Kultura - REGIONÁLNÍ NOVINY

Kultura

Novou znělku natočil Johnny Depp

Novou znělku natočil Johnny Depp

29. května 2023 - Novou znělku, která bude premiérově uvedena na slavnostním zahájení 57. ročníku MFF Karlovy Vary, natočil herec Johnny Depp.
Originální znělky se snaží jedinečným způsobem připomínat oceněné osobnosti a hosty uplynulých ročníků karlovarského festivalu.

Primátor Jiří Štábl zve do Teplic

Primátor Jiří Štábl zve do Teplic

25. května 2023 - Květen se chýlí ke konci. Teplice na jeho sklonku vstoupí do své 869. lázeňské sezóny. Po dvou hubených letech zaviněných covidem zase v plné parádě. Jaké ale bude celé kulturní léto, na co všechno se mohou domácí i hosté těšit, o tom jsme hovořili s primátorem města Jiřím Štáblem.
Kdybychom měli vyjmenovat všechny letní akce, které pořádá nebo podporuje město, nezbylo by nám na rozhovor místo. Čtenářům dáme proto prostor na jiném místě. Co si rozhodně nenecháte ujít vy osobně?

Ghettofest v brněnském "Bronxu" nabídne koncerty i akce pro děti

Ilustrační fotografie

2. června 2022 - (ČTK) - Takzvaný brněnský Bronx, sociálně vyloučená lokalita poblíž centra města, ožije v sobotu díky 11. ročníku pouličního festivalu Ghettofest. Nabídne koncerty, filmové projekce, diskuze, aktivity pro děti i možnost návštěvy otevřených ateliérů. Program festivalu poskytla ČTK za organizátory Barbora Chmelařová.

Čapkův památník ve Staré Huti zprovoznil interaktivní aplikaci Robot dětem

Ilustrační fotografie

1. června 2022 - Stará Huť (Příbramsko) 31. května (ČTK) - Památník Karla Čapka ve Staré Huti na Příbramsku zprovoznil interaktivní aplikaci Robot dětem s digitální postavičkou robota. Nejmenší návštěvníky zábavnou formou poučí o dětských knihách, ilustracích Karla Čapka a jeho bratra Josefa nebo o životě ve Staré Huti, uvedl dnes památník v tiskové zprávě.

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica nabídne 23 koncertů a dalších akcí

Ilustrační fotografie

31. května 2022 - (ČTK) - Mezinárodní hudební festival Lípa Musica nabídne 23 koncertů a dalších akcí včetně mistrovských kurzů v Libereckém a Ústeckém kraji a také v Sasku. Předprodej vstupenek zahájí organizátoři ve středu 1. června. Uměleckým garantem 21. ročníku se stala sopranistka Hana Blažíková, která se věnuje staré hudbě a na festivalu se představí ve čtyřech projektech, řekla dnes ČTK mluvčí festivalu Lucie Johanovská.

Homolkovi ze slavného filmu se objeví na divadelních prknech

Zdroj: youtube.com

28. května 2022 - Švandovo divadlo uvede dnes večer premiéru divadelní adaptace filmu Ecce homo Homolka. Slavnou komedii Jaroslava Papouška přivádí na divadelní prkna mladá režisérská dvojice Kristýna Jankovcová a Adam Svozil. Režijní tandem chce na rodinu Homolkových pohlížet nově, satirický tón komedie proto podtrhuje výraznou stylizací. Inscenace se tak nebojí barev, znaků, nadsázky i vtipných zkratek.

Městská část Praha 8 pojala oslavy Operace Anthropoid velkolepě

Zdroj: Wikipedia

27. května 2022 - Městská část Praha 8 připravila v rámci oslav 80. výročí Operace Anthropoid bohatý program, který začne v pátek 27. května a bude pokračovat i v sobotu. Právě na území Prahy 8 v libeňské zatáčce proběhl 27. května 1942 v 10:35 hodin úspěšný útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, který provedli českoslovenští vojáci Jan Kubiš a Jozef Gabčík.

Zemřel Andrew Fletcher, nejtišší z depešáků

Zdroj: Wikipedia

27. května 2022 - 26. května 2022 zemřel náhle jeden ze zakládajících členů skupiny Depeche Mode Andrew Fletcher. Smutnou zprávu o jeho smrti zveřejnila skupina na svém twitterovém účtu. V prohlášení stojí: „Jsme šokováni a naplněni obrovským smutkem z předčasného úmrtí našeho drahého přítele, člena rodiny a kolegy z kapely Andyho ‚Fletche‘ Fletchera.“

Salmovský palác se po pauze otevírá výstavou japonské zenové malby

Zdroj: Wikipedia

27. května 2022 - Národní galerie Praha po více než dvou letech znovu otevírá Salmovský palác na Hradčanském náměstí. Představí v něm japonské zenové obrazy ze sbírky, kterou galerii v roce 2019 daroval nizozemský umělec a sběratel Felix Hess. Sbírka zahrnuje malby a kaligrafie ze 17. až 20. století a vystavena bude do 2. října.

Multimediální show o životě a díle Alfonse Muchy má dnes premiéru v Praze

Zdroj: Wikipedia

26. května 2022 - Multimediální show, která by měla za použití různých výrazových prostředků přiblížit život a dílo světoznámého malíře Alfonse Muchy, bude mít dnes večer premiéru v hale O2 Universum. Show využívající velkou scénu je plná barev, hudby a rozpohybovaných reprodukcí Muchových slavných děl. Představení doplňuje vyprávěný komiksový příběh, který vytvořil fiktivní obdivovatel Muchova díla.

Rekonstrukce útoku nebo slavnostní shromáždění připomenou útok na Heydricha

Zdroj: Wikipedia

26. května 2022 - Rekonstrukce útoku, slavnostní shromáždění, piety i výstavy v pátek v Česku připomenou 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Zúčastní se jich čelní představitelé státu i zahraniční hosté včetně slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.

Strana výpisu

3 ...