Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Praha

Realizace nové městské čtvrti je o krok blíže vzniku

Realizace nové městské čtvrti je o krok blíže vzniku

18. června 2024 - Praha - Po čtyřech letech intenzivní práce byla Radou a Zastupitelstvem hl. m. Prahy schválena změna územního plánu, která umožňuje významně navýšit stavební kapacity tamějších městských pozemků okolo budoucí stanice metra D Nové Dvory.

Ivan Petrův: Výrobky z kůže jsou nadčasové a voňavé

Ivan Petrův:  Výrobky z kůže jsou nadčasové a voňavé

18. června 2024 - K módě neodmyslitelně patří kožené doplňky. Jejich výrobou se zabývá společnost Brašnářství Tlustý Praha, kterou vlastní Ivan Petrův. Pojďme se s jeho produkcí blíže seznámit.

V krizových situacích pomůže DROZD

V krizových situacích pomůže DROZD

18. června 2024 - Praha - Portál občana z dílny Digitální a informační agentury (DIA) je vstupní branou k online službám českého státu a v současnosti jich Portál nabízí již více než 600. Nyní k nim přibyl systém DROZD Ministerstva zahraničních věcí, který poskytuje aktuální upozornění při cestách a pobytu v zahraničí. Tato služba pomáhá lidem v zahraničí s krizovými situacemi díky zasílání aktuálních informací.

Pěstouni se sešli v zoologické zahradě

Pěstouni se sešli v zoologické zahradě

17. června 2024 - Praha – V pražské Zoo se uskutečnilo tradiční setkání pěstounských rodin. Toto setkání organizuje každoročně pražský magistrát jako součást Dnů pěstounství. Ty slouží mimo jiné jako poděkování stávajícím pěstounům a motivací pro lidi, kteří by se případně chtěli stát pěstouny.

K módě jsem měla vždycky blízko

K módě jsem měla vždycky blízko

17. června 2024 - Říká Halina Pyszková. Pochází z Třince, nyní studuje psychologii na vysoké škole v Praze, cestuje a píše knihu o letectví. Jak to jde všechno dohromady?

Začal Landscape festival

Začal Landscape festival

16. června 2024 - Praha – Pláž na Krenovce, nové herní prvky pro děti v Žerotínově ulici, altán na Jarově, dřevěná pergola s posezením nebo skateboardová rampa za Nákladovým nádražím, obří kladina na radničním dvorku Prahy 3, ale i s dalšími dvěma desítkami site-specific architektonických intervencí a uměleckých instalací se setkají až do 30. září obyvatelé i návštěvníci Prahy v rámci Landscape festivalu na Žižkově i v části Malešic.

Prémie Otto Wichterleho pro čtyři vědecké talenty

Prémie Otto Wichterleho pro čtyři vědecké talenty

16. června 2024 - Praha - Dvě desítky mimořádných mladých vědců a vědkyň včera získaly prestižní ocenění Akademie věd ČR, Prémii Otto Wichterleho pro rok 2024. Jsou mezi nimi i čtyři jména z českobudějovického Biologického centra AV ČR: Maria-Cecilia Chiriac, Galina Prokopchuk, Tomáš Štětina a Vojtěch Tláskal. Ocenění je určeno perspektivním vědcům a vědkyním do 35 let věku, kteří dosahují špičkových výsledků ve svých oborech

Ewa Farna nazpívala titulní píseň k filmu Vlny

Ewa Farna nazpívala titulní píseň k filmu Vlny

14. června 2024 - Praha - Napjatě očekávaný film Vlny režiséra Jiřího Mádla svedl dohromady oceňované tvůrce nejen na place, ale i v nahrávacím studiu. Stejnojmennou titulní píseň nazpívala Ewa Farna. Úřadující Absolutní slavice je se svým dvorním spolupracovníkem Janem Vávrou zároveň autorkou textu ústřední skladby a spolu s Lukášem Chromkem a Matějem Turcerem složila také hudbu. Producentem písně je Ewolution Records.

Řád Bílého lva pro Zuzanu Čaputovou

Řád Bílého lva pro Zuzanu Čaputovou

14. června 2024 - Česká republika - Prezident republiky Petr Pavel včera udělil nejvyšší státní vyznamenání - řád Bílého lva I. třídy s řádovým řetězem Zuzaně Čaputové, prezidentce Slovenské republiky.

Živá paměť nezapomíná

Živá paměť nezapomíná

12. června 2024 - Praha – Obecně prospěšná společnost Živá paměť nezapomíná ani téměř 80 let od konce druhé světové války na oběti nacistické perzekuce a jejich blízké. V těchto dnech obdarovala tisícovku seniorů dárkovými balíky s trvanlivými potravinami a vitamínovými preparáty, čímž jim pomáhá zvládat negativní dopady současné ekonomické situace.

Do Prahy přijíždí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová

Do Prahy přijíždí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová

12. června 2024 - Praha - Na pozvání prezidenta republiky Petra Pavla dnes přijíždí na svoji poslední oficiální návštěvu České republiky prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová. O víkendu ji ve funkci vystřídá nově zvolený Peter Pellegrini.

Strana výpisu

1 ...