Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Praha

Senát přijímá nominace na státní vyznamenání do 30. dubna

Senát přijímá nominace na státní vyznamenání do 30. dubna

2. února 2024 - Česká republika - Senátní Podvýbor pro státní vyznamenání na své schůzi rozhodl o lhůtě, do které přijímá Senát návrhy na udělení či propůjčení státních vyznamenání pro rok 2024. Se svými návrhy se může veřejnost obracet na jednotlivé senátorky a senátory či senátorské kluby až do 30. dubna 2024. Návrhy pak horní komora Parlamentu každoročně předkládá prezidentu republiky.

Nejvíc šancí na nominace má Viktor Sheen

Nejvíc šancí na nominace má Viktor Sheen

1. února 2024 - Praha - Česká hudební akademie má za sebou první kolo hlasování. Zvolila v něm užší okruh nahrávek, ze kterých v polovině února vzejdou klasické andělské nominace. Takzvaným shortlistům dominuje jméno Viktora Sheena – objevuje se čtyřikrát díky společnému projektu Roadtrip, který natočil s Calinem, a dvakrát za sólovku Planeta opic.

Zelené elektrárny ČEZ pokryly spotřebu více než 700 tisíc domácností

Zelené elektrárny ČEZ pokryly spotřebu více než 700 tisíc domácností

31. ledna 2024 - Česká republika - Příznivé hydrologické a osvitové podmínky podpořené modernizacemi i kvalitní údržbou pomohly vodním, slunečním a větrným elektrárnám provozovaných Skupinou ČEZ v České republice k meziročnímu růstu výroby o 11 %. Tyto elektrárny dodaly do sítě více než 2,5 TWh bezemisní obnovitelné elektřiny, a pokryly tak spotřebu více než 700 tisíc domácností. Do budoucna poroste hlavně produkce fotovoltaik. Právě tyto zdroje budou mít stěžejní podíl na nových obnovitelných elektrárnách o výkonu 6 tisíc MW, které ČEZ v rámci plnění vize Čistá Energie Zítřka postaví do roku 2030.

Školáci dostali vysvědčení. Jak budou trávit prázdniny?

Školáci dostali vysvědčení. Jak budou trávit prázdniny?

31. ledna 2024 - Česká republika - Začátek února představuje pro školáky ve vybraných okresech také vítané volno v podobě jarních prázdnin. Poslední okresy přitom přijdou na řadu až v polovině března. Zatímco dříve jarní prázdniny znamenaly nejčastěji týden na horách, dnes už tomu tak zdaleka není. Během jarních prázdnin nejvíce táhnou zábavní centra, zoologické zahrady nebo aquaparky. O způsobu využití volného času přitom ve většině případů rozhoduje celá rodina společně. Vyplývá to z průzkumu realizovaného prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.

Nestarší buk v Čechách možná získá ochranu

Nestarší buk v Čechách možná získá ochranu

30. ledna 2024 - Praha - Společnost Forestlaan, majitel a správce rozsáhlých lesních pozemků v Podkrušnohoří, požádala Městský úřad Litvínov o vyhlášení památného stromu „Starý buk“. Tento „bukový král“ je ve výjimečně dobré kondici.

Železnice bez plastů

Železnice bez plastů

28. ledna 2024 - Praha - V železniční stanici Praha-Smíchov se spustil provoz automatu na kvalitní filtrovanou vodu do vlastní lahve.

Bude to Mobi, Ekiba nebo Mosamom?

Bude to Mobi, Ekiba  nebo Mosamom?

28. ledna 2024 - Praha - Jak už možná víte, do finále křtu malé opičí slečny z rezervace Dja v pražské zoo jdou tři jména: Mobi - dědička (nebo také pokračovatelka), Ekiba – poděkování a Mosâmom - ten, jehož narození znamená konec války mezi lidmi a zvířaty.

Nová bible ochránců české přírody

Nová bible ochránců české přírody

28. ledna 2024 - Praha – Klíčový dokument, který pomůže výrazně zlepšit ochranu přírody v České republice, certifikovalo ministerstvo životního prostředí. Aktualizovaná Metodika přirozené pastvy velkých býložravců poskytuje návod k přírodě blízké a finančně efektivní ochraně velkých krajinných celků.

Sněmovna schválila nový zákon o zbraních a střelivu

Sněmovna schválila nový zákon o zbraních a střelivu

28. ledna 2024 - Česká republika - Sněmovna schválila nový zákon o zbraních a střelivu, který ukládá prodejcům zbraní hlásit podezřelé obchody, umožňuje zabavit zbraně kvůli bezpečnostnímu riziku nebo zkracuje lhůtu pro lékařské prohlídky držitelů zbraní.

Den památky obětí holocaustu

Den památky obětí holocaustu

27. ledna 2024 - Praha - Pod záštitou předsedy Senátu Miloše Vystrčila ve spolupráci s Federací židovských obcí v České republice a Nadačním fondem obětem holocaustu při příležitosti „Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti“ proběhlo v historických prostorách Valdštejnského paláce již poosmnácté vzpomínkové setkání.

Poslední sbohem

Poslední sbohem

27. ledna 2024 - Praha - V historické budově Národního divadla v Praze se včera konalo poslední rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou přesně tak, jak si přála.

Strana výpisu

5 ...