Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Aktuality

Bankovní daň opět na stole

Bankovní daň opět na stole

8. června 2024 - V posledních týdnech začal v současné vládní koalici vznikat nápad, který by znovu vrátil do hry možnost zavedení speciální bankovní daně. Tzv. sektorová daň pro banky byla v minulosti v programu zejména u levicových stran. Proč se nejedná o dobrý nápad a jaké negativní důsledky může její zavedení mít pro českou ekonomiku?

Kravák slaví 20 let! Oslavte to s námi

Kravák slaví 20 let! Oslavte to s námi

8. června 2024 - Brno – Sportovní a rekreační areál Kraví hora slaví 20 let. Na čtvrtek 13. června přichystal pro návštěvníky bohatý program.

Ježíškova vnoučata přispěla na lamaterapii

Ježíškova vnoučata přispěla na lamaterapii

8. června 2024 - České Budějovice - Rada města souhlasila s přijetím finančního daru v hodnotě 27 tisíc korun z veřejné sbírky Ježíškova vnoučata od Nadačního fondu Českého rozhlasu pro Domov seniorů Máj.

Memoriál prověřil hasiče

Memoriál prověřil hasiče

8. června 2024 - České Budějovice - Další populární ročník soutěže v disciplínách požárního sportu se konal 6. června. Závodu, který je tradičně pořádán jako memoriál zesnulého krajského ředitele HZS Jihočeského kraje plk. JUDr. Josefa Blažka, se zúčastnili ti nejlepší sportovci z celé České republiky.

Víkend otevřených zahrad

Víkend otevřených zahrad

7. června 2024 - Ústí nad Labem – Zítra se Ústí nad Labem připojí k městům, kde bude možné navštívit běžně nepřístupné zahrady a parky v rámci tradiční akce Víkend otevřených zahrad.

Dnes a zítra volíme nové europoslance

Dnes a zítra volíme nové europoslance

7. června 2024 - Česká republika - Dnes a zítra se v České republice konají volby do Evropského parlamentu. Hlasovat může každá osoba starší 18 let. Občané Česka i jiných členských států EU mohou volit za předpokladu, že jsou přihlášeni k trvalému nebo dočasnému pobytu v Česku, a to nejméně 45 dnů před volbami.

ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh do EP

ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh do EP

7. června 2024 - Společnost ČEZ Distribuce, která působí na území 11 krajů, přijala opatření, díky kterým by měl být zajištěn zdárný a bezproblémový průběh voleb do Evropského Parlamentu. Společnost minimalizuje v termínu konání voleb 7. – 8. 6. 2024 plánované odstávky elektřiny a nebude provádět práce, které by mohly ovlivnit průběh voleb. Zároveň energetici posílí počty pracovníků jak v terénu, tak i na call centru a dispečinku pro řešení poruch.

Nová pamětní deska před hlavním vchodem do Chemparku

Nová pamětní deska před hlavním vchodem do Chemparku

7. června 2024 - Litvínov - K výročí osmdesáti let prvních ničivých náletů na chemické závody v Záluží U Litvínova byla před litvínovskou rafinerií skupiny ORLEN Unipetrol odhalena pamětní deska Ing. Miloslavu Hrabákovi, historikovi mapujícímu válečné a poválečné dějiny zálužského výrobního areálu. Rodák ze Záluží, historik a zasloužilý pracovník, který strávil v chemických závodech celý svůj profesní život, své vzpomínky zachytil ve třech historických svazcích. V nich své vlastní vzpomínky spojoval s usilovnou badatelskou prací a zdokumentoval budování závodů, spojenecké nálety během druhé světové války i následnou mohutnou modernizaci výroby.

Floristé z Jarova mají nejmodernější učebny v Česku

Floristé z Jarova mají nejmodernější učebny v Česku

7. června 2024 - PRAHA – Nápad přeměnit nevyhovující budovu v areálu Střední odborné školy Jarov v jednu z nejmodernějších v Česku vznikl v roce 2015. S přestavbou se začalo v roce 2022 a od letošního roku už budova slouží studentům floristiky.

Pozvánka na výstavu Cesta na Hrad

Pozvánka na výstavu Cesta na Hrad

7. června 2024 - Ústí nad Labem - Od 11. června bude v lobby Multifunkčního informačního a vzdělávacího centra UJEP k vidění výstava fotografií s názvem Cesta na Hrad. Mapuje symbolickou cestu Petra Pavla k titulu hlavy státu.

Očima Franze Kafky: Mezi obrazem a jazykem

Očima Franze Kafky: Mezi obrazem a jazykem

7. června 2024 - Plzeňský kraj - Hejtman Rudolf Špoták přijal v sídle krajského úřadu velvyslance Spolkové republiky Německo v Praze Andrease Künneho. Stalo se tak v den připomínky 100. výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky (3. 6. 1924), pro kterou nachystala Západočeská galerie v Plzni, jejímž zřizovatelem je Plzeňský kraj, vernisáž dvojjazyčné česko-německé výstavy s názvem ‚Očima Franze Kafky: Mezi obrazem a jazykem‘.

Strana výpisu

8 ...