Ústecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

Ústecký

Nová turistická linka jezdí po vodě

Nová turistická linka jezdí po vodě

9. června 2023 - Litoměřice – Dnešním dnem zahájila provoz nová, jedinečná turistická lodní linka T93, která po vodě spojuje města Litoměřice a Terezín!

Dobrovolníci sbírali odpadky

Dobrovolníci sbírali odpadky

9. června 2023 - Česká republika - Do již tradičních dobrovolnických dní, které pořádá skupina ORLEN Unipetrol pro neziskové organizace v okolí svých výrobních závodů, se v letošním roce zapojilo 146 dobrovolníků z řad zaměstnanců

Famózní Karolína Muchová

Famózní Karolína Muchová

9. června 2023 - Paříž- Chytrým, pestrým, divácky atraktivním tenisem a nezměrnou bojovností udolala na Roland Garros v Paříži běloruskou medvědobijku Arynu Sabalenkovou 7:6, 6:7 a 7:5, i když v rozhodujícím setu prohrávala už 2:5!

Vítězná mise BASTA CHEERLEADERS na Mistrovství ČR

Vítězná mise BASTA CHEERLEADERS na Mistrovství ČR

9. června 2023 - Praha - Dne 3. června se ve sportovní hale Královka v Praze konalo oficiální Mistrovství České republiky ve sportovním cheerleadingu. Na tuto vrcholnou soutěž sezony 2022-2023 bylo nutné se nominovat z české národní cheer ligy.

Výnosem letošního dění v sokolích budkách je šestnáct mláďat

Výnosem letošního dění v sokolích budkách  je šestnáct mláďat

8. června 2023 - Ústecký kraj – Šestnáct sokolích mláďat hlásí letos „sokolí farma“ Skupiny ČEZ. Až na jedno velmi příjemné překvapení přitom pohledy do sokolích budek na ochozech komínů či chladicích věží vyvolaly spoustu otazníků. V některých budkách se totiž krom mladých nacházela i neoplodněná vejce, několik dosud stabilních párů se po ztrátě jednoho z partnerů rozpadlo a jeden pár za záhadných okolností zmizel vůbec. Podle ornitologa Václava Berana se asi již nepodaří zjistit, co se kde stalo. Nicméně jako vždy věří, že Příroda si poradí.

Vědci postavili ostrov z bahna

Vědci postavili ostrov z bahna

8. června 2023 - Česká republika - Rybníky a vodní nádrže plné bahna představují v současnosti velkou výzvu pro rybníkáře a vodohospodáře. Problémem není jen, jak rybník či nádrž vyčistit, ale zároveň kam tuny vytěženého materiálu uložit. Inovativní řešení hledali vědci z Biologického centra Akademie věd ČR (BC AV ČR) společně s průmyslovými partnery. Sedimenty ze dna vodních děl, laicky řečeno bahno, které jsou doposud považovány hlavně za odpad, se rozhodli testovat jako surovinu pro 21. století. V duchu ekologických principů a cirkulární ekonomiky ověřovali nové způsoby využití sedimentů jako stavebního materiálu pro vodohospodářské konstrukce, zejména stavbu vlnolamů a ostrovů. První ostrov postavili na nádrži Nové Mlýny u Dolních Věstonic.

Nejlepší zaměstnavatel v Ústeckém kraji

Nejlepší zaměstnavatel v Ústeckém kraji

8. června 2023 - Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol se stala vítězem krajského kola soutěže Zaměstnavatel roku 2023, odkud si odnáší zlatou medaili. První místo v letošním ročníku soutěže o nejlepšího zaměstnavatele v Ústeckém kraji představuje oproti loňskému roku zlepšení o jednu příčku.

Čeští paralympici přivezli bronz

Čeští paralympici přivezli bronz

7. června 2023 - Obhájci bronzu z poslední paralympiády v Pekingu byli soupeřem české parahokejové reprezentace v souboji o bronz.

Zástupci kraje na konferenci uhelných regionů

Zástupci kraje na konferenci uhelných regionů

7. června 2023 - Ústecký kraj nechyběl na konferenci v Kolíně nad Rýnem věnované problematice transformace uhelných regionů v souvislosti s ukončením těžby uhlí. Cílem bylo získat informace k transformačním plánům a projektům v německých uhelných regionech, dále navázání kontaktů a výměnu zkušeností s procesem transformace.

Víte, jak vybavit lékárničku na léto?

Víte, jak vybavit lékárničku na léto?

7. června 2023 - Česká republika - I když si letní dovolenou plánujeme do nejmenšího detailu, občas zkrátka nemusí dopadnout zcela podle našich představ. V tu nejméně vhodnou chvíli nás pak často překvapí zdravotní komplikace. Pro takové případy je klíčové mít po ruce správně vybavenou lékárničku. Dejte však pozor, do jaké destinace se chystáte! Vhodný obsah lékárničky se podle toho může zásadně lišit. Ať už jedete do hor, k moři nebo třeba na chalupu, mějte na paměti pár základních specifik.

Botanka směřuje k elektromobilitě

Botanka směřuje k elektromobilitě

7. června 2023 - Teplice - Botanická zahrada v Teplicích má nový přírůstek.

Strana výpisu

1 ...