Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

Aktuality

Praha oznámila zavření centra pro ukrajinské uprchlíky, další kraje to kritizují

Ilustrační fotografie

2. června 2022 - (ČTK) - Pražský magistrát uzavře k 15. červnu centrum pro ukrajinské uprchlíky ve Vysočanech, oznámil dnes primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Důvodem je přetíženost hlavního města a chybějící systém přesunu prchajících před válkou do méně vytížených krajů. Někteří hejtmani záměr kritizují, předseda Asociace krajů ČR a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) plán označil za nekolegiální krok a politické gesto. Zavřít své centrum pro uprchlíky, pokud to udělá Praha, chce Pardubický kraj. O uprchlíky z Ukrajiny napadené Ruskem se ČR zvládne postarat i při uzavření pražského centra, uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Hasiči evakuovali ústecký obchodní dům Labe kvůli úniku plynu

Ilustrační fotografie

1. června 2022 - (ČTK) - Hasiči včera odpoledne evakuovali lidi z obchodního domu Labe v centru Ústí nad Labem. Důvodem byl únik plynu. Nikomu se nic nestalo. Uzavřeno bylo také okolí objektu pro dopravu. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Call centrum Ústeckého kraje pro poskytovatele ubytování uprchlíkům končí

Ilustrační fotografie

30. května 2022 - (ČTK) - Krajská informační linka pro poskytovatele ubytovacích služeb pro uprchlíky z Ukrajiny v Ústeckém kraji končí. Za dobu svého provozu vyřídila 673 hovorů. V posledních dnech dotazů ubylo, proto se zaměstnanci krajského úřadu vyčleněni pro call centrum vrátí ke své původní práci. ČTK to řekl mluvčí kraje Martin Volf.

Kostel v Lukové se sochami duchů věřících se dočkal oprav za miliony korun

ilustrační fotografie

30. května 2022 - (ČTK) - Oprav za víc než 8,3 milionu korun se za uplynulých sedm let dočkal dříve zdevastovaný kostel sv. Jiří v Lukové na severním Plzeňsku. Letos je to deset let, co si opuštěný kostel v Sudetech vybral tehdejší student výtvarné školy Jakub Hadrava pro svou bakalářskou práci. S pomocí figurantů usazených do lavic vytvořil z plátna a záclon namočených v sádře dvaatřicet bílých siluet duchů někdejších věřících. Informace o výstavě se dostala do světa a od následujícího roku 2013 se do kostela začali sjíždět turisté ze všech světadílů.

Ředitel Řízení provozu České Třebové Svojanovský povýšil do představenstva ČD Cargo

26. května 2022 - Osmačtyřicetiletý rodák z Ústí nad Orlicí, který většinu svého života zasvětil železnici, míří do vedení největšího českého nákladního dopravce, ČD Cargo. Martin Svojanovský, který se do TOP managementu vypracoval z pozice výpravčího bude mít na starosti strategicky významný úsek provozu celé společnosti. Do představenstva společnosti byl zároveň zvolen i Zbyszek Waclawik, který bude mít v představenstvu na starosti agendu obchodu

Do vedení ČD Cargo nastupují osvědčení manažeři. Čekají je strategické výzvy. Jak v nich uspějí?

25. května 2022 - Valná hromada národního dopravce České dráhy dnes jmenovala do funkcí dva nové členy představenstva ČD Cargo Martina Svojanovského a Zbyszka Waclavika. Společně s šéfem nákladního dopravce, Tomášem Tóthem, budou mít před sebou zásadní úkol: Adaptovat Cargo na novou situaci na železnici, která nastala v návaznosti na válku na Ukrajině.

Hradec Králové zvýší dopravnímu podniku kvůli růstu nákladů dotaci o 37 mil. Kč

25. května 2022 - Město Hradec Králové kvůli zdražení pohonných hmot, energií, náhradních dílů a dalších nákladů zvýší letošní dotaci městskému dopravnímu podniku o 36,9 milionu korun na 330,7 milionu korun. Použije na to peníze z přebytku hospodaření města v loňském roce. ČTK to dnes řekl náměstek primátora pro majetek Pavel Marek (za ANO).

Odvolací soud potvrdil dvacetileté vězení za zapojení do bojů na Ukrajině

25. května 2022 - Odvolací soud dnes potvrdil jedenačtyřicetiletému Pavlu Botkovi, který se v jednotkách separatistů zapojil do bojů na východě Ukrajiny, dvacetiletý trest vězení. Zamítl jeho odvolání a uznal ho vinným z teroristického útoku a účasti na teroristické skupině. Muž byl souzen jako uprchlý.

V ČR je druhé podezření na opičí neštovice, výsledek bude odpoledne

25. května 2022 - Státní zdravotní ústav (SZÚ) vyšetřuje další vzorek s podezřením na opičí neštovice, výsledek bude znát odpoledne. Osoba byla v kontaktu s prvním pacientem, uvedla mluvčí SZÚ Štěpánka Čechová. První případ opičích neštovic se v Česku potvrdil v úterý, muž se zřejmě nakazil na hudebním festivalu v Belgii.

Odbory a vláda se dnes nedohodly na úpravě platů, jednat budou 7. června

25. května 2022 - Odbory a vláda se dnes nedohodly na úpravě platů ve veřejné sféře kvůli inflaci. Předáci požadují zachování kupní síly výdělků, tedy dorovnání inflace. Žádají přidání od července.

Bartoš: Koalice by teze normy o bydlení mohla projednat v červnu či červenci

Ilustrační fotografie

24. května 2022 - (ČTK) - Teze a parametry nového zákona o podpoře bydlení by politici koalice mohli dostat a projednat v červnu či červenci. Na konferenci o bydlení to dnes řekl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). Jeho úřad pak s ministerstvem práce podle výsledné koaliční shody normu dopracují. Podle legislativního plánu by kabinet měl hotový návrh zákona o podpoře bydlení dostat v posledním čtvrtletí příštího roku, nová pravidla by pak měla začít platit od roku 2025.

Strana výpisu

4 ...