Zlínský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zlínský

Ivana Turková: Spanilé jízdy ještě zintenzivníme

Ivana Turková: Spanilé jízdy ještě zintenzivníme

16. března 2024 - Ing. Ivana Turková, Ph.D., MBA z Litvínova je žena činu. Její doménou je ekonomika a finance, kterými se zabývá celý život. Její politická kariéra začala v roce 2022 vstupem do SPD, ale brzy zjistila, že jí nevyhovuje pouhé kritizování všeho a všech. Větší pochopení a uplatnění svých profesních kvalit našla ve straně PRO, je předsedkyní kontrolní komise, členkou předsednictva a krajské rady a také kandidátkou do voleb do Evropského parlamentu a lídryní Ústeckého kraje v podzimních krajských volbách.

Na zámku Lešná vznikne interaktivní naučná stezka

Na zámku Lešná vznikne interaktivní naučná stezka

14. března 2024 - Zlínský kraj – Novinky pro své návštěvníky letos chystají příspěvkové organizace Zlínského kraje. Na zámku Lešná u Valašského Meziříčí, který spravuje Muzeum regionu Valašsko, vznikne nová interaktivní naučná stezka, ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti pak zmodernizují expozici Slovácko. Oba záměry schválili na svém pondělním jednání krajští radní.

Nejméně se krade v Pardubickém kraji

Nejméně se krade v Pardubickém kraji

14. března 2024 - Česká republika - Každý den 13 vloupání. Taková je statistika zaznamenaných krádeží vloupáním do bytů, rodinných domů nebo chat a chalup v loňském roce na území České republiky.

Šance pro budovy

Šance pro budovy

14. března 2024 - Brusel - Evropský parlament dnes po více než 2 letech vyjednávání schválil revizi Směrnice o energetické náročnosti budov (EPBD), která je jedním ze stěžejních legislativních aktů pro snížení potřeby energie v budovách.

Krystyna Pyszková získal titul Miss World

Krystyna Pyszková získal titul Miss World

11. března 2024 - Bombaj - Češka Krystyna Pyszková se stala vítězkou 71. ročníku mezinárodní soutěže krásy Miss World. Uspěla ve finále v indické Bombaji, oznámili pořadatelé, kteří na sociálních sítích zveřejnili její fotografii s korunkou a šerpou.

Startuje aplikace Daneproprirodu.cz

Startuje aplikace Daneproprirodu.cz

9. března 2024 - Česká republika – Termín podání daňového přiznání se blíží. Letos poprvé mohou lidé podáním daňového přiznání přes aplikaci Daneproprirodu.cz pomoci s ochranou přírody od těch nejmenších organismů, jako jsou světově unikátní perloočky, přes luční mravence nebo motýly, až po ta nejmohutnější zvířata, jako jsou zubři. Aplikaci připravila ochranářská společnost Česká krajina ve spolupráci s projektem Daňové přiznání pomáhá.

Zítra je Den otevřených dveří na Pražském hradě

Zítra je Den otevřených dveří na Pražském hradě

9. března 2024 - Praha – Dnes je tomu přesně rok, co úřad hlavy státu zastává prezident Petr Pavel. A zítra se v areálu Pražského hradu koná Den otevřených dveří. Návštěvníci si mohou zdarma projít reprezentační prostory, které jsou veřejnosti běžně nepřístupné. Podívat se mohou také do Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Starého královského paláce, Baziliky sv. Jiří nebo Zlaté uličky.

Nejvyšší krajské vyznamenání pro Evu Jiřičnou

Nejvyšší krajské vyznamenání pro Evu Jiřičnou

7. března 2024 - Zlínský kraj – Seznam čtyř osobností oceněných nejvyšším vyznamenáním Zlínského kraje doplnila světově proslulá architektka a designérka, rodačka ze Zlína, profesorka Eva Jiřičná. Záslužné vyznamenání 1. stupně jí udělil hejtman Radim Holiš symbolicky ve zlínském Kongresovém centru, postaveném podle jejího návrhu, kde se také uskutečnil slavnostní koncert u příležitosti jejích 85. narozenin.

Od dneška platí zákaz prodeje výrobků s HHC

Od dneška platí zákaz prodeje výrobků s HHC

6. března 2024 - Česká republika – Od dnešního dne platí zákaz prodeje v obchodech ani na internetu výrobky s HHC a dalšími látkami, které vyjmenovává novela nařízení vlády o seznamech návykových látek.

O pomoci Ukrajině, jaderné energetice a obranné spolupráci

O pomoci Ukrajině, jaderné energetice a obranné spolupráci

6. března 2024 - Praha – Včera navštívil Českou republiku francouzský prezident Emmanuel Macron. Jednal s prezidentem Petrem Pavlem a předsedou vlády Petrem Fialou a čas si našel i k uctění památky obětí střelby na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy.

Do České republiky míří francouzský prezident Macron

Do České republiky míří francouzský prezident Macron

5. března 2024 - Praha - Do Česka dnes přiletí francouzský prezident Emmanuel Macron. Setká se s prezidentem Petrem Pavlem a premiérem Petrem Fialou, s nimiž by měl podle dostupných informací řešit hlavně pomoc Ukrajině a jadernou energetiku včetně tendru na dostavbu Dukovan. Podle Hradu se bude jednat i o českém plánu na nákup velkorážové munice v zemích mimo Evropskou unii pro Kyjev. Obě země také podepíší dohodu o strategické spolupráci. Středový politik Macron je u moci od roku 2017. Jako jeden z předních evropských lídrů usiluje o roli zprostředkovatele mezi Moskvou a Kyjevem. Na domácím poli naráží na odpor veřejnosti kvůli svým nepopulárním ekonomickým reformám.

Strana výpisu

10 ...