Ústecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Ústecký

Ústecký kraj nesouhlasí se snížením podílu rozpočtového určení daní

Ústecký kraj nesouhlasí se snížením podílu rozpočtového určení daní

1. března 2024 - Ústecký kraj - Zastupitelé Ústeckého kraje nesouhlasí se změnou rozpočtového určení pro kraje, která by znamenala snížení podílu pro Ústecký kraj. Shodly se na tom všechny zastupitelské kluby a v tomto smyslu bylo jednomyslně přijato usnesení.

Přijďte fandit dobré věci!

Přijďte fandit dobré věci!

1. března 2024 - Chomutov - Už po šesté podpoří Piráti Chomutov chomutovskou nemocnici.
V sobotu 2. března od 17:30 hodin se představí ve speciálních dresech na podporu Neurologického oddělení v severočeském derby s HC Slovan Ústí nad Labem.

Anna Pechová: Přes překážky ke hvězdám

Anna Pechová: Přes překážky ke hvězdám

1. března 2024 - Ve třiadvaceti letech onemocněla roztroušenou sklerózou (autoimunitní onemocnění, které postihuje centrální nervovou soustavu). Doživotní diagnóza, se kterou se jen málokdo dokáže vyrovnat. Ne tak Anička Pechová. Od malička byla živé, sportovně nadané dítě, vždycky ji lákaly hory…

František Zykan je podnikatelem roku 2023

František Zykan je podnikatelem roku 2023

29. února 2024 - Ústecký kraj - Desátým a také posledním letošním regionálním vítězem soutěže EY Podnikatel roku 2023 se v Ústeckém kraji stal František Zykan. Konstrukce pro světelné instalace, které jeho firma Area Four Industries vyrábí, jsou součástí největších koncertních show po celém světě.

Pro rozvoj venkova je připraveno 45 milionů korun

Pro rozvoj venkova je připraveno 45 milionů korun

28. února 2024 - Ústecký kraj - Nejvíce finančních prostředků, téměř 43 milionů korun, půjde především do zlepšení vzhledu obcí, zvýšení technické úrovně veřejných budov a do zlepšení nabídky nekomerčních služeb. I letos se bude konat tradiční soutěž Vesnice roku, na kterou se vyčlenilo přes dva miliony korun.

Kulturní zařízení obdrží z dotací 12 milionů korun

Kulturní zařízení obdrží z dotací 12 milionů korun

27. února 2024 - Ústecký kraj - Severočeská filharmonie Teplice, Městské divadlo v Mostě, Činoherní studio v Ústí nad Labem a Docela velké divadlo v Litvínově si pro tento rok rozdělí z Regionálního podpůrného fondu 12 milionů korun. Rozhodlo o tom Zastupitelstvo Ústeckého kraje.

Děti si s paralympioniky a vyzkoušely jejich sporty

Děti si s paralympioniky a vyzkoušely  jejich sporty

25. února 2024 - Žatec - Unikátní projekt Parahrátky, který pořádá Český paralympijský výbor, se v Ústeckém kraji uskutečnil minulý týden na ZŠ Jižní v Žatci. Vyzkoušet si různé parasporty přišly jak děti ze Žatce, tak i další školáci z Ústeckého kraje.

Opatření představenstva KZ v reakci na aktuální nemocniční kauzu

Opatření představenstva KZ v reakci na aktuální nemocniční kauzu

25. února 2024 - Ústecký kraj - Prověření vybraných výběrových řízení a smluv od začátku působení bývalého ředitele, revize připravovaných a běžících veřejných zakázek, výměna na postu generálního ředitele a zúžení kompetencí vedení společnosti, procesní a personální audit na odděleních veřejných zakázek a úseku obchodu a revize stávajících procesů uvnitř společnosti. To jsou hlavní kroky, které v reakci na aktuální kauzu odsouhlasilo a již částečně zahájilo nebo zahájí představenstvo společnosti Krajská zdravotní.

Letos poprvé zasedala Bezpečnostní rada

Letos poprvé zasedala Bezpečnostní rada

25. února 2024 - Ústí nad Labem - Poprvé v letošním roce se uskutečnilo zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje, které předsedá hejtman Jan Schiller. Kromě pravidelných bodů řešících zprávy o činnosti jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje se projednávala situace kolem skládky CELIO či plánovaná taktická cvičení. První letošní zasedání bezpečnostní rady proběhlo v sídle Ústeckého kraje.

V českých chovech zubrů začala akce kulový blesk

V českých chovech zubrů začala akce kulový blesk

25. února 2024 - Česká republika – Převozem dvou zubřích býků z bývalého vojenského prostoru Milovice ve středních Čechách do obory Židlov v Libereckém kraji začala včera rozsáhlá výměna a převozy zubrů v českých chovech, Jejich výsledkem bude genetické oživení dvou nejvýznamnějších chovů zubrů v Česku a založení nového chovného stáda na Lipně. Akce se týká celkem čtyř krajů.

Happening za mír v Teplicích

Happening za mír v Teplicích

25. února 2024 - Teplice – Dva roky Putinovy kruté války na Ukrajině si včera nepřipomněli jen lidé v hlavním městě, ale i v dalších regionech. Například v padesátitisícovém lázeňském městě Teplice, kde stále žije kolem 4 000 Ukrajinců. Stará se o ně Centrum humanitární pomoci, které zřídila radnice.

Strana výpisu

1 ...