Plzeňský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Plzeňský

Sbírka pro třináctiletou Týnku bez ruky

Sbírka pro třináctiletou Týnku bez ruky

17. května 2024 - Česká republika - Kristýna se narodila s vývojovou vadou – deformovaným pravým předloktím ke všemu přiškrceným pupeční šňůrou. Proto jí hned po narození musela být část ruky v předloktí amputovaná. Bohužel nemá naději na protézu, protože její rána, kterou napadl zlatý stafylokok, se nehojí a pahýlek jí je nadále amputacemi zkracován. Týna to ale nevzdává a navzdory osudu je aktivní sportovkyně. A to je obdivuhodné! Pomozte nám a podpořte společně s námi statečnou třináctiletou slečnu v boji s osudem.

Kapela ADOVANY září na mezinárodní scéně

Kapela ADOVANY září na mezinárodní scéně

16. května 2024 - Česká republika - Už jste slyšeli o Adovany? Tato pětičlenná česká kapela kombinující rock, pop, funky a indie, se svou autorskou hudbou a propracovanými videoklipy získává jedno ocenění za druhým. A to jak ve světě, tak i doma.

První dáma české violy Jitka Hosprová zve na Procházky uměním

První dáma české violy Jitka Hosprová zve na Procházky uměním

15. května 2024 - Plzeňský kraj - Již 12. ročník kulturního projektu Procházky uměním, který se díky jeho zakladatele a ředitelce Jitce Hosprové těší velkému zájmu příznivců vážné hudby, zve na zahajovací koncert v plzeňské Velké synagoze, dalších šest vystoupení v Plzni a deset na severním Plzeňsku, kam poputuje také výtěžek ze vstupného.

Para hokejisté získali bronz

Para hokejisté získali bronz

15. května 2024 - Česká republika - Český para hokej bronzové pozice nevyklízí. Výprava ze srdce Evropy to po roce znovu dokázala, v klání o třetí příčku zdolala Čínu těsně 3:2 a domů se vrátí s cenným kovem kolem krku. Rozhodující trefu si připsal Pavel Kubeš.

Zítra je květinový květen

Zítra je květinový květen

14. května 2024 - Česká republika - Díky podpoře dobrovolných dárců se může Liga proti rakovině věnovat prevenci, podpoře výzkumu onkologických onemocnění i zlepšení kvality života onkologických pacientů.

Dnes je Den matek

Dnes je Den matek

12. května 2024 - Česká republika – Dnes je Den Matek, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě a vychází z různých tradic. U nás se slaví druhou květnovou neděli. Tak nezapomeňte obejmout a poděkovat maminkám za jejich péči.

Dnes to vypukne: Začíná MS v hokeji!

Dnes to vypukne: Začíná MS v hokeji!

10. května 2024 - Česká republika - Po devíti letech jsme se dočkali a znovu přivítáme světový šampionát v ledním hokeji, o který se podělí hlavní město Praha a Ostrava.

Počasí přálo vodním, slunečním i větrným elektrárnám

Počasí přálo vodním, slunečním i větrným elektrárnám

10. května 2024 - Česká republika - Probíhající modernizace vodních elektráren, vyšší průtoky v českých řekách a více slunečných i větrných dnů v 1. čtvrtletí letošního roku. To jsou hlavní důvody téměř třetinového meziročního růstu výroby zelených elektráren ČEZ v České republice.

Krajští silničáři převzali nová vozidla

Krajští silničáři převzali nová vozidla

9. května 2024 - Kralovice - Ve středisku SÚSPK v Kralovicích byly slavnostně předány do provozu čtyři nákladní vozy. Jedná se o nosiče výměnných nástaveb pro zimní a letní údržbu komunikací. Tři vozy jsou značky Mercedes a jedna Tatra Phoenix.

Dnes si připomínáme Den vítězství

Dnes si připomínáme Den vítězství

8. května 2024 - Česká republika/Evropa - Na 8. května připadá jedna z hlavních událostí historie nejen ČR ale i Evropy - ukončení 2. světové války v roce 1945. Pro nás je tento den státním svátkem.

Spotřeba piva v Česku dále klesá

Spotřeba piva v Česku dále klesá

8. května 2024 - Česká republika – Dlouhodobý trend poklesu prodejů českého piva pokračoval i v roce 2023. Lokální spotřeba piva se vloni snížila o 2,4 %. Pokračující ekonomická nejistota a změny ve spotřebitelském chování zákazníků se výrazně promítly do průměrné spotřeby piva na osobu a ovlivnily také podíl prodejů v hospodách a restauracích. Mírný pokles se v loňském roce nevyhnul ani exportu piva do zahraničí.

Strana výpisu

4 ...