Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zdraví

Finanční pobídky jsou nyní nejvyšší v historii

Finanční pobídky jsou nyní nejvyšší v historii

17. června 2024 - Ústecký kraj - Nadační fond Krajské zdravotní (NF KZ), vyhlásil stipendijní program pro akademický rok 2024/2025. Úspěšný projekt již řadu let podporuje formou finančního příspěvku určeného na úhradu nákladů spojených se studiem studenty lékařských fakult, ale také studenty vybraných nelékařských oborů, kteří v budoucnu uzavřou pracovní poměr v Krajské zdravotní.

Nejmodernější kardiocentrum je v Ústí nad Labem

Nejmodernější kardiocentrum je v Ústí nad Labem

13. června 2024 - Ústí nad Labem - V Masarykově nemocnici byl otevřen nový moderní pavilon. Jeho součástí jsou operační sály a lůžka oddělení kardiochirurgie, kardiologie, hrudní chirurgie, Kliniky anesteziologie, perioperační medicíny a jednotky intenzivní péče KAPIM a JIP, i ambulance jednotlivých oddělení.

Živá paměť nezapomíná

Živá paměť nezapomíná

12. června 2024 - Praha – Obecně prospěšná společnost Živá paměť nezapomíná ani téměř 80 let od konce druhé světové války na oběti nacistické perzekuce a jejich blízké. V těchto dnech obdarovala tisícovku seniorů dárkovými balíky s trvanlivými potravinami a vitamínovými preparáty, čímž jim pomáhá zvládat negativní dopady současné ekonomické situace.

Obliba hotdogů na čerpacích stanicích roste

Obliba hotdogů na čerpacích stanicích roste

11. června 2024 - Česká republika - Síť čerpacích stanic ORLEN v posledních letech zaznamenává každoroční nárůst prodeje občerstvení. Bestsellerem posledních letech je zejména hotdog. Populárního párku v rohlíku se v loňském roce prodalo více než 11 milionů kusů. Trend pokračuje i v letošním roce. V prvním čtvrtletí letošního roku došlo k meziročnímu nárůstu o 13 procent. ORLEN proto jídelní menu rozšiřuje, a to včetně nové varianty hotdogu.

Bonjour Budějovice

Bonjour Budějovice

11. června 2024 - České Budějovice - Ochutnávka francouzských vín, výstava, koncerty, filmy, trh, kosmetický workshop a další nabídne letošní multižánrový festival Bonjour Budějovice. V pořadí už jeho osmadvacátý ročník začíná 12. června v 16.30 hodin ve výstavní síni radnice a končí 27. června.

Budova interny dostane nová okna a zateplení

Budova interny dostane nová okna a zateplení

10. června 2024 - Zlínský kraj – Kompletní zateplení a výměna oken čeká budovu interního oddělení v areálu Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně.

Cestovní ruch v kraji má nové ambasadorky

Cestovní ruch v kraji má nové ambasadorky

10. června 2024 - Liberecký kraj - Nové ambasadorky cestovního ruchu pro letošní rok má Liberecký kraj. Jsou to influencerky Naomi Adachi a Andre Antony. Po celý rok se budou věnovat propagaci míst přitažlivých pro turisty a zážitků v regionu.

Ježíškova vnoučata přispěla na lamaterapii

Ježíškova vnoučata přispěla na lamaterapii

8. června 2024 - České Budějovice - Rada města souhlasila s přijetím finančního daru v hodnotě 27 tisíc korun z veřejné sbírky Ježíškova vnoučata od Nadačního fondu Českého rozhlasu pro Domov seniorů Máj.

Senioři si užili slunečný den při sportu

Senioři si užili slunečný den při sportu

5. června 2024 - Luhačovice - Strávit společně se svými vrstevníky příjemný den, ale i zažít chvilky sportovního napětí, měli příležitost účastníci turnaje v pétanque Senior Cup. Jeho 10. ročník uspořádal před Společenským domem v Luhačovicích Zlínský kraj ve spolupráci s Lázněmi Luhačovice a radnicí lázeňského města.

Ultrazvuk umožňuje diagnostiku očních nádorů

Ultrazvuk umožňuje diagnostiku očních nádorů

5. června 2024 - Mladá Boleslav - Společnost Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav podpořila Klaudiánovu nemocnici. Díky finančnímu daru mohl být zakoupen nový ultrazvuk pro oční oddělení za více než 800 tisíc korun.

Oranžové kolo nadělovalo

Oranžové kolo nadělovalo

5. června 2024 - Plzeň – Ani nepříznivé počasí vládnoucí v závěru minulého týdne prakticky nad celou republikou neovlivnilo návštěvnost třetího dne rodinného festivalu ČEZFEST v Plzni, který byl zasvěcený sportu. Na Náměstí republiky tak proběhly turnaje dětí i dospělých ve florbalu a basketbalu a také exhibiční zápas v režii České asociace basketbalu na vozíku. Nechybělo ani charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ. Ve prospěch Divadla Josefa Kajetána Tyla či Spolku Klub přátel Divadla Pluto usedlo za řídítka dvou oranžových handbike celkem 368 jezdců. V reálu se tak uskutečnilo 184 jízd, které oběma obdarovaným organizacím vynesly celkovou částku 101 237 korun. Zásluhu na tom měly i sportovní „tváře dne“ Kateřina Emmons, Barbora Strýcová a Jaromír Jágr.

Strana výpisu

1 ...