Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

Praha

V Praze bude na více veřejných místech omezeno pití alkoholu

28. května 2022 - Praha rozšíří počet veřejných míst, kde je zakázáno pití alkoholu, z 837 na 1036. Novou vyhlášku, která to stanovuje, schválili zastupitelé s platností od července. Zákaz se nově bude týkat také náplavek, kde bude zákaz pití platit od půlnoci do 09:00. Nově rovněž bude pro postih stačit mít otevřenou lahev alkoholu, zatímco dosud museli strážníci přistihnout konzumenta přímo při pití.

Městská část Praha 8 pojala oslavy Operace Anthropoid velkolepě

Zdroj: Wikipedia

27. května 2022 - Městská část Praha 8 připravila v rámci oslav 80. výročí Operace Anthropoid bohatý program, který začne v pátek 27. května a bude pokračovat i v sobotu. Právě na území Prahy 8 v libeňské zatáčce proběhl 27. května 1942 v 10:35 hodin úspěšný útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, který provedli českoslovenští vojáci Jan Kubiš a Jozef Gabčík.

Sovětský maršál Koněv přestal být čestným občanem Prahy, rozhodli zastupitelé

Zdroj: Wikipedia

27. května 2022 - Sovětský maršál Ivan Koněv (1897 až 1973) přestal být čestným občanem Prahy, kterým byl od června 1945. Důvodem jsou některé jeho problematické činy, například bombardování Mladé Boleslavi po válce či podíl na potlačení protestů v Maďarsku v roce 1956. Rozhodli o tom pražští zastupitelé. Odebrání občanství kritizovali někteří opoziční zastupitelé ANO, kteří to považují za zbytečné gesto a populistický krok. V diskusi občanů také vystoupila žena, která velebila ruského prezidenta Vladimira Putina. Na protest proti jejímu vystoupení zastupitelé pískali a tloukli do stolů.

Salmovský palác se po pauze otevírá výstavou japonské zenové malby

Zdroj: Wikipedia

27. května 2022 - Národní galerie Praha po více než dvou letech znovu otevírá Salmovský palác na Hradčanském náměstí. Představí v něm japonské zenové obrazy ze sbírky, kterou galerii v roce 2019 daroval nizozemský umělec a sběratel Felix Hess. Sbírka zahrnuje malby a kaligrafie ze 17. až 20. století a vystavena bude do 2. října.

Veletrh vědy v Praze ukáže čipy z čokolády, robotickou zoo i řadu pokusů

Zdroj: Wikipedia

26. května 2022 - Pitvu švába, výrobu molekul z bonbonů nebo detektor lži si vyzkouší návštěvníci letošního Veletrhu vědy. Děti i dospělí budou moci také absolvovat únikovou hru, prohlédnou si robotickou zoo, výrobu čipů z čokolády a některé projekty ze světové výstavy Expo 2020 v Dubaji. Třídenní popularizační akce začne 2. června na pražském výstavišti PVA Expo v Letňanech, pořádá ji Akademie věd ČR (AV).

Lékařka: Pro děti může být hřiště v nemocnici zábleskem normálního života

26. května 2022 - Hřiště v areálu nemocnice může být pro onkologicky nemocné děti zábleskem normálního života. Někdy v nemocnici tráví i měsíce, důležitý pro zachování kondice je tak i pravidelný pohyb. ČTK to dnes řekla přednostka Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole Lucie Šrámková. U budovy dětské nemocnice tam dnes otevřeli zrekonstruované hřiště, jehož úpravy za necelé tři miliony korun podpořil nadační fond Pink Bubble.

Multimediální show o životě a díle Alfonse Muchy má dnes premiéru v Praze

Zdroj: Wikipedia

26. května 2022 - Multimediální show, která by měla za použití různých výrazových prostředků přiblížit život a dílo světoznámého malíře Alfonse Muchy, bude mít dnes večer premiéru v hale O2 Universum. Show využívající velkou scénu je plná barev, hudby a rozpohybovaných reprodukcí Muchových slavných děl. Představení doplňuje vyprávěný komiksový příběh, který vytvořil fiktivní obdivovatel Muchova díla.

Rekonstrukce útoku nebo slavnostní shromáždění připomenou útok na Heydricha

Zdroj: Wikipedia

26. května 2022 - Rekonstrukce útoku, slavnostní shromáždění, piety i výstavy v pátek v Česku připomenou 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Zúčastní se jich čelní představitelé státu i zahraniční hosté včetně slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.

Policisté objevili v pražských Holešovicích padělatelskou dílnu na peníze

Ilustrační fotografie

21. května 2022 - (ČTK) - Pražští policisté objevili v Holešovicích padělatelskou dílnu na dvoutisícové bankovky. Třem obviněným mužům, kteří jsou ve vazbě, hrozí až desetileté vězení. K trestné činnosti se přiznali, uvedl dnes na webu policejní mluvčí Jan Daněk. Doplnil, že Česká národní banka v dané době zachytila 1432 falešných dvoutisícovek.

Orangutani v pražské zoo na chvíli utekli z výběhu, zpět je nalákal banán

20. května 2022 - (ČTK) - Všichni čtyři orangutani v pražské zoologické zahradě se včera vpodvečer dostali ven z pavilonu Indonéská džungle. Podařilo se jim rozpojit dva díly nerezové sítě, zpátky je po pár desítkách minut nalákali na banán. ČTK to řekl ředitel zoo Miroslav Bobek, který na věc upozornil na facebooku.

Jubilejní 15. Letňany nejen dětem si v Praze užijí 3. a 4. června

19. května 2022 - Den dětí sice letos připadl na středu, v letňanském lesoparku si ale 3. a 4. června mohou rodiče se svými ratolestmi užít hned dva dny plné her a zábavy. Čeká je bohatý program, jehož součástí jsou divadelní představení, jedinečná laser show, celá řada sportovních aktivit i oblíbená ukázka hasičského sportu. Hudbu zajistí Roman Ondráček a Rakeťáci společně s dalšími hudebními tělesy jako Depeche Mode Revival nebo Aerosmyth. Moderátorka Lucie Sinková zahájí patnáctý ročník festivalu Letňany nejen dětem v pátek v 16.00.

Strana výpisu

2 ...