Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

Praha

Vlak v Praze srazil čtrnáctiletého chlapce, střet nepřežil

10. února 2022 - V Praze dnes dopoledne srazil vlak čtrnáctiletého chlapce, střet nepřežil. Nehoda se stala zhruba dva kilometry od holešovického nádraží. ČTK to řekli policejní mluvčí Jan Rybanský a mluvčí záchranářů Jana Poštová. Provoz vlaků v místě byl zhruba dvě hodiny omezen, plně obnoven byl v 11:15, vyplývá z informací na webu Českých drah. V tomto týdnu je to v Praze již druhé úmrtí mladého člověka po střetu s vlakem, v pondělí spadla patnáctiletá dívka pod vlak na smíchovském nádraží.

Balet Národního divadla uvede nové nastudování Romea a Julie

Zdroj: narodni-divadlo.cz

10. února 2022 - V budově Státní opery Praha bude mít dnes večer premiéru nové nastudování klasického baletu Romeo a Julie. Nejznámější příběh lásky s hudbou Sergeje Prokofjeva uvede ve ztvárnění choreografa Johna Cranka Balet Národního divadla.

Werichovci na dnes připravili akci při příležitosti výročí narození Jana Wericha

6. února 2022 - Členové Werichovců - Sdružení pana Jana pro srandu a kulturně společenský život mladých věkem či duchem na dnes v Praze připravili akci při příležitosti 117. výročí narození Jana Wericha. Uskuteční se ve Werichově vile na Malé Straně. Její součástí akce bude komentovaná prohlídka Werichovy vily a projekce filmu Kočár nejsvětější svátosti. Werich se narodil 6. února 1905 v Praze.

Epidemie koronaviru v Praze už slábne, případů za týden ubylo o desetinu

4. února 2022 - V Praze už epidemie koronaviru slábne. V úterý byl sice druhý nejvyšší denní přírůstek případů za dobu epidemie, proti předchozímu týdnu ale potvrzených nákaz ubylo zhruba o desetinu. Po předchozím nárůstu začala klesat také incidence, tedy počet případů za týden na 100.000 obyvatel. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Počet hospitalizovaných s covidem-19 v pražských nemocnicích se ale za poslední tři týdny zdvojnásobil.

Ve věku 93 let zemřel literární historik Radko Pytlík

1. února 2022 - Ve věku 93 let zemřel v pondělí literární historik Radko Pytlík, odborník na dílo spisovatele Jaroslava Haška. Dílu tohoto českého literáta věnoval Pytlík řadu studií, knih i přednášek. ČTK o jeho úmrtí informoval jeho přítel a spisovatelův vnuk Richard Hašek. Syn Radko Pytlíka muzikant a herec Vojtěch Dyk ČTK řekl, že rodina plánuje rozloučení se zesnulým v rodinném kruhu, je zatím ale podle něj brzy na podrobnosti tohoto aktu.

Vědci naměřili nejnižší součinitel tření, má pomoci k vývoji pevných maziv

31. ledna 2022 - Mezinárodní tým s českým vedením naměřil dosud nejnižší součinitel tření - jednu miliontinu. Výsledky výzkumu tzv. pevných maziv by mohly najít uplatnění v robotice. O výzkumu informovala mluvčí ČVUT Andrea Vondráková v tiskové zprávě. Studii vedli vědci ze skupiny pokročilých materiálů na katedře řídící techniky fakulty elektrotechnické. Publikoval ji prestižní časopis Nature Materials.

Rozpad Trikolóry? Volba předsedy přinesla nečekaný zvrat

29. ledna 2022 - Trikolóra má dnes v Praze volební sněm. Předsednický post obhajuje bývalá poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, její nejvážnější vyzyvatel - Jindřich Rajchl v kandidátském projevu přítomné skutečně překvapil.

Prezident Zeman se dnes vrátí na Hrad, jmenuje rektory a předá šek Klokánkům

Zdroj: Wikimedia

26. ledna 2022 - Prezident Miloš Zeman bude dnes po několika měsících úřadovat z Pražského hradu. V sídle prezidentů jmenuje nové rektory a Fondu ohrožených dětí Klokánek tradičně předá šek na peníze z prezidentského fondu.

Výstavu falzifikátů uměleckých děl doplní nejslavnější padělek v dějinách

25. ledna 2022 - Výstava Falza? Falza!, která ve Šternberském paláci na pražských Hradčanech ukazuje české i zahraniční falzifikáty významných uměleckých děl, bude doplněná o další artefakty. Jedním z nich je nejznámější falzum v dějinách malířství, Emauzští učedníci od Hana van Meegerena z roku 1937. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí pořádající Národní galerie Praha Eva Sochorová. Druhým nově vystaveným dílem je kuriózní kopie falza Emauzských učedníků, kterou nevědomě vytvořil malíř Josef Steiner.

Biskupové budou jednat o ekonomické situaci nebo o výsledcích sčítání lidu

25. ledna 2022 - O ekonomické situaci v organizacích, které spadají pod gesci katolické církve, nebo o výsledcích sčítání lidu 2021, které vypovídají o přináležitosti lidí k víře, budou jednat na svém dvoudenním zasedání čeští a moravští biskupové v Praze.

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

22. ledna 2022 - Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

Strana výpisu

10 ...