Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

Praha

ODS v čele s Fialou se dnes vrací do haly O2 universum na volební kongres

Zdroj: Petr Molek

8. dubna 2022 - V pražské hale O2 universum začne dnes odpoledne volební kongres ODS. Premiér ODS Petr Fiala na něm bude v sobotu počtvrté obhajovat post předsedy strany. Stejně jako první místopředseda a ministr financí Zbyněk Stanjura nemá protikandidáta. Dnes Fiala, další členové vedení a ministři za ODS předstoupí před zhruba 600 delegátů s projevy. V sobotu dopoledne po bloku vystoupení hostů, mezi kterými budou předsedové vládních koaličních stran, začne volební část jednání.

Největší dalekohled Štefánikovy hvězdárny dnes odvezou do opravy, potrvá rok

Zdroj: Wikipedia

6. dubna 2022 - Zhruba rok potrvá renovace největšího dalekohledu pražské Štefánikovy hvězdárny. Dvojitý Zeissův dalekohled dnes dopoledne zamíří z Petřína do péče expertů v německé Jeně. Po dobu jeho opravy lidem v hlavní kopuli hvězdárny poslouží experimentální elektronický dalekohled. Renovace Zeissova dalekohledu, starého přes 110 let, má stát do pěti milionů korun, sdělili už dříve zástupci Hvězdárny a planetária hlavního města Prahy.

Na hubení potkanů použijí letos pražští deratizátoři 13.500 kilogramů návnady

5. dubna 2022 - Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) v dubnu začali s pravidelnou deratizací stokové sítě. Na hubení potkanů a dalších myšovitých hlodavců použijí 13.500 kilogramů návnady, kterou rozmístí ve stokách. Stejné množství přípravku na hubení potkanů PVK použily i v loňském roce. Deratizace bude trvat do října, sdělil dnes ČTK mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Praha opraví a vrátí na Staroměstskou radnici desky připomínající legionáře

Zdroj: Wikipedia

4. dubna 2022 - Pražský magistrát nechá zrekonstruovat a následně vrátí na Staroměstskou radnici dvě desky připomínající československé legionáře, které zde dříve bývaly. Desky by se na památku měly vrátit letos 2. července u příležitosti 105. výročí bitvy u Zborova, kde legionáři zaznamenali úspěch. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní.

Na Staroměstském náměstí začínají velikonoční trhy, dva roky nebyly

Zdroj: Wikipedia

2. dubna 2022 - Na pražské Staroměstské náměstí se dnes po dvouleté pauze, zaviněné epidemií koronaviru, vrátily velikonoční trhy. Dekorace nebo tradiční pokrmy tam budou trhovci nabízet do neděle 24. dubna v době od 10:00 do 22:00, chybět nebude ani velikonoční výzdoba náměstí a kulturní program. Velikonoční zboží si lidé mohou koupit i ve stáncích na náměstí Republiky, kde společnost Taiko rovněž pořádá trhy.

Pražské centrum pro uprchlíky v úterý podruhé odbavilo méně než 1000 lidí

30. března 2022 - Asistenční středisko pomoci Ukrajincům v Kongresovém centru Praha v úterý podruhé od začátku svého fungování odbavilo méně než tisíc lidí. Bylo jich celkem 982. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu v centru, které je společné pro Prahu i Středočeský kraj, pomohli 60.854 lidem. Na twitteru o tom dnes informovali pražští hasiči.

Výstava ukáže komiksy inspirované dílem Stanislawa Lema

Zdroj: Wikipedia

28. března 2022 - V Klementinu bude ode dneška přístupná výstava komiksů inspirovaných dílem polského spisovatele Stanisława Lema. Ukáže výběr nejlepších prací českých výtvarníků, kteří se zúčastnili soutěže vyhlášené Polským institutem v Praze. Loni uplynulo 100 let od narození světoznámého autore sci-fi Lema.

Soud začne projednávat kauzu zakázky MPSV na výplatu sociálních dávek

Zdroj: Wikipedia

28. března 2022 - Pražský městský soud dnes začne projednávat případ šéfa oddělení bezpečnosti informací ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Karla Macka, který čelí obžalobě z pletich při zadání veřejné zakázky a z přípravy zneužití pravomoci úřední osoby v souvislosti se zakázkou na výplatu sociálních dávek. Hlavní líčení je zatím naplánováno do úterý. Mackovi hrozí až dvanáctileté vězení.

Letošní návštěvnost pražské zoo překonala 200.000, je to dříve než obvykle

Zdroj: Wikipedia

28. března 2022 - Letošní návštěvnost pražské zoologické zahrady včera překonala 200.000, je to dříve než obvykle. Na twitteru a facebooku to uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek. Zoologickou zahradu k dnešnímu dni navštívilo přesně 201.079 lidí, z toho zhruba 31.000 byly ukrajinské děti a ženy. Loni za celý rok přišlo do zoo téměř 963.000 návštěvníků.

Lipavský: Problematika školy v Bubenči je provázána s mezinárodními smlouvami

Zdroj: Wikipedia

26. března 2022 - Problematika ruské školy v pražském Bubenči je provázána s několika mezinárodními smlouvami, je potřeba dodržovat ústavní pořádek České republiky. V rozhovoru to ČTK řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v reakci na to, že z rozhodnutí zastupitelstva vedení Prahy vyzve vládu, aby připravila zákon, podle něhož bude možné omezit vlastnické právo Ruska k budově bývalé školy na Krupkově náměstí.

Čestnou občankou Prahy se stala hlasatelka a "hlas" pražské MHD Hazdrová

Zdroj: Wikipedia

25. března 2022 - Čestnou občankou hlavního města se stala rozhlasová hlasatelka a "hlas" pražské MHD Dagmar Hazdrová (88). Oceněna byla za mimořádné činy spojené s obdobím srpnové invaze sovětských vojsk v roce 1968, kdy v Československém rozhlase pravdivě informovala o tehdejším dění. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Město naposledy udělilo čestné občanství loni v listopadu disidentce a jedné z prvních signatářek Charty 77 Daně Němcové.

Strana výpisu

6 ...