Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

Zdraví

Očkovací centrum v Praze na Chodově po 7 měsících ukončilo provoz

Zdroj: Wikipedia

28. února 2022 - Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo dnes večer, od pondělí zůstane uzavřeno. Na twitteru o tom informoval Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum provozoval.

Psycholožka: Zprávy z Ukrajiny mohou děti děsit jako dřív covid-19

Zdroj: Wikipedia

25. února 2022 - Záplava informací o útoku Ruska na Ukrajinu může v dětech vyvolávat strach, dospělí by jim proto vše měli vysvětlovat tak, aby jim dodali pocit bezpečí. ČTK to řekla Gabriela Dymešová z Katedry psychologie Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a členka České asociace pro psychoterapii. Situace je podle ní z psychologického hlediska podobná jako při vypuknutí covidové epidemie. Doporučovala by, aby rodiče děti zprávami nezahlcovali. Školám podle ní současné dění nabízí možnost probrat v občanské či mediální výchově, co je to mediální psychologická válka.

Covid v Libereckém kraji je dál na ústupu, za týden přibylo 2805 případů

Zdroj: Wikipedia

25. února 2022 - V Libereckém kraji za předchozích sedm dnů přibylo 2805 nově potvrzených případů koronaviru, o týden dříve jich bylo 4323. Epidemie v kraji slábne poslední tři týdny, maximem bylo 10.279 případů za sedm dnů na přelomu ledna a února. vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Od 1. března budou zrušena omezení počtu lidí na hromadných akcích

Zdroj: Flickr

24. února 2022 - Od 1. března budou zrušena omezení počtu lidí na všech hromadných akcích. Rozhodla o tom vláda, po jejím jednání to novinářům řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Ke 13. březnu by také mělo skončit testování ve zdravotnických zařízeních a sociálních službách. Ke stejnému datu bude povinné nošení respirátorů v MHD, zdravotnických a sociálních zařízeních, na většině ostatních míst by povinnost měla být zrušena.

Válek: Brzy by mohla skončit povinnost nosit respirátor na hromadných akcích

23. února 2022 - Povinnost nosit respirátor by mohla nejdříve skončit zřejmě pro hromadné akce či třeba diváky na sportovních utkáních, později v MHD a nejpozději asi ve zdravotnických zařízeních a domovech pro seniory. Plán postupného odkládání respirátorů dnes ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) představí vládě. Řekl to při příchodu na jednání.

V Plzni soudí muže, jenž tvrdil, že nepodáním ivermektinu lékaři zabíjí pacienty

Ilustrační foto

23. února 2022 - Z šíření poplašné zprávy se dnes začne u plzeňského soudu zpovídat třiašedesátiletý muž, který loni na jaře obviňoval lékaře a zdravotníky fakultní nemocnice v Plzni, že nechávají umírat covidové pacienty, protože jim nechtějí podávat přípravky ivermektin a isoprinosin. Muž natáčel video na covidovém oddělení nemocnice a domáhal se tam, aby lékaři tento přípravek podali jeho vážně nemocné matce. Více než tříhodinový pořad umístil na internet. Protože se žalovaného skutku podle policie dopustil v době nouzového stavu, hrozí mu až osmileté vězení.

STEM: Lidé oceňují kvalitu zdravotní péče, nejhůře hodnotí práci prezidenta

22. února 2022 - Lidé v České republice z jednotlivých oblastí života hodnotí nyní nejlépe kvalitu zdravotní péče. Následuje setrvale pozitivně hodnocená práce městských a obecních úřadů. Naopak kritičtí jsou Češi k politické reprezentaci, nejhůře lidé hodnotí činnost prezidenta. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM, která dotazované nechala jednotlivé oblasti života společnosti známkovat jako ve škole. Výsledky průzkumu dnes agentura poskytla ČTK. Výrazné zlepšení hodnocení kvality zdravotní péče podle autorů průzkumu zřetelně odráží ocenění práce zdravotníků během epidemie koronaviru.

Firmám a živnostníkům dnes končí povinnost pravidelného testování

18. února 2022 - Firmám, živnostníkům, ale i veřejným institucím dnes končí povinnost pravidelného testování. Pracovníci, kteří neměli dokončené očkování nebo v posledním půl roce neprodělali nemoc covid-19, se museli jednou týdně testovat od konce listopadu. Kvůli zhoršení epidemické situace vláda od 17. ledna nařídila testování všem zaměstnancům, a to dvakrát za týden.

Pojišťovny lidem na doplatcích za léky vrátily stovky milionů Kč, meziročně více

16. února 2022 - Zdravotní pojišťovny vrátily svým pojištěncům stovky milionů korun z doplatků, které lidé zaplatili za léky v loňském roce. Částka, kterou pojišťovny poslaly lidem zpět, se meziročně zvedla v průměru asi o osm procent. Vyplývá to z údajů, které dnes ČTK poskytlo pět ze sedmi zdravotních pojišťoven. Informace od ostatních ČTK zjišťuje. Peníze pojišťovny vrací nejčastěji seniorům nad 70 let.

Festival upozorní na vzrůstající psychické problémy dětí a mladistvých

14. února 2022 - Festival Na Hlavu upozorní na vzrůstající psychické problémy dětí a mladistvých i na nedostatek psychiatrů. Letos se koná jeho šestý ročník. Pořádá jej Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) z Klecan u Prahy spolu s iniciativou Na rovinu a Městskou knihovnou v Praze, kde v pátek festival začne. Akce potrvá do neděle, podrobný program je na www.festivalnahlavu.cz. Určený je široké veřejnosti, zejména rodičům, učitelům a dalším pedagogickým pracovníkům. ČTK to dnes řekl mluvčí NUDZ Jan Červenka.

Ročně se narodí 300 dětí se závažnými poruchami kvůli pití alkoholu matkou

12. února 2022 - Každoročně se v Česku narodí asi 300 dětí, které mají v důsledku nadměrného pití alkoholu matkou závažné poruchy nervového systému, deformity obličeje či poruchy růstu. Rozvine se u nich takzvaný fetální alkoholový syndrom. Dalších zhruba 3000 dětí má kvůli konzumaci alkoholu matkou zdravotní komplikace. Vyplývá to odhadů odborníků. Podle nich neexistuje žádné množství alkoholu, které by se dalo v těhotenství považovat za bezpečné. Informovalo o tom Centrum podpory veřejného zdraví (CPVZ) při Státním zdravotním ústavu.

Strana výpisu

7 ...