Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Aktuality

Kraj ocenil pěstouny za jejich záslužnou a obětavou práci

Kraj ocenil pěstouny za jejich záslužnou a obětavou práci

21. května 2024 - Zlínský kraj – Čtyři manželské páry, které díky pěstounské péči poskytují zázemí dětem, o něž se nemohou postarat jejich biologičtí rodiče, ocenil Zlínský kraj. Stalo se tak v rámci už 8. ročníku ankety „Ocenění pečujících osob Zlínského kraje“ – kategorie Pěstoun. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil na Dni pěstounských rodin, který v sobotu 18. května uspořádal Zlínský kraj v prostorách Dětského světa Kroměříž u příležitosti Týdne pro rodinu.

Výtěžek z plesu města poputuje do dvou organizací

Výtěžek z plesu města poputuje do dvou organizací

21. května 2024 - Teplice - Město Teplice se již tradičně rozhodlo darovat zisk z XX. Reprezentačního plesu města na dobročinné účely. Tento rok si výtěžek rovným dílem rozdělí Klub seniorů Českobratrská Teplice a Charita Teplice. V pondělí 20. května to stvrdili zástupci obou organizací podpisem darovacích smluv.

Výtěžek Běhu pro hospic činí přes milion korun

Výtěžek Běhu pro hospic činí přes milion korun

21. května 2024 - Litoměřice - Tak jsme v sobotu 18. května doběhli - mokří, unavení, ale šťastní , že jsme spolu s vámi mohli prožít krásný den, radostnou atmosféru sounáležitosti, sportovního nadšení, radost z vítězství i z veliké pomoci, kterou do hospice přinesli všichni běžci i ti virtuální a školní, sportovci, partneři, ambasadoři, dobrovolníci i vzácní hosté.

Family festival opět nabídne hudbu, zábavu i lahůdky

Family festival opět nabídne hudbu, zábavu i lahůdky

21. května 2024 - Ústí nad Labem . Již potřetí ožije areál letního kina akcí pro celou rodinu s názvem Family festival. V sobotu 25. května si od 12 do 22 hodin na jednom místě si užijete skvělou zábavu, ochutnáte výborné jídlo a poslechnete báječnou muziku.

Blíží se Biosmršť 2024

Blíží se Biosmršť 2024

21. května 2024 - Průhonice – Třetí ročník Biosmrště je za dveřmi! Projekt občanské vědy, který má za cíl zmapovat nepůvodní druhy živočichů a rostlin v České republice, proběhne od pátku 24. do neděle 26. května. Zapojit se může každý, stačí pouze zaznamenat svá pozorování do aplikace iNaturalist. Na seznamu mapovaných druhů jsou nově zařazeny sršeň asijská a kosatec krvavý. Vědci z Výzkumného ústavu rostlinné výroby a Botanického ústavu AV ČR, kteří jsou v ČR hlavními koordinátory mezinárodního projektu, letos připravili pro jednotlivce, školní třídy a přírodovědné kroužky také soutěž o zajímavé ceny.

Touha stát se Indiánem

Touha stát se Indiánem

21. května 2024 - Karlovy Vary - Do Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech zbývá 40 dní. Připomeňme si jméno jednoho ze slavných hostů – castingová režisérka Francine Maisler tu bude mít svou masterclass a uveden bude jeden z filmů, na kterých pracovala. K výročí 100 let úmrtí Franze Kafky se můžete těšit na víc než dvacet pozoruhodných snímků, které reflektují spisovatelovo dílo.

Druhé kolo přijímaček

Druhé kolo přijímaček

21. května 2024 - Česká republika - Uchazeči o studium na středních školách, kteří doposud neuspěli v přijímacím řízení, mohou podat v systému DiPSy přihlášku do druhého kola. Musí tak učinit nejpozději do pátku 24. května do 23:59 hodin. Přesný počet volných míst na školách by měl Cermat zveřejnit během úterý, podle předběžných údajů z pondělního večera by jich mělo být kolem 25 700.

NASTARTUJTE ZMĚNU! VOLTE SVOBODNÉ UŽ LETOS

NASTARTUJTE ZMĚNU!  VOLTE SVOBODNÉ UŽ LETOS

20. května 2024 - Přes 60 % předpisů, které v České republice vstupují v platnost, pochází z Evropské unie. Podle samotné eurokomise musí naše země vynaložit 4 % HDP na to, aby zaplatila vše, co po nás Evropská unie vyžaduje.

Michal Hašek (PRO) : Evropa ani česká vláda nesmí škodit našemu zemědělství a venkovu

Michal Hašek (PRO) : Evropa ani česká vláda nesmí škodit našemu zemědělství a venkovu

20. května 2024 - Jak budete v případě zvolení do EP hájit zájmy českého zemědělství?

Marek Zeman: STOP Green Deal !

Marek Zeman: STOP Green Deal !

20. května 2024 - MUDr. Marek Zeman, MBA je místopředsedou strany PRO a kandidátem do Evropského parlamentu.

Doklad totožnosti dostala mláďata ve stometrové výšce

Doklad totožnosti dostala mláďata ve stometrové výšce

20. května 2024 - Litvínov - ři mláďata kriticky ohroženého dravce sokola stěhovavého, který pravidelně hnízdí na komíně teplárny litvínovské rafinerie ORLEN Unipetrolu, dostala své identifikační kroužky. Ty mladým sokolům slouží jako ornitologický občanský průkaz a umožní tak další sledování vývoje populace tohoto unikátního dravce. Sokoli hnízdí ve všech areálech skupiny ORLEN Unipetrol. Od roku 2011, kdy se začalo jejich hnízdění na komínech výrobních areálů skupiny sledovat, se sokolům podařilo vyvést již 55 mláďat.

Strana výpisu

1 ...