo GoOut.net.

Nová turistická cesta do Boubínského pralesa

Nová turistická cesta do Boubínského pralesa

6. června 2023 - Jihočeský kraj – Dřevěné chodníky a mostek právě instalují Lesy ČR na náhradní trasu k Boubínskému jezírku. Už v červnu tak turisté opět nahlédnou do pralesa.

Rock for People startuje už ve čtvrtek

Rock for People startuje už ve čtvrtek

6. června 2023 - Hradec Králové – Na 600 umělců, 130 koncertů, 50 představení či debat - to je historicky největší 27. ročník festivalu Rock for People, který již od tohoto čtvrtka promění na čtyři dny Hradec Králové v centrum kulturního života a nezapomenutelných zážitků. Festival, který vystoupal mezi první ligu i v rámci evropských festivalů, přiváží do Parku 360 světové hvězdy v čele s jednou z největších rockových kapel současnosti MUSE, králi metalu Slipknot, fenoménem Machine Gun Kellym a čerstvými držiteli Brit Awards The 1975. Fanoušci se mohou těšit ale i například na Simple Plan, Papa Roach, Billy Talent, Nothing But Thieves nebo Hollywood Undead. “Už se nemůžeme dočkat, až za dva dny otevřeme brány festivalu a opět po roce přivítáme první nadšené fanoušky, kteří mají ještě živě v paměti loňský legendární vyprodaný ročník,” říká Michal Thomes a dodává: “Snový areál nám roste před očima, finalizujeme přípravy a ladíme vše k dokonalosti. Už teď je jasné, že nás opět čeká přelomový ročník

V hlavní soutěži MFF Karlovy Vary máme dvojí zastoupení

V hlavní soutěži MFF Karlovy Vary máme dvojí zastoupení

5. června 2023 - Praha - V žánrově i stylově rozmanitém výběru Hlavní soutěže se potkávají snímky uznávaných tvůrců, kteří nabrali předchozí zkušenosti na festivalech jako Cannes, Berlinale nebo Sundance, s mimořádně talentovanými debutanty.

Víkend otevřených zahrad v Libereckém kraji

Víkend otevřených zahrad v Libereckém kraji

5. června 2023 - Liberecký kraj - Roušku tajnosti z běžně nepřístupných míst poodkryje Víkend otevřených zahrad, který se po celém světě, Liberecký kraj nevyjímaje, koná o víkendu 10. a 11. června. Tento svátek vznikl v roce 1998 ve Velké Británii; v České republice se slaví od roku 2010.

Nová naučná stezka

Nová naučná stezka

5. června 2023 - Ústí nad Labem - V pátek 2. června byla slavnostně otevřena nová naučná stezka na Mariánské skále. Její realizaci financovalo statutární město Ústí nad Labem, které při její tvorbě spolupracovalo s městským obvodem Severní Terasa a městským muzeem.

Strana výpisu

1 ...