Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Praha

Expresivní i pragmatická, taková bude Vltavská filharmonie

Expresivní i pragmatická, taková bude Vltavská filharmonie

27. ledna 2024 - Podrobná studie Vltavské filharmonie rozvíjí soutěžní návrh, se kterým dánské studio BIG zvítězilo před rokem a půl v mezinárodní soutěži.

Tržiště Náplavka a Kubáň zahajují sezónu

Tržiště Náplavka a Kubáň zahajují sezónu

26. ledna 2024 - Praha – Prvním pražským farmářským trhem pod širým nebem, který v letošním roce přivítal zákazníky, byl Heřmaňák, ten je otevřen pravidelně každou sobotu na Řezáčově náměstí v Praze 7. V sobotu 3. února se k němu přidají hned dva další – farmářský trh Náplavka v Praze 2 a farmářský trh Kubáň v Praze 10.

Příběh Anny Letenské ožívá ve Valdštejnském paláci

Příběh Anny Letenské ožívá ve Valdštejnském paláci

25. ledna 2024 - Praha – V Senátu Parlamentu České republiky byla za účasti široké veřejnosti zahájena výstava kladenské výtvarnice Barbory Müllerové s názvem „Přijdu hned. Příběh Anny Letenské“. V Chodbě místopředsedů Valdštejnského paláce bude instalovaná do 5. února.

Syrově poetický ponor do devadesátek

Syrově poetický ponor do devadesátek

24. ledna 2024 - Praha - V pátek 26. ledna uvede divadlo DISK premiéru připravované inscenace Sestra, adaptaci stejnojmenné románové prvotiny Jáchyma Topola. Půjde o čtvrtou a závěrečnou absolventskou inscenaci studentů 4. ročníku herectví Katedry činoherního divadla DAMU. Titul vybrali a ve vlastní dramatizaci pro jeviště zpracovali režisér Kryštof Krejčí s dramaturgyní Danou Hlaváčovou.

Struny dětem slaví 15 let

Struny dětem slaví 15 let

24. ledna 2024 - Praha – Rodinný festival pro zvídavé děti a hravé rodiče Struny dětem oslaví své patnácté narozeniny o víkendu 22. až 24. března v pražském divadle Minor. Láká na nabitý hudební program napříč nejrůznějšími žánry i divadlo. Vystoupí například vokální sextet Skety, svérázná multižánrová kapela Hm…, zpěvačka Radka Fišarová, beatboxeři Endru a Jen Hovorka, zbrusu nová kapela pro děti i jejich rodiče Rozbal to! nebo Tomáš Liška s kapelou Invisible World, kteří originálně kombinují jazz a world music.

Energetická transformace Česka byla hlavním tématem národní konference v Senátu

Energetická transformace Česka byla hlavním tématem národní konference v Senátu

24. ledna 2024 - Praha - Pod záštitou místopředsedy Senátu Jiřího Oberfalzera uspořádal think tank e-Stat v Hlavním sále Valdštejnského paláce národní konferenci s názvem Efektivní energetika. Tématem byla energetická transformace České republiky. Mezi hlavními hosty vystoupil premiér Petr Fiala, místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček nebo předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.

Začal mezinárodní veletrh vzdělávání Gaudeamus

Začal mezinárodní veletrh vzdělávání Gaudeamus

23. ledna 2024 - Praha – Na výstavišti v Letňanech dnes začal evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Zájemci si mohou vybrat z celkem 310 škol včetně zahraničních univerzit.

Aplikace eDoklady je tady

Aplikace eDoklady je tady

23. ledna 2024 - Praha - Vicepremiér Ivan Bartoš spolu s Martinem Mesršmídem, ředitelem Digitální a informační agentury (DIA), včera na tiskové konferenci představili novou aplikaci eDoklady, kterou mohou občané stahovat již od pátku na App Store a Google Play.

Sekce zahraniční sítě CzechTrade má novou ředitelku

Sekce zahraniční sítě CzechTrade má novou ředitelku

20. ledna 2024 - Praha - Ředitelkou sekce zahraniční sítě CzechTrade je nově Ivana Třosková. Pozici zastává od ledna 2024. Ivana Třosková má dlouholeté zkušenosti s vedením zahraniční kanceláře i regionálního centra CzechTrade. Jejím hlavním cílem je zajistit vysoce kvalitní fungování zahraniční sítě CzechTrade a v souladu s nově přijatou strategií prosazovat v zahraničí české výrobky s vysokou přidanou hodnotou.

Blíží se suchý únor

Blíží se suchý únor

20. ledna 2024 - Praha - Za dva týdny začíná únor, který je již tradičně spojen nejen s abstinováním a detoxem, ale také se snahou zlepšit náš životní styl a tím i zdravotní stav. Často je velmi náročné s pitím přestat, ale mnohem lehčí je nahradit to něčím jiným, pokud možno zdravým. A právě proto, aby lidé, kteří se rozhodnou zapojit do Suchého února, měli o volbu navíc, přichází nová chmelová příchuť kombuchy Loklok.

Poděkování na Hradě

Poděkování na Hradě

20. ledna 2024 - Praha - Prezident Petr Pavel přivítal na Pražském hradě několik desítek zástupců Integrovaného záchranného systému, kteří zasahovali v případu střelce na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy 21. prosince minulého roku.

Strana výpisu

6 ...