Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zdraví

Psychologická příprava sportovců a rozvoj osobnosti

Psychologická příprava sportovců a rozvoj osobnosti

29. ledna 2024 - Štětí - Prostory Labe arény ve Štětí hostily Setkání sportovců Ústeckého kraje, které společně se Sportovním institutem Ústeckého kraje pořádala komise pro sport a volný čas v čele s jejím předsedou a zastupitelem Ústeckého kraje Miroslavem Novotným.

Když čas je vším

Když čas je vším

29. ledna 2024 - Tábor - V prostorách Galerie 140 byla slavnostní vernisáží zahájena výstava "Když čas je vším", kterou Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje připravila společně s Městskou táborskou galerií.

Cenu města Teplice obdržela MUDr. Marta Vachová

Cenu města Teplice obdržela MUDr. Marta Vachová

26. ledna 2024 - Teplice – V Zahradním domě se uskutečnilo již třetí slavnostní vyhlášení Ceny města Teplice. Laureátkou za rok 2023 se stala MUDr. Marta Vachová.

Tržiště Náplavka a Kubáň zahajují sezónu

Tržiště Náplavka a Kubáň zahajují sezónu

26. ledna 2024 - Praha – Prvním pražským farmářským trhem pod širým nebem, který v letošním roce přivítal zákazníky, byl Heřmaňák, ten je otevřen pravidelně každou sobotu na Řezáčově náměstí v Praze 7. V sobotu 3. února se k němu přidají hned dva další – farmářský trh Náplavka v Praze 2 a farmářský trh Kubáň v Praze 10.

Další revoluční novinka v porodnictví

obr. č.1

26. ledna 2024 - Litoměřice – Na včerejší tiskové konferenci v litoměřické nemocnici akciové společnosti Krajské zdravotní se novináři seznámili s revoluční novinkou – porodním gaučem. Využívají ji tady jako první v Ústeckém kraji. Dar v hodnotě 170 tisíc korun zprostředkoval Nadační fond Propolis 33.

V Kunovicích otevřeli novou odlehčovací službu

V Kunovicích otevřeli novou odlehčovací službu

25. ledna 2024 - Zlínský kraj– Při příležitosti třicátých narozenin rozšířil Domov pro osoby se zdravotním postižením v Kunovicích Na Bělince své služby. Nově nabízí odlehčovací službu, která na přechodnou dobu pomůže rodinám pečujícím o děti s mentálním a kombinovaným postižením. Díky tomu může rodina využít volný čas k řešení osobních záležitostí či nezbytnému odpočinku. Tento typ služby fungoval ve Zlínském kraji doposud pouze o víkendech ve Valašském Meziříčí a v Kroměříži s celkovou kapacitou pět míst.

Středočeský kraj vloni proinvestoval rekordních 1,6 miliardy korun

Středočeský kraj vloni proinvestoval rekordních 1,6 miliardy korun

24. ledna 2024 - Středočeský kraj - Investice Středočeského kraje dosáhly v loňském roce rekordní výše 1,6 miliardy korun. Jedná se o nejvyšší investovanou částku za poslední roky, přičemž finance pochází z rozpočtu Středočeského kraje. Největší část krajských investic byla vynaložena do oblasti zdravotnictví, dopravy a realizace energetických úspor.

V rychnovské nemocnici se staví

V rychnovské nemocnici se staví

21. ledna 2024 - Rychnov n. K. - V areálu rychnovské nemocnice za plného provozu pokračují práce na výstavbě nového multioborového pavilonu a modernizaci několika pater stávajícího pavilonu DIGP. Na stavební části kraj zatím proinvestoval zhruba 114 milionů korun z celkových 756 milionů korun bez DPH. Nové části nemocnice by měly začít sloužit pacientům příští rok.

Blíží se suchý únor

Blíží se suchý únor

20. ledna 2024 - Praha - Za dva týdny začíná únor, který je již tradičně spojen nejen s abstinováním a detoxem, ale také se snahou zlepšit náš životní styl a tím i zdravotní stav. Často je velmi náročné s pitím přestat, ale mnohem lehčí je nahradit to něčím jiným, pokud možno zdravým. A právě proto, aby lidé, kteří se rozhodnou zapojit do Suchého února, měli o volbu navíc, přichází nová chmelová příchuť kombuchy Loklok.

V Roudnici nad Labem se zrodila gastro hvězda

V Roudnici nad Labem se zrodila gastro hvězda

20. ledna 2024 - V Karlových Varech se uskutečnil 24. ročník prestižní kuchařské soutěže Lázeňský pohárek. Zabodovala v něm Rozálie Michlová ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Roudnici nad Labem, která vybojovala první místo v kategorii cukrář.

Miky a Klaudinka rozveselí nemocné děti

Miky a Klaudinka rozveselí nemocné děti

19. ledna 2024 - Mladá Boleslav - Mobilní jednotka intenzivní péče nebo urgentní příjem pacientů – to jsou dvě místa, v Klaudiánově nemocnici, kudy projdou vážně nemocné nebo zraněné děti. A právě těmto malým pacientům pomohou v těžké chvíli dva noví maskoti mladoboleslavské nemocnice – medvědi Miky a Klaudinka, hrdí nositelé jména po Mikulášovi Klaudiánovi, jehož jméno tato nemocnice v názvu používá.

Strana výpisu

10 ...

 

Anketa

Souhlasíte s přijetím eura?

Ano

41.6%

 

Ne

27.7%

 

Je mi to jedno

16.1%

 

Nemám k tomu dost informací

14.6%