Technika - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Technika

Kýlní dny budou zase v září

Kýlní dny budou zase v září

18. června 2024 - Mladá Boleslav - Chirurgické oddělení mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice pořádalo své tradiční Kýlní dny. Bezplatně se přišlo bez objednání a bez doporučení praktického lékaře vyšetřit celkem 44 lidí z celého regionu, kteří měli podezření, že mají kýlu.

V krizových situacích pomůže DROZD

V krizových situacích pomůže DROZD

18. června 2024 - Praha - Portál občana z dílny Digitální a informační agentury (DIA) je vstupní branou k online službám českého státu a v současnosti jich Portál nabízí již více než 600. Nyní k nim přibyl systém DROZD Ministerstva zahraničních věcí, který poskytuje aktuální upozornění při cestách a pobytu v zahraničí. Tato služba pomáhá lidem v zahraničí s krizovými situacemi díky zasílání aktuálních informací.

Jsme mistři republiky v robotice, hlásí z českolipské průmyslovky

Jsme mistři republiky v robotice, hlásí z českolipské průmyslovky

15. června 2024 - Česká Lípa - V konkurenci 14 týmů středních škol z celé České republiky uspěli žáci Střední průmyslové školy Česká Lípa v robotické soutěži VEX IQ Robotics competition Full Volume, která se konala 6. června v O2 Aréně v Praze. Titul mistři České republiky potvrdili výhrou ve třech kategoriích soutěže: Teamwork, Skills a Judges Award.

Nejmodernější kardiocentrum je v Ústí nad Labem

Nejmodernější kardiocentrum je v Ústí nad Labem

13. června 2024 - Ústí nad Labem - V Masarykově nemocnici byl otevřen nový moderní pavilon. Jeho součástí jsou operační sály a lůžka oddělení kardiochirurgie, kardiologie, hrudní chirurgie, Kliniky anesteziologie, perioperační medicíny a jednotky intenzivní péče KAPIM a JIP, i ambulance jednotlivých oddělení.

Energetici věnovali hasičskou cisternu obci Pětipsy

Energetici věnovali hasičskou cisternu obci Pětipsy

11. června 2024 - Pětipsy – Hasičskou cisternu CAS 30 Mercedes Benz Actros převzali od svých profesionálních kolegů z ČEZ, mající svou základnu v Elektrárně Tušimice, dobrovolní hasiči ze Pětipsů. Zatímco u profesionálů už měla cisterna své odslouženo, SDH Pětipsy může dobře sloužit ještě dalších deset let, možná i více. Sbor dostal vůz darem od Skupiny ČEZ, která vozový park všech svých profesionálních hasičských jednotek pravidelně obměňuje a tím i neustále modernizuje.

Integrace umělé inteligence bude

Integrace umělé inteligence bude

10. června 2024 - Praha - Unicorn Vysoká škola uspořádala další ze série tradičních online konferencí, tentokrát na téma budoucnosti enterprise systémů, neboli velkých systémů, které integrují různé komponenty do funkčního celku.

Studenti techniky se mohou ukázat a vyhrát

Studenti techniky se mohou ukázat a vyhrát

9. června 2024 - Chudeřice/Teplice – Své technické znalosti a jejich převedení do konkrétních aplikací při výrobě autoskel mohou již poosmé ukázat nadaní středoškolští studenti technických oborů. Společnost AGC Automotive Czech totiž již poosmé vyhlásila prestižní soutěž TECHNOwizz. Studenti nebo týmy se mohou do soutěže přihlásit do úterý 15. října vyplněním formuláře na www.technowizz.cz nebo webu Ústecké komunitní nadace.

Memoriál prověřil hasiče

Memoriál prověřil hasiče

8. června 2024 - České Budějovice - Další populární ročník soutěže v disciplínách požárního sportu se konal 6. června. Závodu, který je tradičně pořádán jako memoriál zesnulého krajského ředitele HZS Jihočeského kraje plk. JUDr. Josefa Blažka, se zúčastnili ti nejlepší sportovci z celé České republiky.

Jihomoravští silničáři testují senzoriku

Jihomoravští silničáři testují senzoriku

6. června 2024 - Jihomoravský kraj - Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje testuje na svých vozech speciální senzoriku. Díky nabídce společnosti VisionCraft má možnost využít a otestovat speciální zařízení, které dokáže monitorovat nedostatky na silnicích. Jedná se například o výmoly v dané lokalitě, stav vozovky nebo třeba svislé a vodorovné značení.

Ultrazvuk umožňuje diagnostiku očních nádorů

Ultrazvuk umožňuje diagnostiku očních nádorů

5. června 2024 - Mladá Boleslav - Společnost Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav podpořila Klaudiánovu nemocnici. Díky finančnímu daru mohl být zakoupen nový ultrazvuk pro oční oddělení za více než 800 tisíc korun.

Mobilní hra zvýší povědomí o bezpečnosti silničního provozu

Mobilní hra zvýší povědomí o bezpečnosti silničního provozu

5. června 2024 - Pardubice – Zdejší dopravní záhadu mohou od května do konce srpna řešit děti i dospělí v Pardubicích. Postačí k tomu stáhnout si zdarma stejnojmennou mobilní aplikaci, projít zhruba čtyřkilometrový úsek městem a postupně vyřešit detektivní zápletku. Aplikace byla vytvořena speciálně pro Pardubice jako pilotní dopravně bezpečnostní projekt BESIPu, města Pardubic a Pardubického kraje ve spolupráci s neziskovou organizací Prevencí pro život, aby zvýšila povědomí o bezpečnosti silničního provozu.

Strana výpisu

1 ...

 

 

Další informace: