Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

Zdraví

Ústecká neurochirurgická klinika spolupořádala světový kongres Massin 2023

Ústecká neurochirurgická klinika spolupořádala světový kongres Massin 2023

1. června 2023 - Praha - Neurochirurgická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Masarykova nemocnice spolupořádaly ve dnech světový kongres Massin 2023 v Praze. Kongresu se účastnili neurochirurgové z 29 zemí světa.

První čtvrthodinu zadarmo

První čtvrthodinu zadarmo

31. května 2023 - Hradec Králové - V Hradci Králové funguje od loňského července společný projekt města a společnosti Nextbike, která zde provozuje systém sdílených kol. Díky podpoře radnice mají obyvatelé a návštěvníci města možnost kola využívat prvních patnáct minut jízdy zdarma. Zastupitelé dnes schválili prodloužení spolupráce o další rok, město tuto službu dotuje částkou dva miliony korun ročně.

Odlehčená a provzdušněná fixace Opencast

Odlehčená a provzdušněná fixace Opencast

25. května 2023 - Ústí nad Labem – Lékaři na Klinice úrazové chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem nově zavedli možnost vybavit pacienty odlehčenou a hlavně provzdušněnou fixací Opencast.

Město podpořilo modernizaci porodnice

Město podpořilo modernizaci porodnice

25. května 2023 - Teplice – Primátor města Teplic Jiří Štábl a generální ředitel Krajské zdravotní, a.s., MUDr. Petr Malý, MBA podepsali darovací smlouvu ve výši 1,6 milionu korun. Peníze poslouží KZ k nákupu zdravotnických prostředků, jež budou součástí vybavení nově zrekonstruovaných porodních boxů v teplické nemocnici.

Nový pořad Prokopni to

Prokop a Prokop

25. května 2023 - Ústecký kraj - Prokopni to - tak zní název nového pořadu Krajské zdravotní, a. s., a Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje s cílem prokopnout strach a obavy z poskytování první pomoci či z návštěvy nemocnice.

Chutné Česko na Slovensku

Chutné Česko na Slovensku

25. května 2023 - Liberecký kraj - Záběry k chystanému televiznímu seriálu gastro cestopisů Chutné Česko natáčel v Libereckém kraji štáb slovenské televize TA3. Diváci se prostřednictvím televizní série seznámí s historickými památkami, přírodními krásami, kulturními skvosty, tradicemi i gastronomickými specialitami České republiky.

Výstavba Centra urgentní medicíny byla zahájena

Symbolického aktu poklepání na základní kámen se vedle hlavy státu zúčastnili: generální ředitel liberecké nemocnice Richard Lukáš, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, starosta města Turnov Tomáš Hocke, primátor statutárního města Liberec Jaroslav Zámečník, starosta města Frýdlant Dan Ramzer a za konsorcium stavebních dodavatelů Petr Syrovátko.

25. května 2023 - Liberec - V areálu nemocnice byla oficiálně zahájena výstavba Centra urgentní medicíny Letité úsilí všech zúčastněných se konečně zhmotnilo.

Studie: Lidé si mylně myslí, že názory lékařů na očkování jsou rozdělené na půl

Ilustrační fotografie

2. června 2022 - (ČTK) - Lidé se mylně domnívají, že názory na lékařů na očkování proti covidu-19 jsou rozdělené na půl. Ve skutečnosti zhruba 90 procent lékařům vakcínám věří a sami jsou očkovaní a 96 procent by je doporučilo svým pacientům. Vyplývá to ze studie autorů z CERGE-EI, společného akademické pracoviště Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR a českých vědců z ekonomických akademických pracovišť v Německu, kterou publikoval vědecký časopis Nature. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Univerzita Karlova.

Žena z Vysočiny se záškrtem nakazila od domácího zvířete, nákaza se nešíří

Ilustrační fotografie

31. května 2022 - (ČTK) - Zdrojem nákazy záškrtu, kterým na Vysočině v dubnu onemocněla starší žena, bylo domácí zvíře. Určil to Státní zdravotní ústav (SZÚ). U ženy se podařilo antibiotiky infekci vyléčit. Hygienici dohledali všechny její kontakty, testy potvrdily, že se nikdo další nenakazil. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala Jana Böhmová, mluvčí hygienické stanice Kraje Vysočina (KHS). O výskytu záškrtu v České republice poprvé od roku 1995 informoval Státní zdravotní ústav 12. května.

Průzkum: Mezi roky 2020 a 2021 ubylo lidí, kteří často pijí alkohol

Ilustrační fotografie

30. května 2022 - (ČTK) - Mezi roky 2020 a 2021 ubylo lidí, kteří pijí alkohol denně či obden, poklesla i průměrná spotřeba čistého lihu na obyvatele. Přesto pil každý druhý den či častěji zhruba každý šestý Čech nad 15 let, přibývá ale i abstinentů. Kuřáků je v populaci stále zhruba čtvrtina, víc lidí užívá elektronické cigarety a další alternativy. Vyplývá to z Národního výzkumu užívání tabáku a alkoholu v ČR 2021 na reprezentativním vzorku 1788 osob, o kterém dnes Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval v tiskové zprávě.

Odbornice na odvykání: První cigareta byla často v restauraci, zákaz pomohl

29. května 2022 - Lidé si často svou první cigaretu v životě zapálili v restauraci, pět let trvající zákaz proto pomohl, aby někteří nezačali nebo se ke kouření nevrátili. V rozhovoru s ČTK to řekla předsedkyně Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku Eva Králíková. Přínosy potvrzuje přednosta Kliniky nemocí plicních a TBC Fakultní nemocnice Brno Milan Sova, řada pacientů podle něj kouří méně.

Strana výpisu

1 ...