Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zdraví

V děčínské nemocnici Krajské zdravotní zahájil provoz urgentní příjem

V děčínské nemocnici Krajské zdravotní zahájil provoz urgentní příjem

3. května 2024 - Děčín - Ve čtvrtek 2. května otevřel své brány prvním pacientům nový urgentní příjem v děčínské nemocnici Krajské zdravotní (KZ). Pavilon, v němž postupně zahájily během dubna činnost nové operační sály s centrální sterilizací a poté oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzívní medicíny s jednotkou intenzivní péče, KZ slavnostně otevřela za účasti zástupců vedení Ústeckého kraje 20. března. Nyní začne sloužit 130 tisícům obyvatel spádové oblasti Děčínska nejmoderněji vybavené a pro nemocnici klíčové pracoviště, kterým urgentní příjem bezesporu je.

Pozor na dětské úrazy!

Pozor na dětské úrazy!

2. května 2024 - Ústecký kraj - Úrazy u dětí jsou strašákem všech rodičů, ale vědí, jak nejlépe před nimi své potomky ochránit? U kterých věkových skupin a u jakých dětských aktivit být obzvlášť pozorní? Ve 30. díle Prokopni to odpovídá na nejčastější otázky MUDr. Petr Polák, primář Oddělení dětské chirurgie Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Dozvíte se také, kdy mívají ve zdejším traumacentru nejvíc práce.

Nová zeleň pro psychiatrickou nemocnici

Nová zeleň pro psychiatrickou nemocnici

2. května 2024 - Horní Beřkovice – Do jarní výsadby nové zeleně se pustili v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice. Na šest vzrostlých javorů klenů, jednu lípu velkolistou a 630 keřů meruzalky alpské přispěla nemocnici Nadace ČEZ v rámci grantu Stromy finanční částkou 86 450 korun. Stejně jako u předchozích výsadeb, rovněž podpořených Nadací ČEZ, i tentokráte návrh pěstebních opatření a výsadby v zámeckém parku připravila arboristka a projektantka Markéta Svobodová. Park slouží nejen k relaxaci pacientů, ale je i volně přístupný veřejnosti.

Dohoda o spolupráci ve zdravotnictví

Dohoda o spolupráci ve zdravotnictví

1. května 2024 - Zlínský kraj – Hejtmanství, Krajská nemocnice Tomáše Bati a Univerzita Tomáše Bati dnes podepsaly dohodu o spolupráci a podpoře vzdělávací, vědecké, projektové a publikační činnosti v oblasti zdravotnictví. Ta je součástí snahy zahájit ve Zlínském kraji výuku nových vysokoškolských oborů a získat pro regionální zdravotnictví nové odborníky.

V Klatovech mají nové dialyzační středisko

V Klatovech mají nové dialyzační středisko

1. května 2024 - Klatovy - Pacienti, kterým selhávají ledviny a nezbytně potřebují dialýzu, která funkci ledvin nahrazuje, budou od příštího týdne v Klatovech docházet k této léčbě do nového dialyzačního střediska. Přímo za hlavním vjezdem do areálu nemocnice nechal postavit novou dvoupodlažní budovu Plzeňský kraj. Dnes byla slavnostně zprovozněna. V následujících několika dnech se do ní přesune provoz ze stávajících prostor v jedné z původních budov areálu.

Půlmaraton s rekordním počtem běžců

Půlmaraton s rekordním počtem běžců

29. dubna 2024 - Plzeň - Za slunného počasí se konal 9. ročník rodinného závodu Půlmaraton Plzeňského kraje zaznamenal rekordních 1550 dospělých běžců a na dětských bězích to bylo zhruba 250 malých závodníků. Absolutním vítězem půlmaratonské tratě se stal loňský vítěz Adam Korecký. Plzeňský kraj také vybral na prázdninové pobyty dětí z náhradní rodinné péče v rámci projektu „Voda pomáhá“ 25 920 Kč.

Rekordní účast i výtěžek pro pacienta po mrtvici

Rekordní účast i výtěžek pro pacienta po mrtvici

28. dubna 2024 - Ústí n. L. - Rekordní účast i výtěžek! To je skóre letošního již šestého ročníku běhu proti mrtvici, který organizuje Nadační fond Čas je mozek s podporou partnerů, mezi něž patří i ústecká Masarykova nemocnice Krajské zdravotní. Závod, který se již tradičně koná v parku na Severní Terase v Ústí nad Labem, letos poprvé běželo více než 200 běžců a výtěžek ze startovného dosáhl 46 900 korun. Ten poputuje pacientovi po mozkové mrtvici Radkovi Tomanovi.

Pacienty bude vozit nová sanitka

Pacienty bude vozit nová sanitka

27. dubna 2024 - Mladá Boleslav - Klaudiánova nemocnice pro svoji mobilní jednotku intenzivní péče pořídila nový vůz značky Volkswagen Crafter. Firmy 81 automotive a Geraton Auto pak zajistily úpravu na sanitní vůz. Opatřena je speciální palubní jednotkou, která zajistí bezproblémový průjezd křižovatkami v Mladé Boleslavi. Mobilní jednotka nemocnice má dnes tři sanitní vozy.

Ambulance dětské a dorostové psychiatrie a adiktologie je v Litoměřicích

Ambulance dětské a dorostové psychiatrie a adiktologie je v Litoměřicích

25. dubna 2024 - Litoměřice - Krajská zdravotní otevřela v litoměřické nemocnici ambulanci dětské a dorostové psychiatrie a adiktologie.

Hodonín má nový pavilon zobrazovacích metod

Hodonín má nový pavilon zobrazovacích metod

25. dubna 2024 - Hodonín - Nemocnice TGM Hodonín slavnostně otevřela nový moderní pavilon zobrazovacích metod. Pacientům v něm nabídne i dlouho očekávanou magnetickou rezonanci.

Akce Hravě záchranářem učí děti zvládat krizové situace

Akce Hravě záchranářem učí děti zvládat krizové situace

24. dubna 2024 - Zlínský kraj - Prvních osm základních škol navštívilo akci „Hravě záchranářem aneb Týden bezpečnosti Zlínského kraje", kterou pořádá hejtmanství ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému. Cílem je, aby děti získaly zábavnou formou základní znalosti a dovednosti potřebné ke zvládání běžných nástrah i mimořádných událostí.

Strana výpisu

5 ...