Plzeňský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Plzeňský

Očima Franze Kafky: Mezi obrazem a jazykem

Očima Franze Kafky: Mezi obrazem a jazykem

7. června 2024 - Plzeňský kraj - Hejtman Rudolf Špoták přijal v sídle krajského úřadu velvyslance Spolkové republiky Německo v Praze Andrease Künneho. Stalo se tak v den připomínky 100. výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky (3. 6. 1924), pro kterou nachystala Západočeská galerie v Plzni, jejímž zřizovatelem je Plzeňský kraj, vernisáž dvojjazyčné česko-německé výstavy s názvem ‚Očima Franze Kafky: Mezi obrazem a jazykem‘.

Jana Rajchlová: Mám ráda rafinované šaty

Jana Rajchlová: Mám ráda rafinované šaty

6. června 2024 - Která žena by se nechtěla líbit – partnerovi, dětem, svému okolí? Pravděpodobně každá, i když si to třeba nechce přiznat. Mezi takové rozhodně nepatří Ing. Mgr. Jana Rajchlová. Včera jsme ji zastihli v ateliéru známé módní návrhářky Nadi Moravcové v Teplicích.

Pokud to odvysílají, změní svět

Pokud to odvysílají, změní svět

6. června 2024 - PRAHA - Ambiciózní film Vlny režiséra a scenáristy Jiřího Mádla se chystá do kin 15. srpna. Tvůrci nyní představují oficiální upoutávku, která zavede diváky do Prahy 60. let do prestižní redakce Československého rozhlasu.

Oranžové kolo nadělovalo

Oranžové kolo nadělovalo

5. června 2024 - Plzeň – Ani nepříznivé počasí vládnoucí v závěru minulého týdne prakticky nad celou republikou neovlivnilo návštěvnost třetího dne rodinného festivalu ČEZFEST v Plzni, který byl zasvěcený sportu. Na Náměstí republiky tak proběhly turnaje dětí i dospělých ve florbalu a basketbalu a také exhibiční zápas v režii České asociace basketbalu na vozíku. Nechybělo ani charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ. Ve prospěch Divadla Josefa Kajetána Tyla či Spolku Klub přátel Divadla Pluto usedlo za řídítka dvou oranžových handbike celkem 368 jezdců. V reálu se tak uskutečnilo 184 jízd, které oběma obdarovaným organizacím vynesly celkovou částku 101 237 korun. Zásluhu na tom měly i sportovní „tváře dne“ Kateřina Emmons, Barbora Strýcová a Jaromír Jágr.

Nové moderní centrum autoelektromobility

Nové moderní centrum autoelektromobility

3. června 2024 - Sušice - Staré garáže areálu SOŠ a SOU Sušice byly přebudovány na moderní prostory pro výuku autoelektromobility. Na přestavbu a kompletní vybavení nejmodernějšími servisními a diagnostickými technologiemi v minimální hodnotě 15 mil. Kč přispěla EU z programu IROP 10,5 miliony, zbývající částku doplácí zřizovatel tedy Plzeňský kraj.

Vznik bezpečnostně vzdělávacího centra je o krok blíž

Vznik bezpečnostně vzdělávacího centra je o krok blíž

2. června 2024 - Železná Ruda - Bezpečnostní rada kraje Plzeňského kraje se tentokrát sešla v prostorách střediska ALMA MV ČR v Železné Rudě na Šumavě. Hned v úvodu jednání bylo mezi Plzeňským krajem a složkami IZS včetně Armády ČR zastoupené KVV Plzeň podepsáno memorandum o partnerství a spolupráci na projektu bezpečnostně vzdělávacího centra. Rada kraje ho projednala a schválila 20. května tohoto roku.

Dnes mají svátek děti

Dnes mají svátek děti

1. června 2024 - Česká republika – Dnes je Mezinárodní den dětí. Slaví se většinou na různých kulturních a sportovních akcích, které pro ně připravují dospěláci. Letos vychází na sobotu, tedy volný den. Tak si ho v rámci možností kluci a děvčata náležitě užijte!

TOP50 je kompletní. Miss České republiky zná semifinalistky 2024

TOP50 je kompletní. Miss České republiky zná semifinalistky 2024

30. května 2024 - Česká republika - Výběr dívek do nového ročníku Miss České republiky 2024 je kompletní. Známe TOP50 dívek. Kdo se probojoval do semifinále národní soutěže krásy?

Rokycanům se uleví

Rokycanům se uleví

26. května 2024 - Plzeňský kraj - Hned tři rozestavěné dopravní stavby si v pátek 24. května prohlédl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek společně s vedením Správy a údržby silnic Plzeňského kraje (SÚS PK) a zástupci zhotovitelů. Stalo se tak v Borovech u Přeštic, v Dobřanech na Plzeňsku a v Oseku na Rokycansku. První dvě stavby budou dokončeny ještě letos, stavbu nového napojení severního Rokycanska na dálnici D5 prostřednictvím přeložky silnice II/232 v Oseku zhotovitel podle svých slov pro Plzeňský kraj dokončí již příští rok. Celkem bude Plzeňský kraj v letošním roce stavět 89 dopravních staveb.

Česká republika má opět delegátku na světovou soutěž krásy

Česká republika má opět delegátku na světovou soutěž krásy

26. května 2024 - Česká republika - I v tomto roce bude mít Česká republika zástupkyni na celosvětové soutěži krásy Miss Aura International. Bude jí krásná Bára Sulanová, Miss České republiky 2023. Jaké jsou její pocity a jak se na tuto výzvu připravuje?

Jdou do finále prestižní soutěže o ekologické Oskary

Jdou do finále prestižní soutěže o ekologické Oskary

24. května 2024 - Česká republika – Mimořádného uznání se včera dostalo rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Odborná porota ji vybrala do finále prestižní soutěže E.ON Energy Globe. Šestnáctý ročník klání o ekologické Oskary představuje inovativní přístupy k péči o životní prostředí, které mohou být inspirativní pro ostatní.

Strana výpisu

2 ...