Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

Doprava

Děčín: Chytrou kartu čeká změna

foto archiv

- Děčín | Pilotní projekt Chytré karty, který děčínský dopravní podnik poprvé představil v roce 2016, chce radnice posunout dál. Multifunkční Chytrá karta byla uživateli dobře přijata, ale vydavatel současných karet vypověděl spolupráci, a tak město hledalo nového vydavatele karty.

Doprava Ústeckého kraje informuje o změnách

foto archiv

- Ústí nad Labem | Od 1. 9. 2018 vstoupí v platnost nový tarif Dopravy Ústeckého kraje. Hlavní změnou je zanesení nových slev nařízených státem, tedy pro děti do 18 let, studenty do 26 let a seniory nad 65 let dosáhne sleva nově 75 % z obyčejného jízdného.

S modernizací Lítačky skončí Opencard

foto archiv

- Praha | V létě tohoto roku čekají na cestující v pražské a středočeské veřejné hromadné dopravě novinky. Lítačka nabídne nové možnosti nákupu jízdného a rozšíří se nabídka nosičů, na kterých jízdní kupon bude nahrán. S modernizací celého systému virtuální Lítačky dojde zároveň k útlumu karty Opencard.

Česká Lípa zlevňuje jízdné

foto archiv

- Česká Lípa | Od 1. září letošního roku zaplatí děti (6 – 18 let), studenti (18 – 26 let) a senioři nad 65 let v České Lípě za jízdenky v městské autobusové dopravě méně. Informoval o tom mluvčí města Václav Šámal.

Z Česka do Švýcarska nově i s Včasnou jízdenkou

foto archiv

- Praha | Česká dráhy rozšířily možnosti cenově dostupného cestování do Švýcarska. Nabídka Včasných jízdenek byla rozšířena o denní spojení z Česka do Švýcarska přes hraniční přechod Horní Dvořiště – Summerau. Cena této jízdenky z Prahy do Curychu začíná na 1 911 Kč a umožňuje využít expresní vlak mezi Prahou a Lincem a přípojný vlak railjet z Lince do Curychu.

České dráhy se rozhodly zapojit youtubery

foto archiv

- Praha | České dráhy přemýšlejí o tom, jak oslovit mladší zákazníky. Po pečlivé přípravě přišlo rozhodnutí oslovit zamýšlené publikum skrze osobnosti, které mají k oslovované skupině lidí nejblíže – youtubery.

Pražské metro bude umět lépe anglicky

foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v rámci zkvalitňování svých služeb dokončil doplňování anglických textů do pevného informačního systému ve stanicích pražského metra. V celé síti je cca 14 000 ks informačních prvků pevného informačního systému.

D8: Požár osobního auta v tunelu

foto archiv

- Ústí nad Labem | Dvě hasičské jednotky z Ústí nad Labem vyjely dnes deset minut před devátou hodinou ranní k požáru v tunelu Panenská na dálnici D8 ve směru na Německo.

DPP získá 300 nových busů od SOR Libchavy

foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uzavřel smlouvu na dodávku 300 autobusů se společností SOR Libchavy. DPP totiž v tendru na standardní nízkopodlažní autobusy v počtu 300 ks zákon o veřejných zakázkách neporušil. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl návrh společnosti IVECO Czech Republic, která napadla zadávací podmínky, své vyloučení ze soutěže a posouzení nabídek ostatních firem.

Ústecký kraj - lídr elektromobility ve střední Evropě

foto top

- Ústí nad Labem | Organizace zajišťující sociální služby v Ústeckém kraji teď budou devatenácti novými vozy například převážet klienty do zdravotnických zařízení. Spolu s elektromobily získaly organizace i dobíjecí stanice.

Most v Lidické letos projde rekonstrukcí

foto archiv

- Jablonec n/N | Rekonstrukci mostu v Lidické ulici už nic nebrání, zastupitelé schválili smlouvy o spolupráci a právu provedení stavby s majiteli nemovitostí, kterých se složitá stavby bude bezprostředně dotýkat. Rekonstrukce za cca 13 milionů se rozběhne o prázdninách.

Strana výpisu

9 ...

 

Anketa

Souhlasíte s vládou navrženou důchodovou reformou?

Ano

55.2%

 

Ne

13.8%

 

Je mi to jedno

15.5%

 

Nemám k tomu dost informací

15.5%