Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Aktuality

Mystika a realita Krušných hor ožije v jedinečné opeře Perkmon

Mystika a realita Krušných hor ožije v jedinečné opeře Perkmon

15. června 2024 - Teplice - Zapomenutý klenot české hudby, opera Perkmon, se po 200 letech vrací na divadelní prkna. Dílo teplického purkmistra Josefa M. Wolframa slavnostně zakončí 20. června Hudební festival Ludwiga van Beethovena v Krušnohorském divadle v Teplicích. Stane se tak netradičním příspěvkem do roku české hudby i součástí oslav stého výročí existence Krušnohorského divadla. Hornickou operu uvede Trautzlova umělecká společnost ve spolupráci se Severočeskou filharmonií Teplice.

Na nové mravenčí Oranžové hřiště přispěla školce Nadace ČEZ

Na nové mravenčí Oranžové hřiště přispěla školce Nadace ČEZ

15. června 2024 - Kolín – Pravděpodobně největší mraveniště ve střední Evropě a k tomu paseka plná hub, květin a další lesní havěti (motýli, zajíček, myška, medvěd, housenka, ovšem i jedna želvička, a to jak v 2D, tak i 3D podobě) se nachází v zahradě Mateřské školy Kmochova v Kolíně. Samozřejmě jde o multifunkční dětské hřiště navíc s přívlastek Oranžové, neboť mateřince na jeho realizaci přispěla Nadace ČEZ finanční částkou 725 000 korun.

Hoši, děkujeme!

Hoši, děkujeme!

15. června 2024 - Pardubice - Čtvrteční odpoledne patřilo na pardubické radnici hokejistům. V historickém sále se totiž s vedením města sešel A tým pardubického Dynama včetně realizačního týmu a vedení klubu.

Jsme mistři republiky v robotice, hlásí z českolipské průmyslovky

Jsme mistři republiky v robotice, hlásí z českolipské průmyslovky

15. června 2024 - Česká Lípa - V konkurenci 14 týmů středních škol z celé České republiky uspěli žáci Střední průmyslové školy Česká Lípa v robotické soutěži VEX IQ Robotics competition Full Volume, která se konala 6. června v O2 Aréně v Praze. Titul mistři České republiky potvrdili výhrou ve třech kategoriích soutěže: Teamwork, Skills a Judges Award.

Hradecká Střezina pozvala veřejnost

Hradecká Střezina pozvala veřejnost

15. června 2024 - Střezina - Nevlídné počasí ani stavební ruch nemohl ZUŠ Střezině zabránit, aby své dveře, stejně jako každý rok, neotevřela veřejnosti. Stalo se tak ve čtvrtek 13. června v rámci festivalu Open Dwoor.

Primátorka poděkovala pedagogům

Primátorka poděkovala pedagogům

15. června 2024 - České Budějovice - V obřadní síni historické radnice se ve středu 13. června sešli pracovníci, kteří svůj profesní život spojili se školstvím. Učitelky ze základních i mateřských škol, družinářky, ekonomky, kuchařky i školníci mají jedno společné, a to odchod do důchodu.

Veřejná prezentace bude 26. června

Veřejná prezentace bude 26. června

14. června 2024 - Ústí nad Labem - Na dalším jednání pracovní skupiny k rekonstrukci mostu dr. Edvarda Beneše v Ústí nad Labem byl projednán zpřesněný harmonogram a příprava dopravně inženýrských opatření v souvislosti s očekávanou uzavírkou celého mostu.

Letos vyhrály Křešice

Letos vyhrály Křešice

14. června 2024 - Ústecký kraj - Tradiční soutěž Vesnice roku v Ústeckém kraji přináší první výsledky. Ty přivezla ze svého čtyřdenního putování po regionu komise a zveřejnila tak první majitele barevných stuh, které se v soutěži Vesnice roku předávají oceněným obcím.

Studenti zabodovali v celostátním kole

Tým ve složení Barbora Fetrová, Eliška Horváthová, Adéla Seifertová a Dan Horňák spolu s ředitelem školy Pavlem Caitamlem, učitelkou Radkou Sirotkovou a radní Jindrou Zalabákovou

14. června 2024 - Ústí nad Labem - Mezi úspěšné školy Ústeckého kraje patří i Střední škola obchodu, řemesel a služeb a Základní škola z Ústí nad Labem. Její žáci oboru Sociální činnost uspěl v regionálním kole soutěže Navrhni projekt a v celostátním kole získal v konkurenci škol z celé republiky 2. místo. Přijala je a za jejich práci ocenila také radní pro školství Jindra Zalabáková.

Novodobí Prokopové Divišové i Digišové

Novodobí Prokopové Divišové i Digišové

14. června 2024 - Liberec – Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2023/24, který pro studenty elektro oborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již poosmé vyhlásila ČEZ Distribuce, má své vítěze. V případě SPŠ Liberec si tak devět nejlepších z prvního až třetího ročníku studia oboru elektrotechnika převzalo diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11, 7 tisíc korun jako odměnu za své celoroční snažení. Zároveň byli vůbec poprvé oceněni i nejlepší žáci zapojení do elektronické podoby motivačního programu prostřednictvím mobilní aplikace Prokop Digiš. Do něj se mohli zapojit i ti z prvního ročníku.

Ewa Farna nazpívala titulní píseň k filmu Vlny

Ewa Farna nazpívala titulní píseň k filmu Vlny

14. června 2024 - Praha - Napjatě očekávaný film Vlny režiséra Jiřího Mádla svedl dohromady oceňované tvůrce nejen na place, ale i v nahrávacím studiu. Stejnojmennou titulní píseň nazpívala Ewa Farna. Úřadující Absolutní slavice je se svým dvorním spolupracovníkem Janem Vávrou zároveň autorkou textu ústřední skladby a spolu s Lukášem Chromkem a Matějem Turcerem složila také hudbu. Producentem písně je Ewolution Records.

Strana výpisu

2 ...