Plzeňský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Plzeňský

Dětský čin roku slaví 20 let, odstartoval jubilejní ročník

Dětský čin roku slaví 20 let, odstartoval jubilejní ročník

5. května 2024 - Česká republika - I mezi těmi nejmladšími jsou hrdinové, jejichž velké činy si zaslouží uznání a pozornost. S cílem podpořit právě tuto myšlenku vznikl již před dvěma dekádami projekt Dětský čin roku, který vynáší na světlo příběhy dětí, jejichž skutky jsou nekonečnou inspirací pro ostatní ke konání dobra. Jubilejní 20. ročník tohoto unikátního projektu, za jehož vznikem a organizací stojí společnost Whirlpool ČR, právě začal a letos nabídne i několik zajímavých novinek.

Za tajemstvím do klášterních štol

Za tajemstvím do klášterních štol

4. května 2024 - Teplá – Zdejší klášter nabídne 11. května mimořádné prohlídky do obtížněji přístupných partií barokního štolového systému.

V Plzni dnes začínají velkolepé oslavy osvobození

V Plzni dnes začínají velkolepé oslavy osvobození

3. května 2024 - Plzeň - Zahájení čtyřdenních oslav osvobození Plzně americkou armádou je naplánováno na pátek 3. května od 18 hodin na náměstí Republiky.

Doručování zboží napříč Českou republikou má svá specifika

Doručování zboží napříč Českou republikou má svá specifika

3. května 2024 - Česká republika – Společnost Bevy.city, která zajišťuje rozvoz zásilek pro desítky firem v rámci České republiky, a zároveň pomáhá vykrývat logistické špičky pro největší hráče na trhu, shrnuje své poznatky z doručování napříč republikou. Největší zájem o doručení zboží na adresu je v centrech velkých měst, váhavě se k doručování staví v Karlových Varech, Ústí, ale například i Českých Budějovicích nebo Plzni.

Den otevřených dveří v Senátu bude v pondělí 8. května

Den otevřených dveří v Senátu bude v pondělí 8. května

3. května 2024 - Česká republika - Horní komora Parlamentu se znovu otevře veřejnosti. Den otevřených dveří se bude konat na státní svátek v pondělí 8. května od 8 do 17 hodin. Návštěvníci si prohlédnou nejen historické prostory Valdštejnského paláce, Jednací sál, ale i prostory veřejnosti běžně nepřístupné, jako Jičínský salonek či Zelený salonek v Kolovratském paláci. První ranní návštěvníky přivítá v Hlavním sále předseda Senátu Miloš Vystrčil. Součástí akce bude rovněž připomínka 20. výročí vstupu Česka do Evropské unie. Vstup je volný.

V Klatovech mají nové dialyzační středisko

V Klatovech mají nové dialyzační středisko

1. května 2024 - Klatovy - Pacienti, kterým selhávají ledviny a nezbytně potřebují dialýzu, která funkci ledvin nahrazuje, budou od příštího týdne v Klatovech docházet k této léčbě do nového dialyzačního střediska. Přímo za hlavním vjezdem do areálu nemocnice nechal postavit novou dvoupodlažní budovu Plzeňský kraj. Dnes byla slavnostně zprovozněna. V následujících několika dnech se do ní přesune provoz ze stávajících prostor v jedné z původních budov areálu.

Pozor: Hrozí vysoké riziko požárů

Pozor: Hrozí vysoké riziko požárů

30. dubna 2024 - Česká republika – Dnes se na mnoha místech České republiky koná tzv. Noc čarodějnic nebo také Filipojakubská noc. O co jde?

Dohoda je podepsána

Dohoda je podepsána

30. dubna 2024 - Plzeň - Kraj vstupuje do společnosti Techmania Science Centrum o.p.s. v roli zakladatele, Západočeská univerzita v Plzni zůstává jako strategický partner. Role zakladatele Škody Investment a.s. se nemění. Vyplývá to z dohody, kterou dnes kraj s univerzitou podepsal na krajském úřadě a následně ji k podpisu obdrží také společnost Škoda Investment.

Fantastický úspěch: ocenění pro české studenty v soutěži NASA

Fantastický úspěch: ocenění pro české studenty v soutěži NASA

29. dubna 2024 - Houston/Česká republika - Pětice českých středoškoláků uspěla ve finále prestižní mezinárodní soutěže Conrad Challenge v ústředí americké vesmírné agentury NASA v Houstonu. Zvítězili s nápadem, jak na dálku opravit nefunkční družice. Studenti díky úspěchu získali stipendia na univerzity v USA.

Oranžové kolo opět pomáhalo

Oranžové kolo opět pomáhalo

29. dubna 2024 - Plasy – Víkendový program 22. Dne ve vzduchu s Plzeňským krajem byl v sobotu tradičně obohacen o charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ. Návštěvníci letecké show tak mohli minutovou jízdou na dvou oranžových handbike pomoci i dobré věci. Obdarovanými letos byly Domažlická nemocnice a Klatovská nemocnice (Skupina Nemocnice Plzeňského kraje). A protože o jízdy byl mezi veřejností veliký zájem, přerozdělila ve finále Nadace ČEZ mezi oba subjekty celkem 100 974 koruny. Výsledek všech jízd byl velmi těsný, 50 462 koruny pro Klatovy a 50 512 korun pro Domažlice.

Půlmaraton s rekordním počtem běžců

Půlmaraton s rekordním počtem běžců

29. dubna 2024 - Plzeň - Za slunného počasí se konal 9. ročník rodinného závodu Půlmaraton Plzeňského kraje zaznamenal rekordních 1550 dospělých běžců a na dětských bězích to bylo zhruba 250 malých závodníků. Absolutním vítězem půlmaratonské tratě se stal loňský vítěz Adam Korecký. Plzeňský kraj také vybral na prázdninové pobyty dětí z náhradní rodinné péče v rámci projektu „Voda pomáhá“ 25 920 Kč.

Strana výpisu

3 ...