Technika - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Technika

Modernizovaná Škoda Octavia v bohatě vybavené edici

Modernizovaná Škoda Octavia v bohatě vybavené edici

24. února 2024 - Mladá Boleslav – Krátce po představení modernizovaného provedení nejprodávanější modelové řady značky Škoda uvádí české zastoupení limitovanou edici. Autorizovaní obchodníci již nyní přijímají objednávky, první vozy budou zákazníkům předány na přelomu druhého a třetího čtvrtletí. Pro tuzemský trh je určen omezený počet vozů Škoda Octavia First Edition, po jejichž vyprodání se nabídka rozroste o další specifikace dle standardního prodejního programu.

Kariérní jarmark nabídl studentům pracovní možnosti

Kariérní jarmark nabídl studentům pracovní možnosti

19. února 2024 - Plzeň - Pět desítek firem představilo středoškolským studentům svou činnost a také jim nabídly možnosti budoucího profesního uplatnění. Kariérní jarmark pro studenty a firmy zorganizovala ve svých prostorách VOŠ a SPŠE Plzeň. Záštitu nad akcí krajem zřizované školy převzal hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, který se také spolu se svým náměstkem Vladimírem Krocem akce zúčastnil.

V Šumperku soutěžily roboti

V Šumperku soutěžily roboti

19. února 2024 - Šumperk - Robot je kámoš – alespoň v případě, že si ho k tomu sami naprogramujete. Děti ze základních škol v Olomouckém kraji to zvládly za dvě hodiny a pak svoje umělé kamarády postavily na startovní čáru robotické soutěže. Ta se už tradičně odehrála v budově Vyšší odborné a střední průmyslové školy v Šumperku.

Silnice Libereckého kraje mají novou techniku

Silnice Libereckého kraje mají novou techniku

5. února 2024 - Liberecký kraj - Tandemový válec BOMAG, tažený elevátorový zametač PRONAR a tři vozidla HANES-VOLVO. Tím vším mohou nově pro zimní údržbu disponovat Silnice LK, které se starají o sjízdnost komunikací II. a III. tříd v Libereckém kraji. Celková hodnota zakoupené techniky činí 20 709 675 korun.

Studentské týmy představily své projekty

Studentské týmy představily své projekty

3. února 2024 - Plzeň - Již 11. ročník Technické olympiády Plzeňského kraje představil řadu velmi zajímavých projektů studentských týmů středních škol a gymnázií z Plzeňského kraje. Kolektivní soutěže, kterou kraj vyhlašuje společně se Západočeskou univerzitou v Plzni, se zúčastnilo v letošním ročníku 14 škol a s nimi SVČ Radovánek.

V západních Čechách vzrostl meziročně odběr zelené energie

V západních Čechách vzrostl meziročně odběr zelené energie

3. února 2024 - Západní Čechy - Více než 140 nových dobíjecích stojanů, meziroční růst celkově odebrané bezemisní elektřiny o 24 % a k tomu 20% navýšení průměrně načerpané energie při jednom dobíjení. To jsou hlavní příspěvky největší české veřejné dobíjecí sítě, kterou provozuje Skupina ČEZ, k boomu elektromobility v ČR. Vloni byl také navýšen celkový výkon této sítě na téměř 50 MW, a to hlavně akcelerovanou výstavbou vysokorychlostních stanic. V kombinaci s rozšiřováním počtu stojanů to znamená zkracování doby, kterou řidiči tráví dobíjením nebo čekáním na něj. Síť roste díky prostředkům přidělovaným Operačním programem Doprava i díky investicím z vlastních zdrojů Skupiny ČEZ. V celé republice bylo na konci loňského roku již 660 dobíjecích stanic. Aktuálně je přitom v Plzeňském kraji v provozu 39 a Karlovarském 16 veřejných dobíjecích stanic.

E-řidiči odebrali vloni u stanic ČEZ rekordních 5,5 mil. kWh zelené elektřiny

E-řidiči odebrali vloni u stanic ČEZ rekordních 5,5 mil. kWh zelené elektřiny

1. února 2024 - Severní Čechy - Více než 140 nových dobíjecích stojanů, meziroční růst celkově odebrané bezemisní elektřiny o 24 % a k tomu 20% navýšení průměrně načerpané energie při jednom dobíjení. To jsou hlavní příspěvky největší české veřejné dobíjecí sítě, kterou provozuje Skupina ČEZ, k boomu elektromobility v ČR. Vloni byl také navýšen celkový výkon této sítě na téměř 50 MW, a to hlavně akcelerovanou výstavbou vysokorychlostních stanic. V kombinaci s rozšiřováním počtu stojanů to znamená zkracování doby, kterou řidiči tráví dobíjením nebo čekáním na něj. Síť roste díky prostředkům přidělovaným Operačním programem Doprava i díky investicím z vlastních zdrojů Skupiny ČEZ. V celé republice bylo na konci loňského roku již 660 dobíjecích stanic. Aktuálně je přitom v Ústeckém kraji v provozu 55 a v Libereckém 35 veřejných dobíjecích stanic.

Benešovská nemocnice má nový špičkový přístroj

Benešovská nemocnice má nový špičkový přístroj

31. ledna 2024 - Benešov - Zdejší nemocnice se zařadila mezi nejmodernější diagnostické pracoviště magnetické rezonance 3T. Ultramoderní magnetický scanner s inovativní technologií umožní přesnější diagnostiku a zajistí vyšší kapacitu při objednávání pacientů.

To se to bude učit

To se to bude učit

28. ledna 2024 - České Budějovice - Moderní výpočetní technika byla předána do užívání žákům v českobudějovické Základní škole Vl. Rady. Jde o sedm interaktivních panelů nejnovější generace a vybavení multimediální učebny s jednadvaceti mini počítači ve stolech s elektrickým výsuvným mechanismem.

Krajští hasiči dostanou z EU 10 milionů korun na nový zásahový automobil

Krajští hasiči dostanou z EU 10 milionů korun na nový zásahový automobil

21. ledna 2024 - Pardubický kraj - Díky pečlivé a včasné přípravě projektů je kraj velice úspěšný při získávání dotací z evropských i státních fondů. Další dobrá zpráva dorazila v průběhu ledna. Krajští hasiči dostanou z programu Interreg Česko-Polsko pro období 2021–2027 dotaci na pořízení nového vybavení i výcviku s polskými kolegy.

Největší firemní fotovoltaická elektrárna na Liberecku

Největší firemní fotovoltaická elektrárna na Liberecku

19. ledna 2024 - Liberec - Liberecký výrobce klimatizací pro automobilový průmysl, společnost DENSO MANUFACTURING CZECH, posílí svoji energetickou soběstačnost a ulehčí životnímu prostředí. Společnost ČEZ ESCO v areálu firmy postavila fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 1,7 MWp. Jde o jednu z největších firemních solárních instalací v ČR a největší v Libereckém kraji za posledních deset let. Bezemisní elektřinu bude pro firmu vyrábět 3 724 solárních panelů, které zaberou plochu větší než 2 fotbalové hřiště. Bezemisní zdroj zabrání vypuštění 656 tun emisí CO2 ročně, které by vznikly konvenční výrobou.

Strana výpisu

1 ...

 

 

Další informace: