Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Praha

Začal Landscape festival

Začal Landscape festival

16. června 2024 - Praha – Pláž na Krenovce, nové herní prvky pro děti v Žerotínově ulici, altán na Jarově, dřevěná pergola s posezením nebo skateboardová rampa za Nákladovým nádražím, obří kladina na radničním dvorku Prahy 3, ale i s dalšími dvěma desítkami site-specific architektonických intervencí a uměleckých instalací se setkají až do 30. září obyvatelé i návštěvníci Prahy v rámci Landscape festivalu na Žižkově i v části Malešic.

Prémie Otto Wichterleho pro čtyři vědecké talenty

Prémie Otto Wichterleho pro čtyři vědecké talenty

16. června 2024 - Praha - Dvě desítky mimořádných mladých vědců a vědkyň včera získaly prestižní ocenění Akademie věd ČR, Prémii Otto Wichterleho pro rok 2024. Jsou mezi nimi i čtyři jména z českobudějovického Biologického centra AV ČR: Maria-Cecilia Chiriac, Galina Prokopchuk, Tomáš Štětina a Vojtěch Tláskal. Ocenění je určeno perspektivním vědcům a vědkyním do 35 let věku, kteří dosahují špičkových výsledků ve svých oborech

Ewa Farna nazpívala titulní píseň k filmu Vlny

Ewa Farna nazpívala titulní píseň k filmu Vlny

14. června 2024 - Praha - Napjatě očekávaný film Vlny režiséra Jiřího Mádla svedl dohromady oceňované tvůrce nejen na place, ale i v nahrávacím studiu. Stejnojmennou titulní píseň nazpívala Ewa Farna. Úřadující Absolutní slavice je se svým dvorním spolupracovníkem Janem Vávrou zároveň autorkou textu ústřední skladby a spolu s Lukášem Chromkem a Matějem Turcerem složila také hudbu. Producentem písně je Ewolution Records.

Řád Bílého lva pro Zuzanu Čaputovou

Řád Bílého lva pro Zuzanu Čaputovou

14. června 2024 - Česká republika - Prezident republiky Petr Pavel včera udělil nejvyšší státní vyznamenání - řád Bílého lva I. třídy s řádovým řetězem Zuzaně Čaputové, prezidentce Slovenské republiky.

Živá paměť nezapomíná

Živá paměť nezapomíná

12. června 2024 - Praha – Obecně prospěšná společnost Živá paměť nezapomíná ani téměř 80 let od konce druhé světové války na oběti nacistické perzekuce a jejich blízké. V těchto dnech obdarovala tisícovku seniorů dárkovými balíky s trvanlivými potravinami a vitamínovými preparáty, čímž jim pomáhá zvládat negativní dopady současné ekonomické situace.

Do Prahy přijíždí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová

Do Prahy přijíždí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová

12. června 2024 - Praha - Na pozvání prezidenta republiky Petra Pavla dnes přijíždí na svoji poslední oficiální návštěvu České republiky prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová. O víkendu ji ve funkci vystřídá nově zvolený Peter Pellegrini.

Milovická rezervace získala Cenu sympatie

Milovická rezervace získala Cenu sympatie

11. června 2024 - Praha – Výrazný úspěch si dnes připsala milovická rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Na Ekofestivalu, který se konal celé odpoledne v Českých Budějovicích, získala Cenu sympatie v rámci prestižního festivalu E.ON Energy Globe.

Volby do Evropského parlamentu v Česku měly dosud nejvyšší účast

Volby do Evropského parlamentu v Česku měly dosud nejvyšší účast

10. června 2024 - Evropská unie - Vítězství ve volbách do Evropského parlamentu v Česku slaví ANO, získalo sedm mandátů. Druhá koalice SPOLU bude mít v europarlamentu šest zástupců, třetí Přísaha a Motoristé dva, stejně jako Stačilo! a Starostové. Po jednom křesle získali Piráti a SPD s Trikolorou. Češi o právě skončené eurovolby projevili velký zájem, volební účast byla v tuzemsku dosud nejvyšší, překonala 36 procent.

Integrace umělé inteligence bude

Integrace umělé inteligence bude

10. června 2024 - Praha - Unicorn Vysoká škola uspořádala další ze série tradičních online konferencí, tentokrát na téma budoucnosti enterprise systémů, neboli velkých systémů, které integrují různé komponenty do funkčního celku.

Máme si co nabídnout a z čeho se navzájem učit

Máme si co nabídnout a z čeho se navzájem učit

9. června 2024 - Kraj Vysočina - Předseda českého Senátu Miloš Vystrčil zakončil třídenní jednání s šéfkou rakouské Spolkové rady Margit Göll. Ta přijela do České republiky na jeho pozvání; kromě jednání na půdě horní komory českého parlamentu je čekal také společný program v Kraji Vysočina, kde navštívili úspěšné ukázky projektů přeshraniční spolupráce. Společného programu v regionu se zúčastnili rovněž místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka či hejtman kraje Vítězslav Schrek.

V Senátu převzali laureáti Ceny Josefa Vavrouška

V Senátu převzali laureáti Ceny Josefa Vavrouška

8. června 2024 - Praha - Pod záštitou místopředsedkyně Senátu Jitky Seitlové a ministra pro životní prostředí Petra Hladíka dnes v Hlavním sále Valdštejnského paláce byly tradičně předány Ceny Josefa Vavrouška. Enviromentální ocenění si převzal ekolog mokřadů Jan Květ, pražská politička a aktivistka Petra Kolínská a ochránci přírody Martin Trávníček a Jiří Jiránek. Ceny Josefa Vavrouška uděluje Nadace Partnerství. Letos se konal už 28. ročník.

Strana výpisu

1 ...