Charita - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Charita

Přijďte fandit dobré věci!

Přijďte fandit dobré věci!

1. března 2024 - Chomutov - Už po šesté podpoří Piráti Chomutov chomutovskou nemocnici.
V sobotu 2. března od 17:30 hodin se představí ve speciálních dresech na podporu Neurologického oddělení v severočeském derby s HC Slovan Ústí nad Labem.

Podpora pro hudební festivaly a další kulturní akce

Podpora pro hudební festivaly a další kulturní akce

28. února 2024 - Středočeský kraj - Festivaly Let It Roll, Slánský Tuplák či Noir Film Festival 2024 jsou příklady akcí, jejichž podporu v rámci dotačního programu pro významné kulturní a společenské akce přispívajících k rozvoji cestovního ruchu schválili krajští zastupitelé. Dotace v celkové výši 6,4 milionu korun budou rozděleny mezi 17 akcí.

Kraj rozdělí první motivační příspěvky lékařům nad 65 let

Kraj rozdělí první motivační příspěvky lékařům nad 65 let

28. února 2024 - Karlovy Vary - Rada Karlovarského kraje schválila první žádosti na poskytnutí dotace v rámci nového motivačního programu pro lékaře primární péče starší 65 let. Částkou 50 000 korun bude podpořeno 30 žadatelů. Účelem vyhlášeného programu je motivovat lékaře primární péče starší 65 let, aby nadále provozovali své praxe, a zároveň je ocenit za to, že se stále starají o pacienty, čímž výrazně napomáhají poskytování zdravotních služeb občanům regionu.

Kulturní zařízení obdrží z dotací 12 milionů korun

Kulturní zařízení obdrží z dotací 12 milionů korun

27. února 2024 - Ústecký kraj - Severočeská filharmonie Teplice, Městské divadlo v Mostě, Činoherní studio v Ústí nad Labem a Docela velké divadlo v Litvínově si pro tento rok rozdělí z Regionálního podpůrného fondu 12 milionů korun. Rozhodlo o tom Zastupitelstvo Ústeckého kraje.

Post Bellum získá podporu od kraje

Post Bellum získá podporu od kraje

26. února 2024 - Karlovarský kraj - Už jste slyšeli o aktivitách neziskové organizace POST BELLUM, která vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století? Tak právě jí Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila dotaci ve výši 200 tisíc korun. Prostředky by měly jít na výdaje spojené s provozem pobočky Paměti národa v regionu a jejího dokumentačního centra.

Haima pomáhá nemocným dětem i rodičům

Haima pomáhá nemocným dětem i rodičům

25. února 2024 - České Budějovice - Představitelky spolku HAIMA, Kamila Zelinková, Eliška Švepešová a lékařka Ivana Hojdová navštívily primátorku Dagmar Škodovou Parmovou.

Radní chtějí podpořit akceschopnost hasičů

Radní chtějí podpořit akceschopnost hasičů

23. února 2024 - Pardubice - Radní města vyhověli žádosti Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje (HZS PK) o poskytnutí finančního daru ve výši 3 miliónů korun na nákup velitelsko-spojového automobilu k řízení jednotek požární ochrany a složek integrovaného záchranného systému v rámci rozsáhlých zásahů. O definitivním potvrzení daru budou rozhodovat ještě zastupitelé na svém pondělním jednání 26. února.

Brno si připomene dva roky války v Ukrajině

Brno si připomene dva roky války v Ukrajině

23. února 2024 - Brno - Na Zelném trhu se 24. Února uskuteční benefiční akce Zvykli jsme si na válku: Večer pro Ukrajinu vol. 2. Cílem události, kterou pořádá nezávislé divadlo 3+kk a nezisková organizace NESEHNUTÍ, je nejen připomenout pokračující ruskou invazi, ale také vybrat peníze na další potřebnou pomoc Ukrajině.

O seniory pečují i čtyřnozí terapeuti

O seniory pečují i čtyřnozí terapeuti

23. února 2024 - České Budějovice - Do domovů pro seniory ve městě pravidelně docházejí psi se svými odbornými canisterapeuty z organizace Hafík, z. s.

O vouchery od kraje na rozvoj podnikání je zájem

O vouchery od kraje na rozvoj podnikání je zájem

21. února 2024 - Ústecký kraj - Kraj spustil příjem žádostí o dotace pro malé a střední podnikatele z Operačního programu spravedlivá transformace 2021–2027. Jedná se o celkem tři programy: Voucher pro rozvoj podnikání, Inovační voucher a Digitální voucher.

Grant Stromy Nadace ČEZ má uzávěrku 29. února

Grant Stromy Nadace ČEZ má uzávěrku 29. února

18. února 2024 - Střední Čechy - První kolo grantového řízení Stromy pro jarní výsadbu v roce 2024 vyhlásila Nadace ČEZ. Zájemci si mohou podat žádost o grant do 29. února. Žadatelé mohou využít až 150 tisíc korun na výsadbu stromů, alejí či obecních sadů, případně obnovu stávajících parků a podobně. Příjemcem nadačního příspěvku mohou být právnické osoby se sídlem v České republice, které splňují kritéria daná Podmínkami grantového řízení Stromy. Vedle samospráv tak mohou o podporu výsadby zeleně požádat i neziskové organizace či zájmové spolky. V loňském roce podpořila Nadace ČEZ napříč celým Středočeským krajem 27 projektů nových výsadeb za bezmála 2,7 milionu korun.

Strana výpisu

1 ...