Ústecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Ústecký

ORLEN Unipetrol spustil výrobu bezprašných stabilizačních směsí

ORLEN Unipetrol spustil výrobu bezprašných stabilizačních směsí

18. června 2024 - Litvínov - Skupina ORLEN Unipetrol pokračuje v modernizaci a zvyšování efektivity svých výrobních technologií. V rámci svého závazku k inovacím a udržitelné výrobě společnost v litvínovském výrobním závodě zahájila provoz zcela nové jednotky na výrobu bezprašných stabilizačních směsi. Investice ve výši 225 milionů korun představuje významné zefektivnění v oblasti výroby polyetylenu a polypropylenu. Bezprašná stabilizační směs je směsí několika stabilizátorů dodávaných v práškové formě do jednotné bezprašné formy pelet, díky které dojde k vylepšení efektivity výrobního procesu a zvýšení kvality konečného produktu.

Finanční pobídky jsou nyní nejvyšší v historii

Finanční pobídky jsou nyní nejvyšší v historii

17. června 2024 - Ústecký kraj - Nadační fond Krajské zdravotní (NF KZ), vyhlásil stipendijní program pro akademický rok 2024/2025. Úspěšný projekt již řadu let podporuje formou finančního příspěvku určeného na úhradu nákladů spojených se studiem studenty lékařských fakult, ale také studenty vybraných nelékařských oborů, kteří v budoucnu uzavřou pracovní poměr v Krajské zdravotní.

K módě jsem měla vždycky blízko

K módě jsem měla vždycky blízko

17. června 2024 - Říká Halina Pyszková. Pochází z Třince, nyní studuje psychologii na vysoké škole v Praze, cestuje a píše knihu o letectví. Jak to jde všechno dohromady?

Příběh naší republiky

Příběh naší republiky

16. června 2024 - Teplice - Příběh naší republiky se dá vyjádřit i tancem. Nevěříte? V pátek a v sobotu nás o tom přesvědčili tanečníci ze všech věkových skupin studia VIVAjump Teplice, od úplně maličkých až po dospělé.

Balady a pověsti v Panenském Týnci

Balady a pověsti v Panenském Týnci

15. června 2024 - Panenský Týnec - Úsměvné i napínavé pověsti z dávných časů a písňové balady okořeněné zvukem elektrické kytary Jeana De Carro. To vše uslyší v sobotu 24. srpna od 15 hodin návštěvníci pořadu Balady a pověsti v magickém prostoru nedostavěného chrámu v Panenském Týnci.

Mistryně České republiky

Mistryně České republiky

15. června 2024 - Ústí nad Labem - Začátkem června se uskutečnilo Mistrovství České republiky Czech Dance Masters, kterého se zúčastnily také ústecké tanečnice ze skupiny Freedom. V ohromné konkurenci kategorie disco dance si se svou choreografií „Fallen Angelˈs“ vytančily zlatou medaili a titul mistryň České republiky.

Mystika a realita Krušných hor ožije v jedinečné opeře Perkmon

Mystika a realita Krušných hor ožije v jedinečné opeře Perkmon

15. června 2024 - Teplice - Zapomenutý klenot české hudby, opera Perkmon, se po 200 letech vrací na divadelní prkna. Dílo teplického purkmistra Josefa M. Wolframa slavnostně zakončí 20. června Hudební festival Ludwiga van Beethovena v Krušnohorském divadle v Teplicích. Stane se tak netradičním příspěvkem do roku české hudby i součástí oslav stého výročí existence Krušnohorského divadla. Hornickou operu uvede Trautzlova umělecká společnost ve spolupráci se Severočeskou filharmonií Teplice.

Veřejná prezentace bude 26. června

Veřejná prezentace bude 26. června

14. června 2024 - Ústí nad Labem - Na dalším jednání pracovní skupiny k rekonstrukci mostu dr. Edvarda Beneše v Ústí nad Labem byl projednán zpřesněný harmonogram a příprava dopravně inženýrských opatření v souvislosti s očekávanou uzavírkou celého mostu.

Letos vyhrály Křešice

Letos vyhrály Křešice

14. června 2024 - Ústecký kraj - Tradiční soutěž Vesnice roku v Ústeckém kraji přináší první výsledky. Ty přivezla ze svého čtyřdenního putování po regionu komise a zveřejnila tak první majitele barevných stuh, které se v soutěži Vesnice roku předávají oceněným obcím.

Studenti zabodovali v celostátním kole

Tým ve složení Barbora Fetrová, Eliška Horváthová, Adéla Seifertová a Dan Horňák spolu s ředitelem školy Pavlem Caitamlem, učitelkou Radkou Sirotkovou a radní Jindrou Zalabákovou

14. června 2024 - Ústí nad Labem - Mezi úspěšné školy Ústeckého kraje patří i Střední škola obchodu, řemesel a služeb a Základní škola z Ústí nad Labem. Její žáci oboru Sociální činnost uspěl v regionálním kole soutěže Navrhni projekt a v celostátním kole získal v konkurenci škol z celé republiky 2. místo. Přijala je a za jejich práci ocenila také radní pro školství Jindra Zalabáková.

Řád Bílého lva pro Zuzanu Čaputovou

Řád Bílého lva pro Zuzanu Čaputovou

14. června 2024 - Česká republika - Prezident republiky Petr Pavel včera udělil nejvyšší státní vyznamenání - řád Bílého lva I. třídy s řádovým řetězem Zuzaně Čaputové, prezidentce Slovenské republiky.

Strana výpisu

1 ...