Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

Doprava

Nová turistická linka jezdí po vodě

Nová turistická linka jezdí po vodě

9. června 2023 - Litoměřice – Dnešním dnem zahájila provoz nová, jedinečná turistická lodní linka T93, která po vodě spojuje města Litoměřice a Terezín!

V Pardubicích bude nový parkovací dům

V Pardubicích bude nový parkovací dům

2. června 2023 - Pardubice – Tamní zastupitelé schválili 100 milionů pro akciovou společnost Rozvojový fond Pardubice (RfP), které použije na výstavbu parkovacího domu v blízkosti křižovatky ulic U Stadionu a Sukova. Celkem bude vznik parkovacího domu stát 340 milionů korun, přičemž značnou část zafinancuje RfP úvěrem, za který bude ručit město, dalších 40 milionů fond získá díky prodeji nemovitostí. Stavba parkovacího domu začne v červnu letošního roku a její dokončení je plánováno na prosinec 2024.

Autobusy pro Cheb se už vyrábějí

Autobusy pro Cheb se už vyrábějí

31. května 2023 - Cheb - Náměstek primátorky Tomáš Trtek navštívil jako jednatel karlovarské městské společnosti Dopravní podnik Cheb, s.r.o., francouzské město Annonay nedaleko Lyonu, kde se pro chebskou MHD vyrábějí objednané nové, moderní autobusy.

První čtvrthodinu zadarmo

První čtvrthodinu zadarmo

31. května 2023 - Hradec Králové - V Hradci Králové funguje od loňského července společný projekt města a společnosti Nextbike, která zde provozuje systém sdílených kol. Díky podpoře radnice mají obyvatelé a návštěvníci města možnost kola využívat prvních patnáct minut jízdy zdarma. Zastupitelé dnes schválili prodloužení spolupráce o další rok, město tuto službu dotuje částkou dva miliony korun ročně.

Odstartovala druhá etapa rekonstrukce Barrandovského mostu

Barrandovský most

25. května 2023 - Blíží se léto, a to je doba zvýšeného cestování. V pondělí 15. května odstartovala II. etapa rekonstrukce Barrandovského mostu, proto se aktuální informace mohou hodit.

Budoucí motorkáře bude připravovat i nová aplikace, ukáže jim rizika

29. května 2022 - Budoucí motorkáře bude na reálný provoz nově připravovat i interaktivní aplikace, která jim ukáže nebezpečné situace na silnicích. Aplikace, kterou připravovali odborníci čtyři roky, zatím bude součástí výuky v autoškolách, v budoucnu by však mohla být i v testech. Informovalo o tom v tiskové zprávě ministerstvo dopravy.

Ředitel Řízení provozu České Třebové Svojanovský povýšil do představenstva ČD Cargo

26. května 2022 - Osmačtyřicetiletý rodák z Ústí nad Orlicí, který většinu svého života zasvětil železnici, míří do vedení největšího českého nákladního dopravce, ČD Cargo. Martin Svojanovský, který se do TOP managementu vypracoval z pozice výpravčího bude mít na starosti strategicky významný úsek provozu celé společnosti. Do představenstva společnosti byl zároveň zvolen i Zbyszek Waclawik, který bude mít v představenstvu na starosti agendu obchodu

Do vedení ČD Cargo nastupují osvědčení manažeři. Čekají je strategické výzvy. Jak v nich uspějí?

25. května 2022 - Valná hromada národního dopravce České dráhy dnes jmenovala do funkcí dva nové členy představenstva ČD Cargo Martina Svojanovského a Zbyszka Waclavika. Společně s šéfem nákladního dopravce, Tomášem Tóthem, budou mít před sebou zásadní úkol: Adaptovat Cargo na novou situaci na železnici, která nastala v návaznosti na válku na Ukrajině.

Hradec Králové zvýší dopravnímu podniku kvůli růstu nákladů dotaci o 37 mil. Kč

25. května 2022 - Město Hradec Králové kvůli zdražení pohonných hmot, energií, náhradních dílů a dalších nákladů zvýší letošní dotaci městskému dopravnímu podniku o 36,9 milionu korun na 330,7 milionu korun. Použije na to peníze z přebytku hospodaření města v loňském roce. ČTK to dnes řekl náměstek primátora pro majetek Pavel Marek (za ANO).

O velikonočním víkendu zemřeli na silnicích dva lidé, loni bylo obětí pět

Ilustrační fotografie

19. dubna 2022 - Praha 18. dubna (ČTK) - O prodlouženém velikonočním víkendu zemřeli v Česku při dopravních nehodách celkem dva lidé. Bylo to méně než loni ve stejném období, kdy si havárie na silnicích vyžádaly pět obětí. Počet nehod byl přitom letos meziročně zhruba o desetinu vyšší, vyplývá z údajů, které dnes vpodvečer poskytl ČTK ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Statistiku ale ještě může změnit večerní návrat motoristů do měst.

Chomutov třetím rokem čeká na rozhodnutí vlády ohledně přesunu nádraží

Zdroj: Wikimedia

14. dubna 2022 - Třetím rokem čeká Chomutov na rozhodnutí vlády ohledně přesunu hlavního vlakového nádraží blíže do centra. Správa železnic svůj záměr oznámila městu v roce 2019 a požádala o rychlou podporu. Náklady na stavbu nového objektu a rekonstrukci železniční trati se odhadují na čtyři miliardy korun, uvedl chomutovský primátor Marek Hrabáč (ANO). V nejistotě podle něj žijí hlavně lidé, kteří v sousedství nynějšího nádraží podnikají.

Strana výpisu

1 ...