Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

Doprava

Vedení Mostu jezdí ve vodíkové Toyotě Mirai

Vedení Mostu jezdí ve vodíkové Toyotě Mirai

27. září 2023 - Most - Vedení města Most jezdí ve vodíkové Toyotě Mirai. Ekologický vůz s palivovými články předali zástupci Louwman Most primátorovi Marku Hrvolovi. Vůz je financovaný prostřednictvím operativního leasingu Kinto One.

Vodíkový autobus čekají testy na mráz

Vodíkový autobus čekají testy na mráz

26. září 2023 - Litvínov - Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol uskutečnila ve spolupráci s městy Most a Litvínov pilotní provoz vodíkového autobusu, který vyvinula slovenská společnost Mobility&Innovation Production s.r.o.

Na Cínovci leží poklad. Podaří se ho zúročit?

Na Cínovci leží poklad. Podaří se ho zúročit?

23. září 2023 - Vláda má políčeno na těžbu a zpracování lithia, které leží pod zemí na Cínovci. Lithium je pro rozvoj ekonomiky hotový poklad. Jak se ale na celou věc dívají dotčené obce? S jejich zástupci na toto téma jednali ministři v Újezdečku. Otázek je mnoho: Kdy? Kudy? Kam? Co za to?

Nový obchvat Loun usnadní dopravu

Nový obchvat Loun usnadní dopravu

22. září 2023 - Ústecký kraj - U Loun přestřihli pásku na dálničním obchvatu D7, který nahradil dvoupruhovou silnici 1/7. Dostavbou tohoto úseku se zlepší spojení na Německo a usnadní se dopravní obslužnost průmyslových zón u Mostu, Loun a Postoloprt. Také strategické průmyslové zóny Triangle, která je jednou z největších v České republice.

Most vykročil do budoucnosti

Most vykročil do budoucnosti

16. září 2023 - Litvínov – Progresivní město Most má v pronájmu osobní vůz Toyota poháněný vodíkem. Včera si ho v Záluží u čerpací stanice Orlenu, jedné z mála pro veřejnost, převzal primátor Marek Hrvol.

Kraj podpoří miliony korun lepší zázemí pro cyklisty

Kraj podpoří miliony korun lepší zázemí pro cyklisty

15. září 2023 - Liberecký kraj - Do konce října mají zájemci možnost přihlásit se do nového dotačního programu, který je zaměřený na budování a vylepšování infrastruktury pro cyklisty. Cyklisté se díky němu na území kraje dočkají lepšího zázemí na svých cestách.

Stavebnictví zažívá těžké časy

Stavebnictví zažívá těžké časy

14. září 2023 - Lounsko - Stavebnictví zažívá těžké časy, na produkci štěrkopísku to však zatím není poznat. Pískovna Velká Černoc na Lounsku za to vděčí stavebnímu boomu v oblasti dopravní infrastruktury. Na jednu stranu registruje výrazný úbytek maloodběratelů, na druhou stranu pokračuje v zásobování výstavby na dálnicích D6 a D7.

Vaky na zeleň nahradí nová služba

Vaky na zeleň nahradí nová služba

14. září 2023 - Ústecký kraj - Pro zlepšení pořádku ve veřejném prostoru města a zjednodušení nakládání s bioodpadem, je pro občany připravena nová služba, která nahradí svoz odpadů ze zeleně ve vacích.

Škoda Auto podporuje Centrum Paraple

Škoda Auto podporuje Centrum Paraple

13. září 2023 - Mladá Boleslav, 12. září 2023 – Spolupráce českého zastoupení automobilky Škoda Auto a obecně prospěšné společnosti Centrum Paraple pokračuje i v letošním roce. Organizaci na pomoc lidem s poškozením míchy založil Zdeněk Svěrák s občanským sdružením Svaz paraplegiků v roce 1994.

Nové autobusy pro Ústí nad Labem

Nové autobusy pro Ústí nad Labem

12. září 2023 - Ústí nad Labem - Flotilu vozového parku Dopravního podniku města Ústí nad Labem posílí 15 autobusů s naftovým motorem, a to v průběhu let 2024 – 2025.

Hasiči si nadělili obnovu vozového parku

Hasiči si nadělili obnovu vozového parku

12. září 2023 - Solenice – Božího požehnání prostřednictvím faráře Zbigniewa Grzyba z Krásné Hory nad Vltavou se dočkaly během uplynulé soboty hned dva vozy Sboru dobrovolných hasičů ze Solenic. Na zcela nový dopravní automobil Volkswagen získala obec finanční příspěvek 200 000 korun od Nadace ČEZ v rámci grantu Podpora regionů. Zásahové vozidlo Tatra 815, původně sloužilo profesionálním hasičům z Jaderné elektrárny Temelín, pak dostali darem od Skupiny ČEZ letos v květnu. Protože si Sbor dobrovolných hasičů Solenice připomínal i 60 let své existence, čekaly na všechny příchozí krom pohoštění také prohlídka hasičské zbrojnice, ukázka vyprošťování osob z havarovaného vozidla či záchrany osob na vodní hladině a poté zábava s živou muzikou. Zájemci se mohli svézt i záchranářským člunem po Vltavě.

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Souhlasíte s vládou navrženou důchodovou reformou?

Ano

58.5%

 

Ne

20.3%

 

Je mi to jedno

10.5%

 

Nemám k tomu dost informací

10.7%