Film - REGIONÁLNÍ NOVINY

Film

Ve Zlíně začal mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

Ve Zlíně začal mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

1. června 2023 - ZLÍNSKÝ KRAJ – Symbolicky, na Mezinárodní den dětí, odstartoval ve Zlíně 63. ročník největšího a nejstaršího festivalu filmů pro děti a mládež na světě. V jeho průběhu uvidí diváci 295 snímků z 50 zemí. Budou mezi nimi i tři projekce natočené ve Zlínském kraji a s jeho podporou. Jde o drama Erhart, seriál Sex O’clock a animák Tonda, Slávka a kouzelné světlo, který se stal dopoledním zahajovacím snímkem festivalu. Celkově byly filmy podpořeny částkou 5,17 milionu korun.

Novou znělku natočil Johnny Depp

Novou znělku natočil Johnny Depp

29. května 2023 - Novou znělku, která bude premiérově uvedena na slavnostním zahájení 57. ročníku MFF Karlovy Vary, natočil herec Johnny Depp.
Originální znělky se snaží jedinečným způsobem připomínat oceněné osobnosti a hosty uplynulých ročníků karlovarského festivalu.

Hlavní cenu Anifilmu za film pro dospělé získal snímek Kde je Anna Franková?

Ilustrační fotografie

15. května 2022 - (ČTK) - Hlavní cenu za celovečerní film pro dospělé získal na 21. ročníku Mezinárodního festivalu Anifilm v Liberci snímek Kde je Anna Franková? izraelského režiséra Ariho Folmana, který proslul mimo jiné animovaným dokumentem Valčík s Bašírem z roku 2008, nominovaným na Oscara. Cenu za nejlepší celovečerní film pro děti získal dnes v Liberci japonský režisér Mamoru Hosoda za příběh Belle. Hosoda není na přehlídce žádným nováčkem, jeho film Mirai, dívka z budoucnosti, okouzlil porotu i diváky Anifilmu v roce 2019.

V Praze dnes začíná Festival otrlého diváka, zahájí ho film After Blue

28. února 2022 - Festival otrlého diváka, který je určen příznivcům pokleslé zábavy, zahájí dnes v pražském kině Aero francouzský film After Blue. Milovníkům brakových filmů 17. ročník festivalu do 6. března nabídne téměř dvacítku projekcí na téma psychedelie i doprovodný program. Na březen a duben pořadatelé chystají přesun festivalu do brněnského kina Scala, do kina Bio Central v Hradci Králové, do kina Metropol v Olomouci a do Kina Boskovice.

Premiéru filmu o fotbalistovi Kollerovi kvůli pandemii přesouvají na srpen

Zdroj: Wikipedia

20. ledna 2022 - Premiéru filmu Petra Větrovského o fotbalistovi Kollerovi přesouvají tvůrci kvůli pandemii na 11. srpna. Snímek měl původně mít pod názvem Jan Koller - Příběh obyčejného kluka premiéru 3. února. ČTK o tom za tvůrce informoval Vítek Rosenbaum.

Restaurovaní Skřivánci na niti se představí na Berlinale

18. ledna 2022 - Filmový festival Berlinale uvede v únoru digitálně restaurovaný film Jiřího Menzela Skřivánci na niti. Film z roku 1969, který byl po svém dokončení dvě desítky let v trezoru, se na berlínském filmovém festivalu představil i poprvé, a to v roce 1990. Po uvedení před festivalovým publikem se digitálně restaurovaná verze dostane v druhé polovině února do českých kin. ČTK to dnes sdělila Veronika Bokšteflová z Národního filmového archivu, díky němuž bude snímek na mezinárodním festivalu v sekci Berlinale Classics uveden.

Nejvíc diváků o vánočním víkendu přilákal Nový Spider-Man a pokračování Matrixu

Zdroj: imdb.com

27. prosince 2021 - Nejvíc diváků o uplynulém vánočním víkendu přilákal film Spider-Man: Bez domova, v němž bojuje superhrdina v podání Toma Hollanda se zloduchy z paralelních světů. Udržel si tak prvenství z předchozího víkendu. Na druhém místě žebříčku návštěvnosti kin skončil při premiérovém víkendu sci-fi snímek režisérky Lany Wachowské Matrix Resurrections, čtvrtý díl úspěšné filmové série Matrix. Vyplývá to z údajů Unie filmových distributorů (UFD).

Svěrákovi dnes zveřejnili trailer svého nového filmu Betlémské světlo

6. prosince 2021 - Tvůrci filmu Betlémské světlo, v němž inspirací pro vznik scénáře byly Janu Svěrákovi povídky jeho otce Zdeňka Svěráka, dnes zveřejnili trailer. Snímek, na němž se podílí také syn režiséra a vnuk hlavního představitele, střihač František Svěrák, by měl mít premiéru 3. března příštího roku. V hlavních rolích se v něm kromě Zdeňka Svěráka představí Daniela Kolářová, Ondřej Vetchý, Vojta Kotek, Tereza Ramba, Vladimír Javorský nebo Jitka Čvančarová. ČTK o tom dnes za distribuční společnost Bioscop informovala Jana Šafářová.

Gášpárová je žena mnoha tváří: Z bahna, přes věznici na Borech až do luxusního prádla

- PRAHA I Kdo ji zná, tak moc dobře ví, že Gabriela Gášpárová chvíli neposedí. Pořád musí něco dělat. Nejvíce jí lákají věci, které ještě nezkusila. I proto se minulý týden rozhodla, že se naučí chytat ryby. Při chytání ještě stihla vylosovat, kdo uhádne světový rekord v počtu darovaných růží. Gabriela vylosovala výherkyni soutěže, kterou před nedávnem vyhlásila na Instagramu. Lidé měli tipovat, kolik růží dostala k narozeninám.

Jiří Krampol a Natálka Grossová spolu na půdě! Tohle musíte vidět!

- Praha I Dvaaosmdesátiletý Jiří Krampol a osmnáctiletá Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého barda a mladičkou zpěvačku svedlo dohromady zrovna do těchto míst? Odpověď je jednoduchá – natáčení videoklipu ke zcela unikátnímu filmu režiséra Tomáše Magnuska Stáří není pro sraby.

Zdeněk Troška natáčí novou líbeznou pohádku. Podívejte se na FOTKY!"

- Praha I Milovník pohádek a režisér, u kterého je úspěch u diváků vždy zaručen Zdeněk Troška začal natáčet nový snímek s názvem Zakleté pírko. V jedné z hlavních rolí se objeví i herec a komik Lukáš Pavlásek, který dostal roli vodníka.

Strana výpisu

1 ...