Moravskoslezský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Moravskoslezský

Lesníci v Jeseníkách spolupracují s dobrovolníky z Hnutí DUHA

Lesníci v Jeseníkách spolupracují s dobrovolníky  z Hnutí DUHA

21. července 2024 - Hradec Králové/Jeseník – Už sedm let se v červenci vydávají dobrovolníci z Hnutí DUHA do státních lesů na Zlatohorsku v Jeseníkách. Letos během týdne odpracovali 250 hodin a lesníci je za to jen chválí.

Ostrava bude mít parádní koncertní sál

Ostrava bude mít parádní koncertní sál

20. července 2024 - Ostrava - Výstavba nového koncertního sálu, jež snoubí rekonstrukci památkově chráněného Domu kultury města Ostravy s nadčasovou novostavbou koncertního sálu a využitím nejmodernější zelené technologie, dosáhla vskutku historického milníku. Za účasti prezidenta republiky Petra Pavla, primátora města Ostravy Jana Dohnala, hejtmana Josefa Bělici, významného světového architekta Stevena Holla a dalších představitelů města i státu se včera odehrálo symbolické poklepání na základní kámen této unikátní stavby.

Filmové Vlny rozvlní regiony

Filmové Vlny rozvlní regiony

20. července 2024 - Česká republika - Vlny, jejichž světovou premiéru na karlovarském filmovém festivalu provázel desetiminutový potlesk, a staly se divácky nejúspěšnějším filmem 58. ročníku, míří do letních kin v Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích a Boskovicích. Součástí série předpremiér bude talkshow s herci a tvůrci, autogramiáda nebo fashion pop-up s originální kolekcí filmového oblečení a doplňků od second handu 1981. Vlnami se tak filmoví fanoušci budou moct nechat unést ještě před tím, než 15. srpna vstoupí do kin.

Borderlands zaútočí na česká kina

Borderlands zaútočí na česká kina

19. července 2024 - Česká republika - Jedna z nejprodávanějších herních frančíz všech dob se konečně dočkává filmového zpracování. Na plátna míří Borderlands. 4

Těšínské divadlo čeká rozsáhlá rekonstrukce

Těšínské divadlo čeká rozsáhlá rekonstrukce

18. července 2024 - Těšín - Budovu Těšínského divadla čeká rozsáhlá rekonstrukce, která divadlo zmodernizuje a rozšíří jeho činnost. Těšínské divadelní a kulturní centrum nabídne kromě divadelních představení další program zaměřený na kulturně-vzdělávací aktivity pro všechny věkové kategorie s důrazem na mladou generaci. Projekt si vyžádá 141 milionů korun, na svou investici získal Moravskoslezský kraj dotaci z Národního plánu obnovy.

Dnes začíná Colours of Ostrava

Dnes začíná Colours of Ostrava

17. července 2024 - Ostrava - Colours of Ostrava patří k největším letním festivalům v České republice. Jedná se o multižánrový hudební festival, který se od roku 2002 každoročně koná v Ostravě. Od roku 2012 se pořádá v industriálním areálu Dolních Vítkovic. Součástí festivalu jsou nejen hudební vystoupení, ale i doprovodný program v podobě různých workshopů, diskuzí nebo divadla.
Potrvá do 20.července.

Nejvíc solárních elektráren připojil letos ČEZ ve Středočeském kraji

Nejvíc solárních elektráren připojil letos ČEZ ve Středočeském kraji

17. července 2024 - Česká republika - Společnost ČEZ Distribuce připojila k distribuční síti v prvním pololetí letošního roku 15 447 fotovoltaických elektráren s instalovaným výkonem 321,6 MW. Více jak 83 % byly výrobny na hladině nízkého napětí a 67 % byly mikrozdroje do 10 kW. Téměř 82 % instalací je vybaveno bateriovým uložištěm. Celkem je do sítě ČEZ Distribuce aktuálně připojeno 119 908 fotovoltaických elektráren s instalovaný výkonem 2 219,1 MW. ČEZ Distribuce plánuje investovat v roce 2024 do nutných úprav distribuční soustavy vyvolaných požadavky na připojení obnovitelných zdrojů cca 8 miliard korun.

Dokonalá kombinace svobody, adrenalinu a dobrodružství. To je cestování na závody Formule

Dokonalá kombinace svobody, adrenalinu a dobrodružství. To je cestování na závody Formule

16. července 2024 - Česká republika - Motorismus je jednou z nejoblíbenějších sportovních disciplín. Miliony fanoušků sledují závody motorek, osobních automobilů či tahačů, nic ale nepoutá větší pozornost než klání seriálu Formule 1. Jeho příznivci jsou týmovým barvám velmi oddaní a doprovází své oblíbence na okruhy po celé Evropě. Ne vždy jde o jednoduchou záležitost. Logisticky, organizačně a také špatnou dostupností ubytovacích kapacit. Řešení tu ale existuje - vydejte se na jednotlivé závody okruhu F1 karavanem! Čeká vás nezapomenutelný roadtrip s vůní svobody a ohlušujících zvuků nadupaných motorů.

Miss Valerie Přecechtělová poletí na světovou soutěž The Miss Globe

Miss Valerie Přecechtělová poletí na světovou soutěž The Miss Globe

11. července 2024 - Česká republika - Pro letošní rok bude na celosvětové soutěži krásy The Miss Globe zastupovat Českou republiku Valerie Přecechtělová, I. Vicemiss České republiky 2023. Co to pro ni znamená a jak se na tuto výzvu připravuje?

Kraj postavil a otvírá nový domov v Kopřivnici

Kraj postavil a otvírá nový domov v Kopřivnici

9. července 2024 - Kopřivnice - Domov pod Bílou horou je historicky první sociální zařízení, které Moravskoslezský kraj nově vybudoval. Nová krajská příspěvková organizace nabízí služby domova pro seniory a domova se zvláštním režimem celkem 84 klientům. První z nich se do domova stěhují právě v těchto dnech.

Dobrovolníci z ORLEN Unipetrolu odpracovali 1312 hodin napříč republikou

Dobrovolníci z ORLEN Unipetrolu odpracovali 1312 hodin napříč republikou

9. července 2024 - Česká republika - Zaměstnanci skupiny ORLEN Unipetrol pomohli při každoročních Dobrovolnických dnech v desíti organizacích. Dobrovolníci namísto své standardní pracovní náplně pomáhali např. s natíráním ohrad výběhů pro zvířata v záchranné stanici, malováním pokojů či zahradními pracemi.

Strana výpisu

1 ...