Zlínský - REGIONÁLNÍ NOVINY

Zlínský

Dobrovolníci sbírali odpadky

Dobrovolníci sbírali odpadky

9. června 2023 - Česká republika - Do již tradičních dobrovolnických dní, které pořádá skupina ORLEN Unipetrol pro neziskové organizace v okolí svých výrobních závodů, se v letošním roce zapojilo 146 dobrovolníků z řad zaměstnanců

Famózní Karolína Muchová

Famózní Karolína Muchová

9. června 2023 - Paříž- Chytrým, pestrým, divácky atraktivním tenisem a nezměrnou bojovností udolala na Roland Garros v Paříži běloruskou medvědobijku Arynu Sabalenkovou 7:6, 6:7 a 7:5, i když v rozhodujícím setu prohrávala už 2:5!

Vědci postavili ostrov z bahna

Vědci postavili ostrov z bahna

8. června 2023 - Česká republika - Rybníky a vodní nádrže plné bahna představují v současnosti velkou výzvu pro rybníkáře a vodohospodáře. Problémem není jen, jak rybník či nádrž vyčistit, ale zároveň kam tuny vytěženého materiálu uložit. Inovativní řešení hledali vědci z Biologického centra Akademie věd ČR (BC AV ČR) společně s průmyslovými partnery. Sedimenty ze dna vodních děl, laicky řečeno bahno, které jsou doposud považovány hlavně za odpad, se rozhodli testovat jako surovinu pro 21. století. V duchu ekologických principů a cirkulární ekonomiky ověřovali nové způsoby využití sedimentů jako stavebního materiálu pro vodohospodářské konstrukce, zejména stavbu vlnolamů a ostrovů. První ostrov postavili na nádrži Nové Mlýny u Dolních Věstonic.

Čeští paralympici přivezli bronz

Čeští paralympici přivezli bronz

7. června 2023 - Obhájci bronzu z poslední paralympiády v Pekingu byli soupeřem české parahokejové reprezentace v souboji o bronz.

Víte, jak vybavit lékárničku na léto?

Víte, jak vybavit lékárničku na léto?

7. června 2023 - Česká republika - I když si letní dovolenou plánujeme do nejmenšího detailu, občas zkrátka nemusí dopadnout zcela podle našich představ. V tu nejméně vhodnou chvíli nás pak často překvapí zdravotní komplikace. Pro takové případy je klíčové mít po ruce správně vybavenou lékárničku. Dejte však pozor, do jaké destinace se chystáte! Vhodný obsah lékárničky se podle toho může zásadně lišit. Ať už jedete do hor, k moři nebo třeba na chalupu, mějte na paměti pár základních specifik.

Dubnové výsledky ekonomiky

Dubnové výsledky ekonomiky

6. června 2023 - Komentuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic: „Duben přinesl další signál zpomalení české ekonomiky.

Kraj podpoří projekty

Kraj podpoří projekty

6. června 2023 - ZLÍNSKÝ KRAJ – Dva projekty z oblasti kultury získaly podporu Zlínského kraje. Dotaci ve výši 200 tisíc korun dostane spolek Memoria, který se dlouhodobě věnuje dokumentování pamětí spojených s uherskohradišťskou věznicí, částkou 350 tisíc korun přispěje Zlínský kraj na letošní Národní pouť na Velehradě. Spolku Memoria přispěje kraj na pořádání besed, zhotovení výstavních panelů a vytvoření mobilní aplikace s názvem Za zdí, která lidem umožní nahlížet prostřednictvím technologií do niter uherskohradišťské věznice ještě dříve, než bude dokončena plánovaná proměna areálu a vznikne zde památník s muzeem totalitních režimů. Zahájení prací plánuje stát na rok 2025, obnovený areál by se měl otevřít v roce 2028. „Spolek Memoria se dlouhodobě snaží skládat mozaiku, která může pomoci vytvořit komplexní obraz hradišťské věznice. Je to platforma, která spojuje pamětníky - lidi, jejichž příbuzní prošli věznicí, ale i historiky, pedagogy a další zájemce o téma spravedlnosti a vyrovnávání se s minulostí. Veškerý sesbíraný materiál poslouží vznikajícímu muzeu-památníku. Tento projekt v sobě kloubí edukaci, popularizaci a zážitkovost, je zaměřen zejména na mladé dospělé, v čemž vidím hluboký smysl,“ vysvětluje Zuzana Fišerová, krajská radní pro kulturu a školství.

V hlavní soutěži MFF Karlovy Vary máme dvojí zastoupení

V hlavní soutěži MFF Karlovy Vary máme dvojí zastoupení

5. června 2023 - Praha - V žánrově i stylově rozmanitém výběru Hlavní soutěže se potkávají snímky uznávaných tvůrců, kteří nabrali předchozí zkušenosti na festivalech jako Cannes, Berlinale nebo Sundance, s mimořádně talentovanými debutanty.

Předseda Senátu na parlamentním summitu NATO: Ukrajina je náš společný úkol

Předseda Senátu na parlamentním summitu NATO: Ukrajina je náš společný úkol

3. června 2023 - Vilnius - Předsedové obou komor českého parlamentu Miloš Vystrčil a Markéta Pekarová Adamová se účastní ve dnech 1. – 3. června 2023 v litevské metropoli parlamentního summitu členských států Severoatlantické aliance. Součástí bylo společné setkání, kterého se účastnily delegace z téměř tří desítek zemí spojenců Aliance. Hlavními tématy jednání byly perspektiva rozšíření NATO o válkou zmítnou Ukrajinu a zvyšování výdajů na kolektivní obranu. V rámci programu navštíví šéfové českého parlamentu také armádní výcvikový areál v Pabradė. Členy parlamentní delegace na konferenci předsedů parlamentů členských zemí NATO je rovněž člen senátního zahraničního výboru Václav Láska a předseda sněmovního zahraničního výboru Marek Ženíšek.

Noc kostelů 2023

Noc kostelů 2023

2. června 2023 - Dnes se po celé České republice koná mezinárodní Noc kostelů.

Ve Zlíně začal mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

Ve Zlíně začal mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

1. června 2023 - ZLÍNSKÝ KRAJ – Symbolicky, na Mezinárodní den dětí, odstartoval ve Zlíně 63. ročník největšího a nejstaršího festivalu filmů pro děti a mládež na světě. V jeho průběhu uvidí diváci 295 snímků z 50 zemí. Budou mezi nimi i tři projekce natočené ve Zlínském kraji a s jeho podporou. Jde o drama Erhart, seriál Sex O’clock a animák Tonda, Slávka a kouzelné světlo, který se stal dopoledním zahajovacím snímkem festivalu. Celkově byly filmy podpořeny částkou 5,17 milionu korun.

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Souhlasíte s vládou navrženou důchodovou reformou?

Ano

68.8%

 

Ne

14.3%

 

Je mi to jedno

8%

 

Nemám k tomu dost informací

8.9%