Zlínský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zlínský

Řád Bílého lva pro Zuzanu Čaputovou

Řád Bílého lva pro Zuzanu Čaputovou

14. června 2024 - Česká republika - Prezident republiky Petr Pavel včera udělil nejvyšší státní vyznamenání - řád Bílého lva I. třídy s řádovým řetězem Zuzaně Čaputové, prezidentce Slovenské republiky.

Kraj ocenil žáky za mimořádné úspěchy i záchranu života

Kraj ocenil žáky za mimořádné úspěchy i záchranu života

13. června 2024 - Zlínský kraj – Celkem dvanácti žákům a žačkám základních a středních škol letos udělil Zlínský kraj ocenění za jejich mimořádné úspěchy v mimoškolní činnosti. Mezi oceněnými jsou talentovaní hudebníci, sportovci, přírodovědci či dobrovolníci. Jeden z žáků si vysloužil ocenění za svou pomoc při záchraně života. Pogratulovat oceněným přišli do zlínské Baťovy vily hejtman Radim Holiš a krajská radní pro školství Zuzana Fišerová.

Volby do Evropského parlamentu v Česku měly dosud nejvyšší účast

Volby do Evropského parlamentu v Česku měly dosud nejvyšší účast

10. června 2024 - Evropská unie - Vítězství ve volbách do Evropského parlamentu v Česku slaví ANO, získalo sedm mandátů. Druhá koalice SPOLU bude mít v europarlamentu šest zástupců, třetí Přísaha a Motoristé dva, stejně jako Stačilo! a Starostové. Po jednom křesle získali Piráti a SPD s Trikolorou. Češi o právě skončené eurovolby projevili velký zájem, volební účast byla v tuzemsku dosud nejvyšší, překonala 36 procent.

Budova interny dostane nová okna a zateplení

Budova interny dostane nová okna a zateplení

10. června 2024 - Zlínský kraj – Kompletní zateplení a výměna oken čeká budovu interního oddělení v areálu Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně.

Delegace v Římě jednala o spolupráci v cestovním ruchu, setkala se i s papežem

Delegace v Římě jednala o spolupráci v cestovním ruchu, setkala se i s papežem

9. června 2024 - Zlínský kraj – Delegace ze Zlínského kraje navštívila v minulém týdnu italskou metropoli Řím. Součástí čtyřdenního pracovního programu byla jednání o spolupráci kraje s italskými partnery v oblasti cestovního ruchu, prezentace Univerzity Tomáše Bati, ale také audience u papeže Františka a prezentace projektu Evropské kulturní stezky svatých Cyrila a Metoděje (EKSCM) před zástupci deseti evropských velvyslanectví při Svatém stolci. Jednání svou přítomností podpořili velvyslanec České republiky při Svatém stolci Václav Kolaja i velvyslanec České republiky v Itálii Jan Kohout. Středečního programu se zúčastnil také hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. „Po setkání s papežem Františkem na Svatopetrském náměstí jsme absolvovali prezentaci Cyrilometodějské stezky před zástupci velvyslanectví při Svatém stolci ze Slovenska, Polska, Rakouska, Bulharska, Rumunska, Řecka, Severní Makedonie, Srbska, Černé Hory a Chorvatska. Někteří z nich okamžitě projevili zájem o další prezentace v jejich zemích a vyjádřili zájem o spolupráci,“ uvedl hejtman. Po jednání navštívili zástupci kraje také baziliky sv. Praxedy a sv. Klementa, se kterými už aktivně Zlínský kraj na propagaci Cyrilometodějské stezky spolupracuje.

Na Svatém Hostýně otevřeli novou cestu

Na Svatém Hostýně otevřeli novou cestu

8. června 2024 - Zlínský kraj – Snadnější a bezpečnější přístup k bazilice mají návštěvníci Svatého Hostýna díky nové cestě, které v úterý 4. června požehnal olomoucký arcibiskup Josef Nuzík. Kraj na stavbu nové cesty, jejímž investorem byla Matice Svatohostýnská, přispěl částkou 10 milionů korun.

Bankovní daň opět na stole

Bankovní daň opět na stole

8. června 2024 - V posledních týdnech začal v současné vládní koalici vznikat nápad, který by znovu vrátil do hry možnost zavedení speciální bankovní daně. Tzv. sektorová daň pro banky byla v minulosti v programu zejména u levicových stran. Proč se nejedná o dobrý nápad a jaké negativní důsledky může její zavedení mít pro českou ekonomiku?

Dnes a zítra volíme nové europoslance

Dnes a zítra volíme nové europoslance

7. června 2024 - Česká republika - Dnes a zítra se v České republice konají volby do Evropského parlamentu. Hlasovat může každá osoba starší 18 let. Občané Česka i jiných členských států EU mohou volit za předpokladu, že jsou přihlášeni k trvalému nebo dočasnému pobytu v Česku, a to nejméně 45 dnů před volbami.

ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh do EP

ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh do EP

7. června 2024 - Společnost ČEZ Distribuce, která působí na území 11 krajů, přijala opatření, díky kterým by měl být zajištěn zdárný a bezproblémový průběh voleb do Evropského Parlamentu. Společnost minimalizuje v termínu konání voleb 7. – 8. 6. 2024 plánované odstávky elektřiny a nebude provádět práce, které by mohly ovlivnit průběh voleb. Zároveň energetici posílí počty pracovníků jak v terénu, tak i na call centru a dispečinku pro řešení poruch.

Jana Rajchlová: Mám ráda rafinované šaty

Jana Rajchlová: Mám ráda rafinované šaty

6. června 2024 - Která žena by se nechtěla líbit – partnerovi, dětem, svému okolí? Pravděpodobně každá, i když si to třeba nechce přiznat. Mezi takové rozhodně nepatří Ing. Mgr. Jana Rajchlová. Včera jsme ji zastihli v ateliéru známé módní návrhářky Nadi Moravcové v Teplicích.

Pokud to odvysílají, změní svět

Pokud to odvysílají, změní svět

6. června 2024 - PRAHA - Ambiciózní film Vlny režiséra a scenáristy Jiřího Mádla se chystá do kin 15. srpna. Tvůrci nyní představují oficiální upoutávku, která zavede diváky do Prahy 60. let do prestižní redakce Československého rozhlasu.

Strana výpisu

1 ...