Jihomoravský - REGIONÁLNÍ NOVINY

Jihomoravský

Noc kostelů 2023

Noc kostelů 2023

2. června 2023 - Dnes se po celé České republice koná mezinárodní Noc kostelů.

Ghettofest v brněnském "Bronxu" nabídne koncerty i akce pro děti

Ilustrační fotografie

2. června 2022 - (ČTK) - Takzvaný brněnský Bronx, sociálně vyloučená lokalita poblíž centra města, ožije v sobotu díky 11. ročníku pouličního festivalu Ghettofest. Nabídne koncerty, filmové projekce, diskuze, aktivity pro děti i možnost návštěvy otevřených ateliérů. Program festivalu poskytla ČTK za organizátory Barbora Chmelařová.

Brněnskou diecézi převezme po Cikrlem dosavadní pomocný biskup Konzbul

Zdroj: Wikipedia

27. května 2022 - Novým brněnským biskupem se stane dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Šestapadesátiletý rodák z Brna nahradí Vojtěcha Cikrleho, jenž funkci vykonával od roku 1990 a loni oslavil 75. narozeniny, což je věk, kdy církevní hodnostáři obvykle své funkce opouštějí. Jméno nového biskupa oznámila Česká biskupská konference na svém webu.

Konference v Brně představuje možnosti léčby konopím, povědomí o ní roste

Ilustrační fotografie

24. května 2022 - (ČTK) - Povědomí o možnostech léčby konopím v České republice mezi odborníky roste. Loni dostalo od lékaře předpis na léčebné konopí 4600 pacientů, podíl pacientů brněnského Centra pro léčbu bolesti ve Fakultní nemocnici u svaté Anny (FNUSA) v Brně na celkovém počtu se snížil z původních 40 procent zhruba na 17 procent. ČTK to řekl vedoucí lékař centra Radovan Hřib na konferenci Konopí a věda, kterou FNUSA pořádá posedmé.

Festival Open House Brno nabídne prohlídky desítek jindy uzavřených budov a míst

Ilustrační fotografie

23. května 2022 - (ČTK) - Letošní ročník festivalu Open House Brno nabídne bezplatné prohlídky více než 80 budov a míst, jindy jen omezeně přístupných anebo uzavřených. Zájemci se podívají například do pěti hotelů, parního pivovaru, synagogy, anatomického muzea a bývalého divadla na výstavišti. Registrace začala dnes ráno, prohlídky se uskuteční 28. a 29. května.

Brněnský park Lužánky o víkendu ožije díky festivalu Ponavafest

Park Lužánky, Brno

20. května 2022 - (ČTK) - Brněnské Lužánky, nejstarší veřejnosti přístupný městský park v Česku, hostí ode dneška sedmý ročník festivalu Ponavafest. Potrvá do neděle, na několika scénách se vystřídají domácí i zahraniční hudebníci, divadelníci a další umělci. Vstup na festival je zdarma, vše se odehrává hlavně v jižní části parku při Lužánecké ulici.

Zemřel Josef Abrhám, „svůdník“, „vrchní“, „lékař“, „Čapek“ i „Hašek“

Zdroj: Wikipedia

17. května 2022 - Vpodvečer 16. května zemřel ve věku dvaaosmdesáti let herec Josef Abrahám. Patřil k dlouholetým kmenovým hercům pražského Činoherního klubu a získal si oblibu diváků i kritiky za ztvárnění nejrůznějších rolí ve filmech i televizních inscenacích. O necelý rok dříve zemřela jeho manželka, populární herečka Libuše Šafránková

Steampunková hudební skupina Clockwork Animals v Brně oživila svět Julese Vernea

hudební skupina Clockwork Animals

17. května 2022 - (Brno) Návštěvníci legendárního Jazz baru U kouřícího králíka měli možnost v pátek zažít netradiční koncert hudební skupiny Clockwork Animals, která je prvním zástupcem hudebního žánru steampunk v naší republice. Pětičlené uskupení se postaralo o zajímavý multižánrový zážitek doplněný tematickou performancí. Útulný sklepní prostor v srdci Starého Brna pak poskytl ideální atmosféru pro podkreslení zhudebněných příběhů ze světa alternativního 19. století.

Muž na Brněnsku spadl do studny, vytahovali jej hasiči

ilustrační fotografie

16. května 2022 - Chudčice (Brněnsko) (ČTK) - Hasiči včera dopoledne na Brněnsku zachraňovali muže, který spadl do devítimetrové studny. Na místě zasahoval vrtulník. Na webu hasičů o tom informoval jejich mluvčí Jaroslav Mikoška. Šlo o středně těžká zranění končetin, řekla ČTK mluvčí záchranné služby Barbora Truksová Zuchová.

Z vraždy novorozence v Kroměříži je podezřelá matka i její druh

Ilustrační fotografie

13. května 2022 - (ČTK) - Z vraždy novorozence v Kroměříži je podezřelá čtyřiadvacetiletá matka i její druh. Policisté ve čtvrtek několik hodin čerstvě narozené dítě hledali, udělali také domovní prohlídku u ženy. Novorozeně se však najít nepodařilo, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Do nemocnic v Břeclavi, Kyjově i Hodoníně a Vyškově už mohou návštěvy každý den

ilustrační fotografie

9. května 2022 - (ČTK) - Do většiny nemocnic zřizovaných Jihomoravským krajem ode dneška mohou návštěvy za pacienty každý den. ČTK to zjistila od zástupců nemocnic a krajského radního pro zdravotnictví Jiřího Kasaly (ODS). Bez omezení jsou návštěvy například v Břeclavi, Kyjově nebo Hodoníně. Dosud byly možné jen ve středu a v neděli s ohledem na pandemii covidu.

Strana výpisu

1 ...