Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

Zdraví

Lékařů a záchranářů se nemusíte bát, ale nezkoušejte jim lhát

Lékařů a záchranářů se nemusíte bát, ale nezkoušejte jim lhát

27. září 2023 - Ústecký kraj - V jakých případech volat na linku 155? Je možné volat záchrannou službu s prosbou o radu? Pomohou zdravotníci na urgentním příjmu pacientům převezeným záchrankou rychleji? Odpovědi na tyto a další otázky najdou diváci v šestnáctém díle pořadu Prokopni to.

Do mostecké nemocnice se vrací renomovaný odborník

Do mostecké nemocnice se vrací renomovaný odborník

27. září 2023 - Most - Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Most akciové společnosti Krajská zdravotní má novou posilu. Prof. MUDr. Marian Kacerovský, Ph.D, je předním odborníkem zejména v oblasti perinalotologie a fetomaternální medicíny. Profesor Kacerovský již v mostecké nemocnici působil, a to v letech 1997 až 2007.

Vodíkový autobus čekají testy na mráz

Vodíkový autobus čekají testy na mráz

26. září 2023 - Litvínov - Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol uskutečnila ve spolupráci s městy Most a Litvínov pilotní provoz vodíkového autobusu, který vyvinula slovenská společnost Mobility&Innovation Production s.r.o.

V Mostě se konal 6. ročník Chemického fóra Ústeckého kraje

V Mostě se konal 6. ročník Chemického fóra Ústeckého kraje

25. září 2023 - Most - Letošní šestý ročník odborné platformy s názvem Chemické fórum Ústeckého kraje, jehož organizátorem byla Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje, proběhlo v prostorách hotelu Cascade v Mostě. Konference se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje, primátora města Most, Ministerstva životního prostředí ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Amadeus pro Klokánek

Amadeus pro Klokánek

25. září 2023 - Teplice – Už podruhé se veřejnosti v Krušnohorském divadle v Teplicích přestaví mladí i dospělí tanečníci a také zpěváci z Brixiho komorního souboru v tanečně divadelním představení Amadeus, inspirovaném stejnojmenným filmem režiséra Miloše Formana.

Oranžové kolo pro kulturu

Oranžové kolo pro kulturu

24. září 2023 - Plzeň - Čtvrtý ročník dvoudenního hudebně-divadelního festivalu Energie pro kulturu přivezl do Plzně během 22. a 23. září nejen zajímavý multižánrový hudební a divadelní program pro všechny generace, ale i sobotní charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ.

Lidé vysadili během Dne za obnovu lesa 29 tisíc stromků

Lidé vysadili během Dne za obnovu lesa 29 tisíc stromků

24. září 2023 - Hradec Králové – Rodinný, přátelský, pracovní a příjemně podzimní byl čtvrtý ročník Dne za obnovu lesa, který se v sobotu 23. září konal na osmi místech v zemi. Na akci Lesů České republiky dorazilo v Čechách i na Moravě 5 200 lidí, kteří vysadili 29 tisíc stromků, především buků, dubů, lip, jedlí a smrků. Počasí bylo zářijově krásné, takže žádný z účastníků určitě nelitoval času ani umazaných rukou od hlíny.

Hrad získal druhé místo v soutěži Stavba dvacetiletí

Hrad získal druhé místo v soutěži Stavba dvacetiletí

23. září 2023 - Litoměřice - Litoměřický hrad získal prestižní ocenění, kterým je druhé místo v soutěži Stavba dvacetiletí Ústeckého kraje. Cenu z rukou hejtmana Jana Schillera převzali starosta Radek Löwy společně se stavebním technikem odboru územního rozvoje městského úřadu Ladislavem Pošíkem.

Slámovy ORL dny

Slámovy ORL dny

22. září 2023 - Ústecký kraj - Už 30. ročník odborné regionální konferenci „Slámovy ORL dny“ uspořádala na výletním zámečku Větruše v Ústí nad Labem ve dnech 7. a 8. září Klinika ORL a chirurgie hlavy a krku Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z.

Přednosta ústecké neurochirurgie přednášel na Harvard University

Přednosta ústecké neurochirurgie přednášel na Harvard University

22. září 2023 - Ústí nad Labem - Přednosta Neurochirurgické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem prof. MUDr. Martin Sameš, Csc., byl pozván na Brigham Cerebrovascular and Skull Base Symposium na půdě Harvard University v Bostonu.

Nadace ORLEN Unipetrol pomohla třem nemocným dětem

Nadace ORLEN Unipetrol pomohla třem nemocným dětem

22. září 2023 - Neratovice - Již pátý ročník Spanilé jízdy odstartoval v Neratovicích 10. září, za účasti téměř 80ti motorkářů z klubu Uniriders ke kterým se připojili i další motorkáři z řad veřejnosti. V rámci charitativní akce pořádané Nadací ORLEN Unipetrol se podařilo vybrat 20 000 Kč k nimž Nadace ORLEN Unipetrol přidala 200 000 Kč pro tři malé děti z Neratovic, které trpí poruchami autistického spektra, kombinovaným postižením a onemocněním ADHD. Za vybrané peníze a dar od nadace budou moci jejich rodiny pořídit různé kompenzační a rehabilitační pomůcky, ortopedické boty, nebo speciální dioptrické brýle. Celkově se již prostřednictvím benefičních Spanilých jízd podařilo na charitativní projekty vybrat na 640 000 Kč, kterými motorkáři společně s Nadací ORLEN Unipetrol pomohli devíti nemocným dětem a podpořili Nadaci policistů a hasičů.

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Souhlasíte s vládou navrženou důchodovou reformou?

Ano

58.5%

 

Ne

20.3%

 

Je mi to jedno

10.5%

 

Nemám k tomu dost informací

10.7%