Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Vedení Mostu jezdí ve vodíkové Toyotě Mirai

Vedení Mostu jezdí ve vodíkové Toyotě Mirai

27. září 2023 - Most - Vedení města Most jezdí ve vodíkové Toyotě Mirai. Ekologický vůz s palivovými články předali zástupci Louwman Most primátorovi Marku Hrvolovi. Vůz je financovaný prostřednictvím operativního leasingu Kinto One.

Vodíkový autobus čekají testy na mráz

Vodíkový autobus čekají testy na mráz

26. září 2023 - Litvínov - Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol uskutečnila ve spolupráci s městy Most a Litvínov pilotní provoz vodíkového autobusu, který vyvinula slovenská společnost Mobility&Innovation Production s.r.o.

Mladí ladí jazz

Mladí ladí jazz

26. září 2023 - Praha – Finále čtrnáctého ročníku soutěže Jazzfruit pro mladé jazzové i jazzem inspirované kapely ze střední Evropy se uskuteční již tuto středu 27. září v klubu Jazz Dock od 19.00 hodin. Vítězem letošního ročníku se může stát německá formace Searching for Home, polská skupina Ninja Episkopat nebo ostravská písničkářka Nika, která je zároveň vítězkou v kategorii Junior. O prvenství rozhodne nejen odborná porota, ale i samotní návštěvníci koncertu. Finálový koncert v Jazz Docku zakončí výherce minulého ročníku, polské Marcin Pater Trio.

Sál filharmonie ponese jméno pěvkyně Soni Červené

Sál filharmonie ponese jméno pěvkyně Soni Červené

26. září 2023 - Hradec Králové - Dlouholetý přátelský vztah Soni Červené k Hradci Králové a jejímu orchestru zpečetí název sálu královéhradecké Filharmonie. Jméno nedávno zesnulé operní divy ponese koncertní hala od roku 2025. Sál Soni Červené se tak stane živoucí vzpomínkou na tuto hudební legendu a mimořádně zajímavou ženu. V prostorách Filharmonie Hradec Králové také vzniká prostor pro historické nástroje z dílny továrníků Červených, které pěvkyně hradeckému orchestru věnovala.

Amadeus pro Klokánek

Amadeus pro Klokánek

25. září 2023 - Teplice – Už podruhé se veřejnosti v Krušnohorském divadle v Teplicích přestaví mladí i dospělí tanečníci a také zpěváci z Brixiho komorního souboru v tanečně divadelním představení Amadeus, inspirovaném stejnojmenným filmem režiséra Miloše Formana.

Oranžové kolo pro kulturu

Oranžové kolo pro kulturu

24. září 2023 - Plzeň - Čtvrtý ročník dvoudenního hudebně-divadelního festivalu Energie pro kulturu přivezl do Plzně během 22. a 23. září nejen zajímavý multižánrový hudební a divadelní program pro všechny generace, ale i sobotní charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ.

Na Cínovci leží poklad. Podaří se ho zúročit?

Na Cínovci leží poklad. Podaří se ho zúročit?

23. září 2023 - Vláda má políčeno na těžbu a zpracování lithia, které leží pod zemí na Cínovci. Lithium je pro rozvoj ekonomiky hotový poklad. Jak se ale na celou věc dívají dotčené obce? S jejich zástupci na toto téma jednali ministři v Újezdečku. Otázek je mnoho: Kdy? Kudy? Kam? Co za to?

Češi překonali hranici 73 kilogramů

Češi překonali hranici 73 kilogramů

23. září 2023 - Česká republika - Tým ve složení Radek Bis, Karel Račák a Rostislav Masopust si připsali životní úspěch!

Hejtmani všech krajů se sešli v Teplicích

Hejtmani všech krajů se sešli v Teplicích

22. září 2023 - Teplice - V rámci 16. zasedání Rady Asociace krajů České republiky pozval hejtman Jan Schiller své kolegy do Ústeckého kraje, konkrétně do Teplic.

Nadace ORLEN Unipetrol pomohla třem nemocným dětem

Nadace ORLEN Unipetrol pomohla třem nemocným dětem

22. září 2023 - Neratovice - Již pátý ročník Spanilé jízdy odstartoval v Neratovicích 10. září, za účasti téměř 80ti motorkářů z klubu Uniriders ke kterým se připojili i další motorkáři z řad veřejnosti. V rámci charitativní akce pořádané Nadací ORLEN Unipetrol se podařilo vybrat 20 000 Kč k nimž Nadace ORLEN Unipetrol přidala 200 000 Kč pro tři malé děti z Neratovic, které trpí poruchami autistického spektra, kombinovaným postižením a onemocněním ADHD. Za vybrané peníze a dar od nadace budou moci jejich rodiny pořídit různé kompenzační a rehabilitační pomůcky, ortopedické boty, nebo speciální dioptrické brýle. Celkově se již prostřednictvím benefičních Spanilých jízd podařilo na charitativní projekty vybrat na 640 000 Kč, kterými motorkáři společně s Nadací ORLEN Unipetrol pomohli devíti nemocným dětem a podpořili Nadaci policistů a hasičů.

Ministr životního prostředí navštívil Knaufinsulation v Krupce

Ministr životního prostředí navštívil Knaufinsulation v Krupce

21. září 2023 - Krupka - Tuzemské stavebnictví trápí nízký počet zakázek v oblasti výstavby novostaveb. Tolik potřebné oživení přinese masivní rozšíření dotačního titulu Nová zelená úsporám a nová investiční podpora na renovace veřejných budov, financovaná mimo jiné i z Modernizačního fondu.

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Souhlasíte s vládou navrženou důchodovou reformou?

Ano

58.5%

 

Ne

20.3%

 

Je mi to jedno

10.5%

 

Nemám k tomu dost informací

10.7%