Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

Praha

Pražské primátorky po sto desáté

Pražské primátorky po sto desáté

4. června 2023 - Praha - Pražské primátorky patří k hlavnímu městu už 110 let!

Předseda Senátu na parlamentním summitu NATO: Ukrajina je náš společný úkol

Předseda Senátu na parlamentním summitu NATO: Ukrajina je náš společný úkol

3. června 2023 - Vilnius - Předsedové obou komor českého parlamentu Miloš Vystrčil a Markéta Pekarová Adamová se účastní ve dnech 1. – 3. června 2023 v litevské metropoli parlamentního summitu členských států Severoatlantické aliance. Součástí bylo společné setkání, kterého se účastnily delegace z téměř tří desítek zemí spojenců Aliance. Hlavními tématy jednání byly perspektiva rozšíření NATO o válkou zmítnou Ukrajinu a zvyšování výdajů na kolektivní obranu. V rámci programu navštíví šéfové českého parlamentu také armádní výcvikový areál v Pabradė. Členy parlamentní delegace na konferenci předsedů parlamentů členských zemí NATO je rovněž člen senátního zahraničního výboru Václav Láska a předseda sněmovního zahraničního výboru Marek Ženíšek.

Noc kostelů 2023

Noc kostelů 2023

2. června 2023 - Dnes se po celé České republice koná mezinárodní Noc kostelů.

Ústecká neurochirurgická klinika spolupořádala světový kongres Massin 2023

Ústecká neurochirurgická klinika spolupořádala světový kongres Massin 2023

1. června 2023 - Praha - Neurochirurgická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Masarykova nemocnice spolupořádaly ve dnech světový kongres Massin 2023 v Praze. Kongresu se účastnili neurochirurgové z 29 zemí světa.

Další vydání impro talkshow 321jedem!

Další vydání impro talkshow 321jedem!

30. května 2023 - Praha - Červnovým hostem v Malostranské besedě, konkrétně 11.6., bude zpěvák a herec Ondřej Ruml.

Medaile hlavního města Prahy pro záchranáře

Medaile hlavního města Prahy pro záchranáře

25. května 2023 - Praha - Primátor Bohuslav Svoboda slavnostně přivítal 17. května záchranáře USAR týmu a předal jim Medaile hlavního města Prahy. Příslušníci Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy a strážníci Městské policie hl. m. Prahy projevili mimořádnou odvahu při nasazení po ničivém zemětřesení v Turecku letos v únoru.

Eva Pavlová v Senátu

Eva Pavlová v Senátu

25. května 2023 - Praha – Manželka prezidenta republiky Eva Pavlová pozdravila v pondělí 15. května účastníky Konference rané péče EURLYAID. Nad celou akcí převzala i záštitu.

Odstartovala druhá etapa rekonstrukce Barrandovského mostu

Barrandovský most

25. května 2023 - Blíží se léto, a to je doba zvýšeného cestování. V pondělí 15. května odstartovala II. etapa rekonstrukce Barrandovského mostu, proto se aktuální informace mohou hodit.

Požár alzheimer centra v Roztokách má dvě oběti a škody za 70 milionů Kč

Ilustrační fotografie

2. června 2022 - (ČTK) - Při požáru alzheimer centra v Roztokách u Prahy zemřeli dva lidé. Hasiči je našli při dohašování a postupu budovou. Na twitteru to uvedla záchranná služba. Dalších 55 lidí se zranilo, dva jsou v kritickém stavu. Jde tak o jeden z nejtragičtějších požárů v domovech pro seniory za poslední roky. Podle předběžného odhadu způsobil oheň škodu asi 70 milionů korun, uvedli hasiči na webu. Rozsáhlý požár vypukl ve středu večer. Dnes asi v 03:00 začali hasiči rozebírat konstrukci budovy a kolem 04:00 dostali požár pod kontrolu. Zásah stále pokračuje, uvedli hasiči po 06:00 na twitteru. Příčina vzniku požáru zatím není známa.

Hokej s Kanadou přitáhl na zahrádku v Praze stovky lidí, nálada postupně uvadala

29. května 2022 - Několik stovek fanoušků včera vpodvečer zaplnilo venkovní posezení restaurace v pražských Riegrových sadech při utkání českých hokejistů proti Kanadě o postup do finále mistrovství světa. Zápas přenášený na velkoplošnou obrazovku někteří sledovali v českých hokejových dresech, další s sebou vzali děti. S nárůstem rozdílu ve skóre nálada mezi přítomnými uvadala, přes prohru českého týmu 1:6 ale na závěr odměnili hráče potleskem.

Homolkovi ze slavného filmu se objeví na divadelních prknech

Zdroj: youtube.com

28. května 2022 - Švandovo divadlo uvede dnes večer premiéru divadelní adaptace filmu Ecce homo Homolka. Slavnou komedii Jaroslava Papouška přivádí na divadelní prkna mladá režisérská dvojice Kristýna Jankovcová a Adam Svozil. Režijní tandem chce na rodinu Homolkových pohlížet nově, satirický tón komedie proto podtrhuje výraznou stylizací. Inscenace se tak nebojí barev, znaků, nadsázky i vtipných zkratek.

Strana výpisu

1 ...