Zlínský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zlínský

Otevřenými branami letos prošel rekordní počet návštěvníků

Otevřenými branami letos prošel rekordní počet návštěvníků

1. prosince 2023 - ZLÍNSKÝ KRAJ – Projekt Otevřené brány, díky kterému si mohou návštěvníci prohlédnout vybrané kostely ve Zlínském kraji s výkladem školeného průvodce, má za sebou další úspěšnou sezonu. Od května do konce září letos využilo bezplatný výklad přes 111 tisíc návštěvníků, tedy téměř o 19 tisíc více než vloni.

Dobrovolníci obdrželi v sídle kraje ocenění

Dobrovolníci obdrželi v sídle kraje ocenění

30. listopadu 2023 - Zlínský kraj – Dobrovolné pracovníky věnující se práci s dětmi a mládeží ocenili v úterý 28. listopadu v Baťově mrakodrapu představitelé Zlínského kraje. Dobrovolníkům, kteří svoji činnost vykonávají dlouhodobě a bez nároku na finanční odměnu, přišli poděkovat hejtman Radim Holiš a radní pro digitalizaci, mládež a sport Jiří Jaroš.

Vyšší dřevostavby už půjdou stavět i v Česku

Vyšší dřevostavby už půjdou stavět i v Česku

28. listopadu 2023 - Česká republika - Výškové stavby ze dřeva jsou v zahraničí stále častějším trendem. Staví se celé čtvrti s dřevěnými bytovými domy, školami, školkami, sportovní haly, administrativní a veřejné budovy. Investoři volí dřevo jako hlavní konstrukční materiál pro jeho ekologičnost a udržitelnost.

Na Střední škole v Uherském Brodě mají novou ryteckou dílnu

Na Střední škole v Uherském Brodě mají novou ryteckou dílnu

26. listopadu 2023 - ZLÍNSKÝ KRAJ – Rytecká dílna byla ve čtvrtek 23. listopadu slavnostně otevřena na Střední škole-Centru odborné přípravy technické Uherský Brod. Investici do nové dílny pro žáky uměleckého oboru Uměleckořemeslné zpracování kovů se zaměřením na rytecké práce podpořil Zlínský kraj, který je zřizovatelem školy, částkou 1,7 milionu korun.

Ocenění pro lidi, kteří doma pečují o své blízké

Ocenění pro lidi, kteří doma pečují o své blízké

25. listopadu 2023 - ZLÍNSKÝ KRAJ – Představitelé Zlínského kraje včera vyznamenali osoby pečující v domácím prostředí o blízkého člověka, který se ze zdravotních důvodů neobejde bez pomoci druhých. Ocenění si z holešovského zámku odnesli Barbora Omelková z Ostrožské Nové Vsi, Petra Trlicová z Ústí, Ludmila Žitníková z Velkých Karlovic, Hana Hráčková z Kunovic (okres Uherské Hradiště), Karel Křenek z Dolní Bečvy a Marie Šimoníková z Brumova-Bylnice.

Jak Rumunsko pomáhá Ukrajině

Jak Rumunsko pomáhá Ukrajině

24. listopadu 2023 - Konstanca - Předseda horní komory Miloš Vystrčil zakončil pracovní program v Rumunsku v Konstanci. Navštívil tamní přístav, přes který probíhá překládka ukrajinského obilí, a vojenskou základnu Mihail Kogalniceanu. Základna nabývá na významu od anexe Krymu v roce 2014, polohou se totiž jedná o východní hranici Severoatlantické aliance.

Komentář - V pondělí se bude stávkovat

Komentář - V pondělí se bude stávkovat

24. listopadu 2023 - Na pondělí 27. listopadu vyhlásily některé odborové svazy stávku kvůli konsolidačnímu balíčku na léta 2024 a 2025, který schválily vláda, parlament i senát a podepsal prezident republiky.

Únik plynu je nutné nahlásit

Únik plynu je nutné nahlásit

21. listopadu 2023 - Česká republika - Distributoři plynu v České republice kontrolují v tomto týdnu těsnost svých plynovodů. Cílem je zjistit případné netěsnosti a úniky na plynových rozvodech nebo ze spotřebičů.
V případě, že lidé zaznamenají sirný zápach odorizovaného zemního plynu, mají volat nepřetržitou pohotovostní linku plynařů na telefonním čísle 1239. Platí to pro celou Českou republiku bez ohledu na distribuční společnost, která pokrývá daný region. Volající by měli dispečerovi nahlásit jméno, adresu místa poruchy nebo závady, kontaktní telefon a orientační body, podle nichž se pracovníci pohotovostní služby dostanou co nejrychleji na místo možné poruchy.¨

Budou lékaři stávkovat?

Budou lékaři stávkovat?

21. listopadu 2023 - Ústecký kraj – V listopadu poctil svou návštěvou akciovou společnost Krajská zdravotní ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Nešetřil chválou zejména nad novými obřími investicemi do modernizace budov i přístrojového vybavení, které bez nadsázky řadí největšího poskytovatele zdravotnických služeb v našem regionu na úroveň fakultních nemocnic.

Pomozte splnit přání seniorům

Pomozte splnit přání seniorům

21. listopadu 2023 - Česká republika – Právě běží projekt Ježíškova vnoučata, který plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají.

Czech Fashion Week přispěje k oslavám dvaceti let ČR v Evropské unii

Czech Fashion Week přispěje k oslavám dvaceti let ČR v Evropské unii

18. listopadu 2023 - Česká republika - V příštím roce 1. května si připomeneme dvacet let od vstupu České republiky do Evropské unie. Způsoby těchto oslav budou různé od politických, přes ekonomické, až po kulturní a společenské akce. Zapojí se do nich i společnost Czech Fashion Week, jejímž jednatelem a zároveň producentem jejích eventů je Ing. Jiří Morštadt. Seznámil nás rámcově s tím, co pro tuto událost zamýšlí.

Strana výpisu

1 ...