Plzeňský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Plzeňský

Soutěž robotických vozítek hostila Plzeň

Soutěž robotických vozítek hostila Plzeň

2. prosince 2023 - Plzeň - Celkem dvacet týmů z celé České republiky se utkalo v soutěži robotických vozítek ROBO2023, kterou hostil společenský sál SOU elektrotechnického Plzeň. Dvoučlenné žákovské týmy středních škol soutěžily nejen v celkovém umístění jízdou po určené trase, ale také byl u jejich vozítek hodnocen design, prezentace vozítka nebo nejlepší jízda. Celkové vítězství si odnesl tým VOŠ a SPŠE Plzeň.

Skupina ČEZ pokračuje v ozeleňování své autoflotily

Skupina ČEZ pokračuje v ozeleňování své autoflotily

1. prosince 2023 - Plzeň - Skupina ČEZ pokračuje v rychlé proměně svého vozového parku ve flotilu ekologických aut. Do konce letošního roku chtějí energetici jezdit ve 150 elektromobilech. Tempo se daří držet i díky tzv. dynamickému nákupnímu systému, který ČEZ používá při soutěžení dodavatelů aut. Hned 34 nových modelů vozu CUPRA Born tak včera mohli zástupci ČEZ převzít v plzeňském dealerství Autocentrum Šmucler. Bezemisní vozy nahradí klasická auta ve firemních autopůjčovnách ČEZ po celé České republice. Většina fleetu ČEZ by do roku 2030 měla v souladu s platným ESG závazkem ČEZ sestávat z plně elektrických vozidel.

Vyšší dřevostavby už půjdou stavět i v Česku

Vyšší dřevostavby už půjdou stavět i v Česku

28. listopadu 2023 - Česká republika - Výškové stavby ze dřeva jsou v zahraničí stále častějším trendem. Staví se celé čtvrti s dřevěnými bytovými domy, školami, školkami, sportovní haly, administrativní a veřejné budovy. Investoři volí dřevo jako hlavní konstrukční materiál pro jeho ekologičnost a udržitelnost.

Jak Rumunsko pomáhá Ukrajině

Jak Rumunsko pomáhá Ukrajině

24. listopadu 2023 - Konstanca - Předseda horní komory Miloš Vystrčil zakončil pracovní program v Rumunsku v Konstanci. Navštívil tamní přístav, přes který probíhá překládka ukrajinského obilí, a vojenskou základnu Mihail Kogalniceanu. Základna nabývá na významu od anexe Krymu v roce 2014, polohou se totiž jedná o východní hranici Severoatlantické aliance.

Opravy a výstavba komunikací v rekordním objemu

Opravy a výstavba komunikací v rekordním objemu

24. listopadu 2023 - Plzeň - Slavnostně do provozu byla včera uvedena opravená komunikace mezi Dobřany a Dnešicemi. Jde o dokončení další stavby v Plzeňském kraji financované z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Letos šla do oprav a výstavby komunikací v Plzeňském kraji rekordní částka přesahující 2 mld. korun.

Komentář - V pondělí se bude stávkovat

Komentář - V pondělí se bude stávkovat

24. listopadu 2023 - Na pondělí 27. listopadu vyhlásily některé odborové svazy stávku kvůli konsolidačnímu balíčku na léta 2024 a 2025, který schválily vláda, parlament i senát a podepsal prezident republiky.

Únik plynu je nutné nahlásit

Únik plynu je nutné nahlásit

21. listopadu 2023 - Česká republika - Distributoři plynu v České republice kontrolují v tomto týdnu těsnost svých plynovodů. Cílem je zjistit případné netěsnosti a úniky na plynových rozvodech nebo ze spotřebičů.
V případě, že lidé zaznamenají sirný zápach odorizovaného zemního plynu, mají volat nepřetržitou pohotovostní linku plynařů na telefonním čísle 1239. Platí to pro celou Českou republiku bez ohledu na distribuční společnost, která pokrývá daný region. Volající by měli dispečerovi nahlásit jméno, adresu místa poruchy nebo závady, kontaktní telefon a orientační body, podle nichž se pracovníci pohotovostní služby dostanou co nejrychleji na místo možné poruchy.¨

Budou lékaři stávkovat?

Budou lékaři stávkovat?

21. listopadu 2023 - Ústecký kraj – V listopadu poctil svou návštěvou akciovou společnost Krajská zdravotní ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Nešetřil chválou zejména nad novými obřími investicemi do modernizace budov i přístrojového vybavení, které bez nadsázky řadí největšího poskytovatele zdravotnických služeb v našem regionu na úroveň fakultních nemocnic.

Pomozte splnit přání seniorům

Pomozte splnit přání seniorům

21. listopadu 2023 - Česká republika – Právě běží projekt Ježíškova vnoučata, který plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají.

Czech Fashion Week přispěje k oslavám dvaceti let ČR v Evropské unii

Czech Fashion Week přispěje k oslavám dvaceti let ČR v Evropské unii

18. listopadu 2023 - Česká republika - V příštím roce 1. května si připomeneme dvacet let od vstupu České republiky do Evropské unie. Způsoby těchto oslav budou různé od politických, přes ekonomické, až po kulturní a společenské akce. Zapojí se do nich i společnost Czech Fashion Week, jejímž jednatelem a zároveň producentem jejích eventů je Ing. Jiří Morštadt. Seznámil nás rámcově s tím, co pro tuto událost zamýšlí.

Mikuláš s čerty přijde i do jeskyní

Mikuláš s čerty přijde i do jeskyní

18. listopadu 2023 - Česká republika - V peklo s čerty se na začátku letošního prosince změní hned tři zpřístupněné jeskyně v Česku – Koněpruské v Českém krasu na Berounsku, Výpustek ve Křtinském údolí v Moravském krasu a nově i Mladečské jeskyně u Litovle na Olomoucku.

Strana výpisu

1 ...