Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Aktuality

Jmenovaní ředitelé převzali dekrety

Jmenovaní ředitelé převzali dekrety

18. května 2024 - Jihomoravský kraj - Celkem třináct nových ředitelů škol a školských zařízení převzalo jmenovací dekrety z rukou gesčního radního na společném setkání.

Bakalářky a diplomky FUD na výstavě

Bakalářky a diplomky FUD na výstavě

17. května 2024 - Ústí nad Labem - Každoroční výstava bakalářských a magisterských prací studentů a studentek Fakulty umění a designu UJEP představí již od 22. května. desítky uměleckých děl v prostorách fakulty a Domu umění Ústí nad Labem. Kurátorovaná sekce diplomových prací v letošním roce vzhlíží k oslavám 30 let fungování FUD a zamýšlí se nad pozicí a významem diplomek a absolvováním studia v uměleckém prostředí.

Fox se vrátí do služby městské policie

Fox se vrátí do služby městské policie

17. května 2024 - Ústí nad Labem - Služební pes městské policie potřeboval po svém zranění nákladnou operaci ve specializované klinice. Peněžitý dar schválený radou města pomůže pokrýt náklady na jeho léčbu.

O posílení odolnosti společnosti přes kvalitnější vzdělávání

O posílení odolnosti společnosti přes kvalitnější vzdělávání

17. května 2024 - Praha - Pod záštitou 1. místopředsedy Senátu Jiřího Drahoše se v Jednacím sále horní parlamentní komory uskutečnila vědecká konference Národního institutu SYRI na téma „Vzdělávání a vědění jako mosty k odolné společnosti.“ Letošní ročník se zaměřil na krize a výzvy ve vzdělávání a také na posilování odolnosti skrze vzdělávání. Národní institut SYRI na konferenci představil také výsledky svých výzkumů.

Prezident republiky jmenoval nového ministra

Prezident republiky jmenoval nového ministra

17. května 2024 - Praha - Prezident republiky Petr Pavel včera jmenoval Marka Ženíška ministrem pro vědu, výzkum a inovace vlády ČR.

Plzeňské dvorky

Plzeňské dvorky

17. května 2024 - Plzeň - V sobotu 18. května se koná další ročník akce Plzeňské dvorky, kterou od roku 2016 pořádá Nadace 700 let města Plzně. Do letošního ročníku se zapojí a pomyslné dvorky své otevře veřejnosti také Krajský úřad Plzeňského kraje. Půjde o tři dvorky – jeden se vstupem z Purkyňovy ulice a dva pak se vstupem z Jagellonské ulice. Součástí akce jsou vystoupení ZUŠ z celého Plzeňského kraje na velkém pódiu v prostorách KÚPK.

Zítra bude krajské město patřit běžcům

Zítra bude krajské město patřit běžcům

17. května 2024 - Karlovy Vary - Již o tomto víkendu se můžete těšit na Mattoni Karlovy Vary Running festival 2024. V pořadí již 11. ročník oblíbeného závodu opět zavede běžce do malebného prostředí lázeňského města. Letošní nové pojetí akce by mělo přinést ještě více zábavy a nových možností pro běžce. Informovali o tom dnes organizátoři na tiskové konferenci, kde nechyběl ani hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Navštivte největší soví voliéru v České republice

Navštivte největší soví voliéru v České republice

17. května 2024 - Borová Lada - Expozice sov byla zvolena především pro originalitu námětu, skrytý způsob života sov téměř neumožňuje, aby mohly být pozorovány ve volné přírodě.

Sbírka pro třináctiletou Týnku bez ruky

Sbírka pro třináctiletou Týnku bez ruky

17. května 2024 - Česká republika - Kristýna se narodila s vývojovou vadou – deformovaným pravým předloktím ke všemu přiškrceným pupeční šňůrou. Proto jí hned po narození musela být část ruky v předloktí amputovaná. Bohužel nemá naději na protézu, protože její rána, kterou napadl zlatý stafylokok, se nehojí a pahýlek jí je nadále amputacemi zkracován. Týna to ale nevzdává a navzdory osudu je aktivní sportovkyně. A to je obdivuhodné! Pomozte nám a podpořte společně s námi statečnou třináctiletou slečnu v boji s osudem.

Seznam Mistrů tradiční rukodělné výroby se rozrostl o tři nová jména

Seznam Mistrů tradiční rukodělné výroby se rozrostl o tři nová jména

16. května 2024 - Zlínský kraj – Nositeli titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje se v letošním roce stali košíkář Radim Klimek z Morkovic-Slížan a bratři Čípovi ze Zubří. Petr Číp vyrábí historické hudební nástroje, zejména různé druhy dud. Miroslav Číp se věnuje výrobě zobcových fléten. Ocenění si z rukou hejtmana Radima Holiše a krajské radní pro kulturu Zuzany Fišerové převzali na slavnostní vyhlášení, které se uskutečnilo v reprezentačních prostorách uherskohradišťské Reduty.

Veletrh sportovních aktivit v Benešově

Veletrh sportovních aktivit v Benešově

16. května 2024 - Benešov - Odbor školství, kultury a sportu města Benešov ve spolupráci s benešovskými atlety pořádá ve středu 22. května již 6. ročník celodenní sportovní akce s názvem Veletrh sportovních aktivit – Burza sportu. Akce se uskuteční na Městském atletickém stadionu ve volnočasovém areálu Sladovka.

Strana výpisu

4 ...