Jihomoravský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Jihomoravský

Vyšší dřevostavby už půjdou stavět i v Česku

Vyšší dřevostavby už půjdou stavět i v Česku

28. listopadu 2023 - Česká republika - Výškové stavby ze dřeva jsou v zahraničí stále častějším trendem. Staví se celé čtvrti s dřevěnými bytovými domy, školami, školkami, sportovní haly, administrativní a veřejné budovy. Investoři volí dřevo jako hlavní konstrukční materiál pro jeho ekologičnost a udržitelnost.

Dny ukrajinského filmu budou v Brně

Dny ukrajinského filmu budou  v Brně

25. listopadu 2023 - Brno - Letos nejnovější ukrajinské filmy zase dorazí do Brna už začátkem prosince. Dny ukrajinského filmu už potřetí pořádá Ukrajinská iniciativa jižní Moravy v kooperaci s pražským festivalem
Týden ukrajinského filmu.

Jak Rumunsko pomáhá Ukrajině

Jak Rumunsko pomáhá Ukrajině

24. listopadu 2023 - Konstanca - Předseda horní komory Miloš Vystrčil zakončil pracovní program v Rumunsku v Konstanci. Navštívil tamní přístav, přes který probíhá překládka ukrajinského obilí, a vojenskou základnu Mihail Kogalniceanu. Základna nabývá na významu od anexe Krymu v roce 2014, polohou se totiž jedná o východní hranici Severoatlantické aliance.

Komentář - V pondělí se bude stávkovat

Komentář - V pondělí se bude stávkovat

24. listopadu 2023 - Na pondělí 27. listopadu vyhlásily některé odborové svazy stávku kvůli konsolidačnímu balíčku na léta 2024 a 2025, který schválily vláda, parlament i senát a podepsal prezident republiky.

Únik plynu je nutné nahlásit

Únik plynu je nutné nahlásit

21. listopadu 2023 - Česká republika - Distributoři plynu v České republice kontrolují v tomto týdnu těsnost svých plynovodů. Cílem je zjistit případné netěsnosti a úniky na plynových rozvodech nebo ze spotřebičů.
V případě, že lidé zaznamenají sirný zápach odorizovaného zemního plynu, mají volat nepřetržitou pohotovostní linku plynařů na telefonním čísle 1239. Platí to pro celou Českou republiku bez ohledu na distribuční společnost, která pokrývá daný region. Volající by měli dispečerovi nahlásit jméno, adresu místa poruchy nebo závady, kontaktní telefon a orientační body, podle nichž se pracovníci pohotovostní služby dostanou co nejrychleji na místo možné poruchy.¨

Budou lékaři stávkovat?

Budou lékaři stávkovat?

21. listopadu 2023 - Ústecký kraj – V listopadu poctil svou návštěvou akciovou společnost Krajská zdravotní ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Nešetřil chválou zejména nad novými obřími investicemi do modernizace budov i přístrojového vybavení, které bez nadsázky řadí největšího poskytovatele zdravotnických služeb v našem regionu na úroveň fakultních nemocnic.

Pomozte splnit přání seniorům

Pomozte splnit přání seniorům

21. listopadu 2023 - Česká republika – Právě běží projekt Ježíškova vnoučata, který plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají.

Advent na Zelňáku přivítal první návštěvníky

Advent na Zelňáku přivítal první návštěvníky

19. listopadu 2023 - Brno – Tak jako v řadě evropských měst, i v Brně začaly vánoční trhy. Na Zelném trhu jsou od 17. listopadu otevřeny vánoční stánky s řemeslnými výrobky, jídlem a nápoji. V provozu budou do 23. prosince.

Czech Fashion Week přispěje k oslavám dvaceti let ČR v Evropské unii

Czech Fashion Week přispěje k oslavám dvaceti let ČR v Evropské unii

18. listopadu 2023 - Česká republika - V příštím roce 1. května si připomeneme dvacet let od vstupu České republiky do Evropské unie. Způsoby těchto oslav budou různé od politických, přes ekonomické, až po kulturní a společenské akce. Zapojí se do nich i společnost Czech Fashion Week, jejímž jednatelem a zároveň producentem jejích eventů je Ing. Jiří Morštadt. Seznámil nás rámcově s tím, co pro tuto událost zamýšlí.

Mikuláš s čerty přijde i do jeskyní

Mikuláš s čerty přijde i do jeskyní

18. listopadu 2023 - Česká republika - V peklo s čerty se na začátku letošního prosince změní hned tři zpřístupněné jeskyně v Česku – Koněpruské v Českém krasu na Berounsku, Výpustek ve Křtinském údolí v Moravském krasu a nově i Mladečské jeskyně u Litovle na Olomoucku.

Premiéra pohybové inscenace Kiosek

Premiéra pohybové inscenace Kiosek

16. listopadu 2023 - Brno - Divadlo Polárka uvede interaktivní pohybové představení na motivy knihy Anete Melece Kiosek. Inscenace je určena divákům od tří let a jejich doprovodu. Diváky vtáhne skrze pohyb do příběhu, jehož ústřední postavou je paní Olga. Ta bydlí v malém kiosku na ulici, nadšeně a s úsměvem prodává žvýkačky a limonády, listuje si časopisy. A touží někam vycestovat. Místo toho se tísní ve svém malém kiosku, ze kterého nikdy nevychází.

Strana výpisu

1 ...