Cestování - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Cestování

Výstaviště žilo cestovním ruchem

Výstaviště žilo cestovním ruchem

20. dubna 2024 - České Budějovice - Dvoudenní konferenci cestovního ruchu Travelcon hostí českobudějovické Výstaviště. Přítomno je více než 400 účastníků, pro které je připraven zajímavý a inspirující program zahrnující přednášky, workshopy, diskusi k současným trendům i nové pohledy například z Polska, Německa, Rakouska a Slovenska.

Cyklistická sezona odstartuje začátkem května na Lipně

Cyklistická sezona odstartuje začátkem května na Lipně

17. dubna 2024 - Jihočeský kraj - Otevřením nového úseku Vltavské cyklistické cesty v sobotu 4. května slavnostně začne nová cyklistická sezona v jižních Čechách. První turisté se svezou po trase mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem, akci také doplní bohatý doprovodný program. Možnosti nejen pro rodiny s dětmi jsou hodně široké a nabízí se využít květnových svátků k prodloužení svého pobytu.

Hlasujte v soutěži Krušnohorská NEJ

Hlasujte v soutěži Krušnohorská NEJ

11. dubna 2024 - Krušné hory - Destinační agentura Krušné hory a sdružení SPO-NA právě oznámili začátek hlasování o nejoblíbenější turistickou novinku roku 2023 - Krušnohorská NEJ. Soutěž již běží šestým rokem a třetím rokem má přesah k našim sousedům do Německa.

Nejdelší zavěšený most v Česku překlene řeku Labe nad oblíbenou cyklostezkou

Nejdelší zavěšený most v Česku překlene řeku Labe nad oblíbenou cyklostezkou

11. dubna 2024 - Pardubice - V minulém týdnu se uskutečnila jedna z dalších zásadních etap v realizaci severovýchodního obchvatu Pardubic-výsuv dalšího segmentu nejdelšího zavěšeného mostu v České republice. Při výsuvu mostu se používá speciální technologie, při níž se nosná železobetonová konstrukce mostu vyrábí přímo na místě v tzv. výrobně a následně se pomocí hydraulických lisů vysouvá přes řeku Labe nad frekventovanou a oblíbenou cyklostezkou.

Jižní Čechy jsou plné novinek pro turisty

Jižní Čechy jsou plné novinek pro turisty

11. dubna 2024 - Jihočeský kraj - Chcete si užít dovolenou, navštívit mezi prvními unikátní místa nebo získat větší cestovatelský rozhled? Pak určitě čtěte dále. Nové atraktivity ocení návštěvníci napříč všemi generacemi a zájmy.

Ryanair odstartoval spojení z Pardubic do Barcelony-Girony

Ryanair odstartoval spojení z Pardubic do Barcelony-Girony

9. dubna 2024 - Pardubice - Přední letecký dopravce Ryanair se slavnostně ujal druhé pravidelné linky z pardubického letiště za přítomnosti zástupců akcionářů, ředitele letiště a oblastní manažerky letecké společnosti. Irská společnost bude létat z Pardubic na Costa Bravu dvakrát týdně, a to vždy ve čtvrtek a v neděli.

Liberecký kraj bodoval

Liberecký kraj bodoval

28. března 2024 - Liberecký kraj - Druhým nejpříjemnějším místem v Česku, ke lze strávit zimní dovolenou, je Liberecký kraj. Vyplývá to z výsledků ankety Kraj mého srdce, jež sleduje oblíbenost jednotlivých krajů České republiky. Liberecký region boduje v této kategorii již tradičně.

Letiště zavádí pravidelnou linku do Tel Avivu

Letiště zavádí pravidelnou linku do Tel Avivu

25. března 2024 - Karlovy Vary - Pravidelná letecká linka mezi Karlovými Vary a Tel Avivem zahájí provoz 23. května a bude létat každý čtvrtek až do 31. října. Linku bude provozovat společnost Corendon Airlines, a to pomocí letadel A320 svého smluvního partnera, kyperské TUS Airways.

Turistická sezóna DÚK začíná na Velký pátek

Turistická sezóna DÚK začíná na Velký pátek

22. března 2024 - Ústecký kraj - V pátek 29. března se rozjede řada očekávaných spojů, které jezdí pouze od jara do podzimu, většinou o víkendech a ve svátcích. Svézt se můžete motoráčkem, autobusem i lodí. Cíl turistických linek je vždy stejný – nechte auto doma, nebo u svého ubytování, a kochejte se Ústeckým krajem všemi smysly.

O víkendu startuje sezóna turistických vlaků

O víkendu startuje  sezóna turistických vlaků

20. března 2024 - Středočeský kraj - O víkendu 23. a 24. března bude na železnici v Praze a Středočeském kraji zahájena nová turistická sezóna. Zájemci o poznávání krás středních Čech se mohou těšit na tradiční jízdy do turisticky atraktivních míst, ale i na některé nové trasy.

Kraj poskytne turistickým oblastem miliony

Kraj poskytne turistickým oblastem miliony

13. března 2024 - Liberecký kraj - S pěti turistickými oblastmi spolupracuje v rámci rozvoje cestovního ruchu Liberecký kraj. Jsou jimi Český ráj, Jizerské hory, Krkonoše Lužické hory a Máchův kraj. Díky této spolupráci se rozvíjí cestovní ruch a zlepšuje se nabídka zajímavostí pro turisty.

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Souhlasíte s přijetím eura?

Ano

44.4%

 

Ne

27.2%

 

Je mi to jedno

14.4%

 

Nemám k tomu dost informací

14%