Film - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Film

První záběry z dobového filmu Vlny Jiřího Mádla

První záběry z dobového filmu Vlny Jiřího Mádla

29. února 2024 - Praha – První záběry z ambiciózního filmu režiséra Jiřího Mádla vtáhnou diváky do ulic dobové Prahy. Z rádia zní rokenrol, studentské revolty mění svět, ale v prestižní redakci Československého rozhlasu, kam nastoupí hrdina snímku, se odehrává jiný boj: doslova o život. Jiří Mádl se inspiroval skutečnými událostmi, ale přetavil je v intenzivní thriller, jehož protagonista stojí před drsnou volbou: ochránit bratra, nebo pravdu a kolegy? Vojtěch Vodochodský, Táňa Pauhofová, Marika Šoposká a Stanislav Majer excelují v dramatu o skupině novinářů bojujících s tajnými službami. Jsou odhodlaní přinášet nezávislé zprávy za každou cenu. Vlny vplují do kin 15. srpna.

Dnes začíná v Praze Film Festival

Dnes začíná  v Praze Film Festival

28. února 2024 - Praha – Již 18. ročník Pragueshorts Film Festivalu se uskuteční od 28. února do 3. března v pražských kinech Kino Světozor, Bio Oko, Kino Pilotů, Kino Atlas a Kino Aero a 3. - 17. března 2024 na online platformě KVIFF.TV.

Jak si počínat při nachlazení dítěte až po vysoké horečky

Jak si počínat při nachlazení dítěte až po vysoké horečky

22. února 2024 - Ústecký kraj - Období respiračních infektů, které se nejvíce šíří v dětských kolektivech, je stále s námi. Zároveň běží v okresech jarní prázdniny přinášející zvýšené riziko úrazů. Proto s řadou užitečných rad rodičům přichází KZ ve 26. dílu Prokopni to. Jeho hostem je přednosta Dětské kliniky v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem MUDr. Jaroslav Škvor, CSc. Co ještě můžete léčit u dítěte doma, kdy už zajít k pediatrovi a kdy neváhat volat záchranku?

Dny evropského filmu

Dny evropského filmu

21. února 2024 - Praha – 31. ročník festivalu Dny evropského filmu (DEF) pozve v dubnu do kin na výběr aktuálních hraných, dokumentárních i animovaných snímků evropských filmařů. Vesměs v české premiéře nabídne přes tři desítky děl uznávaných režisérů i svěží debuty ověnčené cenami z festivalů v Cannes či Benátkách i v rámci národních filmových cen. Bez ohledu na filmový žánr snímky odrážejí aktuální témata.

Ceny filmové kritiky rozdány

Ceny filmové kritiky rozdány

5. února 2024 - Praha – Za rok 2023 získal nejvíc hlasů filmových kritiků snímek Přišla v noci. Kritici o ní mluvili jako o českém filmu roku.

Pomáhají s hojením chronických ran

Pomáhají s hojením chronických ran

3. února 2024 - Most - Léčbě chronických ran se dlouhodobě věnují na oddělení následné péče a rehabilitace mostecké nemocnice, které najdete v areálu v Zahražanech. Centrum hojení ran, které tu proto před časem vzniklo, vede primář oddělení MUDr. Tomáš Zelenka. Právě sem Prokop lékař a Prokop záchranář ve 24. dílu pořadu Prokopni to vyrazili.

Rodinný dobrodružný film Tichá pošta se začne natáčet v Zubrnicích

Rodinný dobrodružný film Tichá pošta se začne natáčet v Zubrnicích

30. ledna 2024 - Zubrnice - Již příští týden přijedou do zubrnického skanzenu filmaři, aby zde natáčeli rodinný dobrodružný film Jána Sbechlebského Tichá pošta založený na skutečných událostech. Dojemný příběh se odehrává v Krkonoších na sklonku druhé světové války, kdy se skupina dětí rozhodne zachránit sestřeleného francouzského pilota. Princip akce připomíná hru na tzv. tichou poštu, kdy si dětští hrdinové předávají pilota mezi sebou napříč vesnicemi jako utajenou zprávu ve škole. V této riskantní hře nasazují svůj život, musí přelstít hlídky německé okupační armády, zrádce i udavače a také přežít krutou nelítostnou zimu na horách.

Ceny TRILOBIT 2024

Ceny TRILOBIT 2024

22. ledna 2024 - Dolní Břežany - Ceny TRILOBIT udílené Českým filmovým a televizním svazem FITES za mimořádná audiovizuální díla byly vyhlášeny 20. ledna na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve sportovní hale v Dolních Břežanech.

Levná vstupenka pro vaši drahou polovičku

Levná vstupenka pro vaši drahou polovičku

17. ledna 2024 - Česká republika - Moje levná polovička - to je slogan nové akční nabídky, kterou právě spustila společnost Cinema City ve svých multiplexech. Jak již trefný název napovídá, jedná se o slevovou akci, a to konkrétně slevu 50% na druhou zakoupenou vstupenku. Zkrátka při nákupu dvou vstupenek, budete mít druhou za pouhou polovinu.

Český lev odtajnil nominace

Český lev odtajnil nominace

16. ledna 2024 - Praha - Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) včera představila nominace pro 31. ročník výročních cen Český lev.

Co vás čeká před plánovanou operací? Prozradí Prokopové

Co vás čeká před plánovanou operací? Prozradí Prokopové

10. ledna 2024 - Ústecký kraj - Chystáte se na plánovanou operaci a chcete vědět, co vás před ní čeká? Co je předoperační vyšetření a co obsahuje? Ve 23. dílu Prokopni to pozval Prokop lékař do mostecké nemocnice Prokopa záchranáře, aby spolu ukázali, co pacient absolvuje před tím, než se dostane na operační stůl.

Strana výpisu

1 ...