Cestování - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Cestování

Skupina ČEZ pokračuje v ozeleňování své autoflotily

Skupina ČEZ pokračuje v ozeleňování své autoflotily

1. prosince 2023 - Plzeň - Skupina ČEZ pokračuje v rychlé proměně svého vozového parku ve flotilu ekologických aut. Do konce letošního roku chtějí energetici jezdit ve 150 elektromobilech. Tempo se daří držet i díky tzv. dynamickému nákupnímu systému, který ČEZ používá při soutěžení dodavatelů aut. Hned 34 nových modelů vozu CUPRA Born tak včera mohli zástupci ČEZ převzít v plzeňském dealerství Autocentrum Šmucler. Bezemisní vozy nahradí klasická auta ve firemních autopůjčovnách ČEZ po celé České republice. Většina fleetu ČEZ by do roku 2030 měla v souladu s platným ESG závazkem ČEZ sestávat z plně elektrických vozidel.

V Ústeckém kraji veřejná linková doprava nezdraží

V Ústeckém kraji veřejná linková doprava nezdraží

29. listopadu 2023 - Ústecký kraj - Tradiční výroční tisková konference ke změnám jízdních řádů od 10. prosince 2023 přinesla informace o mezikrajském propojení linek v oblasti Čtyřmezí i o nových vozidlech. Důležitou informací je, že se v Ústeckém kraji nechystá zdražování veřejné linkové dopravy.

Na trh vstupuje nový Enyaq

Na trh vstupuje nový Enyaq

26. listopadu 2023 - Mladá Boleslav – Škoda Auto uvádí na český trh vrcholné provedení svého elektrického modelu Enyaq, tradičně pojmenované Laurin & Klement.

Podzim v Máchově kraji

Podzim v Máchově kraji

25. listopadu 2023 - Doksy - Jako o letní destinaci se často hovoří o Máchově kraji. Ale chyba lávky — právě v této oblasti má podzim své neodolatelné kouzlo, které by byla škoda propásnout. Ať už jde o daleké výhledy do probarvené krajiny či cesty lesy plnými skalisek. Zveme na procházku.

Zimní turistickou sezonu odstartovala Bardotka

Zimní turistickou sezonu odstartovala Bardotka

23. listopadu 2023 - Teplice - Na nádraží v Telnici se minulý týden sešly stovky nadšených návštěvníků. Většinu z nich tam v den státního svátku přivezly čtyři speciální vlaky s kapacitními čtyřnápravovými osobními vozy řady Btx, které táhla legendární lokomotiva Bardotka, zvaná též Barča nebo Zámrača. Akce v Telnici sloužila mimo jiné na podporu Kozí dráhy, na které kraj objednává Podkrušnohorský motoráček, a zároveň tím byla zahájena zimní turistická sezóna v Krušných horách.

Podpora dopravy v Českém Švýcarsku

Podpora dopravy v Českém Švýcarsku

14. listopadu 2023 - Ústecký kraj - V průběhu posledních let Ústecký kraj významně přispěl ke zkvalitnění veřejné dopravy v destinaci České Švýcarsko, a to v úzké spolupráci s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko a za podpory Správy NP České Švýcarsko. Veřejná doprava se v průběhu let v tomto turisticky velmi navštěvovaném regionu výrazně zlepšila. Tím se přispělo k rozvoji udržitelného cestovního ruchu i v nejcennějších částech Českého Švýcarska včetně samotného národního parku.

Po kraji vyjede nový hybridní autobus Iveco Crossway

Po kraji vyjede nový hybridní autobus Iveco Crossway

4. listopadu 2023 - Liberecký kraj - Nový autobus Iveco Crossway LE 12 MH (Mild Hybrid) bude na regionálních linkách testovat po dobu tří týdnů společnost ČSAD Liberec. Vozidlo se na první pohled neliší od ostatních, nicméně má na střeše uložené baterie, které se při brzdění dobíjejí, a následně tak během stání na zastávkách zásobují vůz energií. Naftový motor tak může být v klidu. Při odjezdu ze zastávky navíc pomáhají s rozjezdem vozidla, a tím se snižuje spotřeba v závislosti na typu linky, a to o 10 až 15 %.

Sociální služby Vsetín doplnily flotilu čtvrtým elektromobilem

Sociální služby Vsetín doplnily flotilu čtvrtým elektromobilem

1. listopadu 2023 - ZLÍNSKÝ KRAJ – Nové auto s elektrickým pohonem, které je speciálně upraveno pro převoz klientů upoutaných na invalidní vozík, získaly Sociální služby Vsetín. Ford E-Transit v hodnotě přesahující 2,1 milionu korun byl zakoupen s využitím evropské dotace ve výši 1,530 milionu korun. Vůz si jeho noví uživatelé slavnostně převzali v pondělí 30. října na platformě 14|15 Baťova Institutu ve Zlíně.

Třeboňsko láká na své podzimní kouzlo

Třeboňsko láká na své podzimní kouzlo

1. listopadu 2023 - Jihočeský kraj - Letní turistická sezona je již nějaký čas minulostí. To ale neznamená, že by tím skončily možnosti na příjemné a zajímavé výlety. Naopak. Třeboňsko už je naplno zbarvené do krásných podzimních barev, které jsou samy o sobě okouzlující. Pokračuje i série výlovů rybníků. Destinační společnost si navíc připravila soutěž o zajímavé ceny.

Od prosince budou v Plzeňském kraji jezdit moderní vlaky

Od prosince budou v Plzeňském kraji jezdit moderní vlaky

30. října 2023 - Plzeňský kraj - Od 10. prosince začne na lince P11 Horažďovice předměstí – Sušice – Klatovy a na lince P23 Domažlice – Klatovy provozovat osobní vlaky dopravce GW Train Regio. Provoz je zajištěn na základě smlouvy, která je výsledkem nabídkového řízení z roku 2021. Na tratích budou v provozu vozidla RS1 Stadler odpovídající moderním požadavkům na komfortní cestování, designově odpovídají barvám Plzeňského kraje.

Historické vlaky, moderní odbavování

Historické vlaky, moderní odbavování

17. října 2023 - Turistické linky Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) patří k velmi oblíbeným. Pro větší komfort cestujících zavádí Ústecký kraj nové přenosné osobní pokladny, které umožňují platbu kartou, ale také přenos polohy vozu do Centrálního dispečinku.

Strana výpisu

1 ...