Moravskoslezský - REGIONÁLNÍ NOVINY

Moravskoslezský

Předseda Senátu na parlamentním summitu NATO: Ukrajina je náš společný úkol

Předseda Senátu na parlamentním summitu NATO: Ukrajina je náš společný úkol

3. června 2023 - Vilnius - Předsedové obou komor českého parlamentu Miloš Vystrčil a Markéta Pekarová Adamová se účastní ve dnech 1. – 3. června 2023 v litevské metropoli parlamentního summitu členských států Severoatlantické aliance. Součástí bylo společné setkání, kterého se účastnily delegace z téměř tří desítek zemí spojenců Aliance. Hlavními tématy jednání byly perspektiva rozšíření NATO o válkou zmítnou Ukrajinu a zvyšování výdajů na kolektivní obranu. V rámci programu navštíví šéfové českého parlamentu také armádní výcvikový areál v Pabradė. Členy parlamentní delegace na konferenci předsedů parlamentů členských zemí NATO je rovněž člen senátního zahraničního výboru Václav Láska a předseda sněmovního zahraničního výboru Marek Ženíšek.

Noc kostelů 2023

Noc kostelů 2023

2. června 2023 - Dnes se po celé České republice koná mezinárodní Noc kostelů.

Vraždu ženy středního věku v rodinném domě vyšetřují policisté na Karvinsku

Ilustrační fotografie

24. května 2022 - (ČTK) - Vraždu ženy středního věku v rodinném domě vyšetřují policisté na Karvinsku. Z činu podezřívají muže, který je zraněný a v péči lékařů. ČTK to dnes řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

V muzeu Oldtimer v Kopřivnici uvidí lidé aerodynamické vozy Tatra

ilustrační fotografie

18. května 2022 - Kopřivnice (Novojičínsko) (ČTK) - V muzeu historických vozidel Oldtimer v Kopřivnici na Novojičínsku se v pátek otevře výstava aerodynamických vozů Tatra. Jde o ucelenou kolekci všech typů proudnicových vozů, které kopřivnická automobilka v historii vyráběla. Jsou mezi nimi například předválečné automobily Tatra 77 a Tatra 97, jichž se dochovalo jen velmi málo. ČTK to dnes řekl majitel AutoMotoMuzea Oldtimer Jaroslav Šerý.

Zemřel popularizátor sexuologie, gynekolog Radim Uzel

Zdroj: Wikipedia

3. května 2022 - 3. května 2022 zemřel po dlouhodobé nemoci ve věku dvaaosmdesáti let gynekolog a sexuolog Radim Uzel. Díky svým knihám, vystoupením v médiích a přednáškám proslul zejména jako popularizátor sexuologie. Některé jeho názory, zejména na tzv. sexuální obtěžování, vzbuzovaly kontroverze a byly částí odborníků i veřejnosti označovány za sexistické.

Policisté z Karviné obvinili šest lidí z výroby a prodeje pervitinu

26. dubna 2022 - Karviná 26. dubna (ČTK) - Policisté z toxi týmu v Karviné obvinili pět mužů ve věku od 35 do 40 let a jednu ženu, kteří podle nich déle než čtyři roky vyráběli a prodávali pervitin. Všichni obvinění jsou ve vazbě a hrozí jim až deset let vězení. Policie tak citelně zasáhla místní drogovou scénu, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Jeden člověk zemřel při výbuchu v Ostravě, na místě zasahuje pyrotechnik

8. dubna 2022 - Dnes ráno zemřel při výbuchu v Ostravě-Mariánských Horách v místě výkopových prací člověk. Další je zraněný. Explodovala pravděpodobně stará vojenská munice. Policie přivolala pyrotechnika. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Na výstavě v Ostravě budou k vidění stovky modelů z kostek Lego

6. dubna 2022 - Po dvouleté pauze se do ostravského městského obvodu Poruba vrací výstava Svět fantazie z kostek. Stavby z barevných kostek Lego v minulosti přilákaly tisíce návštěvníků. Největší akce tohoto druhu v Moravskoslezském kraji nabídne přibližně 170 větších a stovky malých modelů. ČTK to dnes sdělil mluvčí radnice Martin Otipka.

Přibývá klientů, kteří kvůli válce hledají psychologickou pomoc

9. března 2022 - Válečného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem se v současné době při hovoru s odborníky dotkne fakticky každý člověk, který z nějaké příčiny hledá psychologickou pomoc. Začíná ale přibývat i klientů, pro které je nynější situace primárním důvodem pro vyhledání odborníka. V rozhovoru s ČTK to řekl vedoucí ostravské Linky důvěry Svatopluk Antoš, který zároveň působí i v psychologické ambulanci městské nemocnice či Centru duševního zdraví.

Putovní výstava ČTK připomene v Kopřivnici i sté výročí narození Zátopka

4. března 2022 - Putovní fotografická výstava České tiskové kanceláře Olympijské okamžiky připomene v Kopřivnici na Novojičínsku letošní sté výročí narození místního rodáka a fenomenálního běžce Emila Zátopka. Výstava je součástí projektu Zátopek 100. K vidění bude od dnešního dne do 12. dubna. Uvedla to spoluautorka výstavy a šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková.

Biskup František Václav Lobkowicz bude mít pohřeb 26. února v Ostravě

Zdroj: web Ostravsko-Opavské diecéze

21. února 2022 - První ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz, který ve čtvrtek zemřel ve věku 74 let, bude mít pohřeb v sobotu 26. února. Poslední rozloučení se bude konat v ostravské katedrále Božského Spasitele. Po mši budou biskupovy ostatky přeneseny a uloženy v kostele svatého Václava. Ostravsko-opavská diecéze to oznámila na svém webu

Strana výpisu

1 ...