Moravskoslezský - REGIONÁLNÍ NOVINY

Moravskoslezský

Ostravští policisté obvinili trojici mužů z krádeže kabelů, hrozí jim pět let

18. února 2022 - Ostravští kriminalisté obvinili tři muže z krádeže přívodních kabelů a dalších součástek elektroinstalace za několik set tisíc korun. Muži podle policie opakovaně kradli v areálu jedné z ostravských firem, kde je nakonec zadrželi pracovníci ostrahy a předali je policii. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí Eva Michalíková. Obviněným hrozí až pět let vězení.

Ostrava přispěje 1,1 milionu na projekty, které podporují rodinný život

12. února 2022 - Město Ostrava letos finančně přispěje na 30 projektů, které podporují rodinný a komunitní život. Kromě celoročních aktivit rodinných a komunitních center město dá peníze i na jednorázové akce. Má na to připraveno 1,1 milionu korun, řekla ČTK mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná.

Fotograf Fojtík v Ostravě vystavuje snímky z cyklu Trempové

Zdroj: T.O. Severní Karolína

28. ledna 2022 - Fotografie z cyklu, který mapoval československý trampingový fenomén, vystavuje od dnešního dne v ostravské galerii Fiducie fotograf Libor Fojtík. Ostravská výstava Trempové představuje čtyři desítky snímků a potrvá do 2. března. Za organizátory to řekla Ilona Rozehnalová.

Za prodej nápoje šamanů z Peru ostravský soud poslal do vězení dva Poláky

Ilustrační foto

28. ledna 2022 - Za nelegální obchody s psychotropním nápojem připraveným podle starého receptu peruánských šamanů udělil dnes Krajský soud v Ostravě polskému manželskému páru nepodmíněné tresty 5,5 a 8,5 roku. Podmíněný trest uložil třetímu obžalovanému, jenž se na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián, který je v Česku na rozdíl od Peru na seznamu drog, podílel. Všechny navíc ze země vyhostil a zabavil jim domek na Novojičínsku. Domek pořídili, aby tam mohli pořádat šamanské rituály a jejím účastníkům zakázaný nápoj podávali. Celkem tak od svých klientů inkasovali přes deset milionů korun.

Výstava v podkroví muzea v Bílovci ukazuje holokaust očima židovských dětí

27. ledna 2022 - Panelová expozice Neztratit víru v člověka připomíná i Den uctění památky obětem holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti, který vyhlásila Evropská unie na dnešní den. ČTK to řekla za organizátory Lenka Hatlapatková.

Science centra a planetária plánují sváteční pokusy i projekce

22. prosince 2021 - Projekce pro děti či workshopy ve vánočním duchu připravila některá science centra a planetária v Česku. Například v liberecké iQLANDII "vědecky" posoudí Vánoce v různých zemích, v brněnském centru VIDA! pak inspirují k svátečním pokusům. Program bude většinou mezi svátky.

Bitcoin míří k novému rekordu. V USA totiž dnes spustí první bitcoinový fond pro širokou veřejnost

Zdroj: Lukáš Kovanda

- Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dnes dostala na úroveň necelých 63 tisíc dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna.

ČD dál posilují linku Praha – Ostrava o další vozy

zdroj: ČD

- Praha | České dráhy od pátku 20. října posílily expresní spojení Prahy s Ostravskem o další vozy. Během podzimu přitom již několik nových posilových vozů na různých linkách zavedly. Zájem o cestování s národním...

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje obchvat Třince

zdroj: ŘSD

- Třinec | Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozňuje za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy silnici I/11 Nebory – Oldřichovice – Bystřice. Stávající silnice I/11, která je hojně využívána tranzitní dopravou, prochází...

Národní den železnice v Bohumíně představí Svět historie, Svět změny a Svět zábavy

zdroj: ČD

- Bohumín | Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí v sobotu 23. září Národním dnem železnice v Bohumíně. Program bude letos probíhat v železniční stanici, místním depu, ale i na bohumínském náměstí. Odstartuje...

Ostravské dny začínají už zítra

zdroj: Silvia Marková

- Ostrava | Metropole Moravskoslezského kraje bude od zítřka patřit příznivcům soudobé hudby z celého světa. Od 24. srpna až do 2. září bude moravskoslezská metropole patřit festivalu Ostravské dny, který je v...

Strana výpisu

2 ...

 

Anketa

Souhlasíte s vládou navrženou důchodovou reformou?

Ano

55%

 

Ne

15%

 

Je mi to jedno

15%

 

Nemám k tomu dost informací

15%