Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

Praha

Pražským strážníkům se zvýší náborový příspěvek i příspěvek na dopravu a bydlení

Zdroj: Wikipedia

25. března 2022 - Uchazeči o práci u pražské městské policie (MPP) dostanou v případě nástupu náborový příspěvek 300.000 korun namísto současných 100.000 korun. Oproti dosavadním pravidlům vzroste i příspěvek na bydlení a dopravu, a to o 4000 korun na 10.000 korun, a strážníci budou nově dostávat stravenky ve výši 130 korun, tedy o tři desetikoruny vyšší. Cílem je udržet současné zaměstnance a zároveň přilákat nové. Zvýšení si ročně vyžádá vyšší náklady o 180 milionů korun. Změnu pravidel schválili pražští zastupitelé, bude platit od dubna.

Benefiční koncerty pro Ukrajinu v Praze pořádají hudebníci, tanečníci i akrobaté

Zdroj: Wikipedia

25. března 2022 - Benefiční koncerty na podporu lidí zasažených válečným konfliktem na Ukrajině dnes na různých místech v Praze pořádají hudebníci, tanečníci i akrobaté. Například v Národní galerii vystoupí houslista Pavel Šporcl, tanečníci ze studia Movement Factory a akrobatická skupina Losers Cirque Company. Hornista Radek Baborák a Akademie MenART zahájí sbírku v kostele svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí a v Divadle Archa bude mezi účinkujícími ukrajinská herečka a zpěvačka Mariana Sadovská.

Na Homolce zavedli pacientovi nový typ bezdrátového kardiostimulátoru

Zdroj: Wikipedia

25. března 2022 - Lékaři Nemocnice Na Homolce v Praze zavedli pacientovi na začátku února nový typ bezdrátového kardiostimulátoru, takzvaný dvoudutinový stimulátor, který se implantuje do srdeční komory a síně. Dosud se tyto bezdrátové přístroje omezovaly na jednodutinovou stimulaci, zaváděly se buď do pravé komory, nebo síně. Novou technologii už má 21 pacientů. ČTK o tom informovali zástupci nemocnice.

Konference studentského summitu nabídne debaty o zahraniční politice

Zdroj: Wikipedia

24. března 2022 - Debaty o zahraniční politice či simulovaná jednání diplomatů z mezinárodních organizací nabídne ode dneška do soboty závěrečná konference Pražského studentského summitu. Její účastníci se dnes sejdou v duchovním centru Pražská křižovatka na Starém Městě. Vedle studentů středních škol by se měli akce účastnit například místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) nebo předsedkyně Zvláštního tribunálu pro Libanon Ivana Hrdličková. Simulované jednání diplomatů se bude věnovat mezinárodní bezpečnosti pro ochranu ohrožených druhů. Uskuteční se v pátek a v sobotu v Kongresovém centru Praha.

Český Senát si připomene čtvrtstoletí od zahájení své činnosti

Zdroj: Wikipedia

24. března 2022 - Čtvrtstoletí od zahájení své činnosti si dnes připomene Senát na slavnostním shromáždění, které se uskuteční v hlavním sále Valdštejnského paláce. Úlohu a činnost horní komory na něm připomenou její současný předseda Miloš Vystrčil (ODS) a první předseda Senátu Petr Pithart (KDU-ČSL).

Zájem Ukrajinců o pomoc pražského asistenčního centra klesá

Zdroj: Wikipedia

24. března 2022 - Asistenční středisko pomoci Ukrajincům v Kongresovém centru Praha za středu odbavilo 1575 lidí, zhruba o dvě pětiny méně než před týdnem. Ubytování zajistilo 154 lidem. Od začátku fungování středisko pomohlo více než 54.000 žadatelů o pomoc z řad uprchlíků před ruskou invazí. Vyplývá to z dat, které dnes ráno zveřejnili hasiči na twitteru.

Policie zadržela dvojici podezřelou z opakovaných krádeží a loupeží v Praze

23. března 2022 - Až deset let vězení hrozí 40letému muži a 24leté ženě, které policie zadržela v únoru a podezřívá je z několika krádeží a loupeží v Praze. Podle kriminalistů muž při násilné trestné činnost používal nůž nebo mačetu. V současné době je ve vazbě, žena je stíhána na svobodě, uvedla dnes na policejním webu mluvčí Violeta Siřišťová.

ND zrušilo přípravu opery, mohla by podle něj působit jako oslava ruské agrese

23. března 2022 - Národní divadlo (ND) vyhovělo vedení svého operního souboru a nebude inscenovat operu Petra Iljiče Čajkovského Střevíčky. Důvodem je podle mluvčího ND Tomáše Staňka možné zneužití části obsahu opery, která mluví o velké ruské říši. Tvůrci inscenace se obávali, že by uvedení opery mohlo vyznít jako její oslava a podpora ruské agrese. Díla ruských autorů ale na repertoáru Národního divadla zůstávají včetně jiných Čajkovského děl, řekl Staněk ČTK. V době, kdy měla mít opera premiéru, uvede ND díla jiných ruských autorů.

Právo: ČSSD prodává kvůli dluhu Lannův palác v centru Prahy

Zdroj: Wikipedia

22. března 2022 - Sociální demokraté zkouší prodat Lannův palác v centru Prahy v sousedství stranického sídla - Lidového domu, napsalo dnešní Právo. Nabízená cena je podle inzerátu 200 milionů korun.

Pražský Činoherní klub uvede novou inscenaci, Shakespearova Macbetha

Zdroj: Wikipedia

21. března 2022 - Jednu z největších divadelních studií zrodu zla v člověku, Shakespearova Macbetha, uvede dnes večer pražský Činoherní klub. Novou inscenaci režíruje Ondřej Sokol a v hlavní roli se představí Martin Finger. V dalších rolích diváci uvidí Lucii Žáčkovou, Zbyňka Frice, Marka Taclíka, Kryštofa Bartoše, Bořka Slezáčka, Dalibora Gondíka, Viktora Zavadila, Vasila Fridricha nebo Martu Dancingerovou.

K oslavě Světového dne vody se dnes otevře Muzeum pražského vodárenství

19. března 2022 - K oslavě úterního Světového dne vody dnes Pražské vodovody a kanalizace (PVK) pro zájemce otevřou Muzeum pražského vodárenství ve vodárně v Podolí. Prohlídky budou mezi 09:00 a 17:00 začínat vždy v celou hodinu, každá z nich je pro 35 lidí. Registraci na prohlídky PVK spustily na svém webu na konci února, nyní už není možná.

Strana výpisu

7 ...