Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

Doprava

ŘSD vyhlásilo nové výběrové řízení na dálnici D35

ilustrační foto archiv

- Opatovice | Ředitelství silnic a dálnic vyhlásilo nové výběrové řízení na dálnici D35 v úseku Opatovice nad Labem – Časy s cílem zahájení výstavby na jaře 2019, aby bylo možné dálnici zprovoznit současně s navazujícím úsekem Časy – Ostrov v celkové délce 27 kilometrů.

5 věcí, které byste měli vědět o nových symbolech pro paliva

foto archiv

- Praha | Od října by mělo být na všech čerpacích stanicích v Česku i v celé EU nové jednotné značení pohonných hmot. Smyslem je zpřehlednit stále se rozšiřující nabídku různých paliv, ale též předcházet jejich možným záměnám.

Linka metra A oslaví 40. výročí, vyrazí historická souprava

foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) oslaví významné výročí. V neděli 12. srpna 2018 to bude přesně 40 let od zahájení provozu na lince metra A. Cestující se mohou těšit na svezení se původní historickou soupravou 81-71, která bude upravená do tehdejší čtyřvozové podoby. Atmosféru dokreslí speciální hlášení i strojvedoucí v dobových uniformách a informační tabule z minulého století.

Historický vlak připomene příjezd T. G. Masaryka do Lán

- Praha | České dráhy ve spolupráci s Muzeem Tomáše Garrigua Masaryka vypraví tuto sobotu historický vlak, kterým připomenou první příjezd Tomáše Garrigue Masaryka vlakem k pobytu do Lán dne 11. srpna 1921. Kromě samotné jízdy historickou soupravou se cestující můžou těšit na prohlídku salonků na pražském hlavním nádraží a ve Stochově, ale také na bohatý kulturní program přímo v Lánech.

Cisterna se převrátila na D8

foto Pavel Pech HZS ÚK

- Litoměřice | Tři hasičské jednotky vyjely dnes hodinu před polednem k dopravní nehodě cisterny na D8 u obce Kleneč na Litoměřicku. Cisterna se převrátila na bok v odstavném pruhu.

Ústečtí krajští radní chtějí o dopravě rozhodnout do tří týdnů

foto archiv

- Ústí nad Labem | Nejpozději 22. srpna chtějí radní Ústeckého kraje rozhodnout, jak bude dále zajištěna autobusová doprava v kraji. Jedním z důvodů jsou současné problémy společnosti TD Bus, dříve BusLine, jejíž vozy vynechávají podle radního Jaroslava Komínka desítky spojů denně na Litoměřicku a Ústecku.

Na Křivoklát ve stylu 60. let s „bardotkou“

foto archiv

- Praha | Na tradiční letní Křivořezání na bývalém královském hradě Křivoklátu se i letos vypraví zvláštní historický vlak. Kvůli suchu a extrémním vedrům pojede vlak ve stylu 60. let 20. století v čele s historickou motorovou lokomotivou 751.010 přezdívanou „bardotka“ nebo „zamračená“. V soupravě nebude chybět ani bufetový vagón.

České dráhy zakoupily v Rakousku 41 rychlíkových vozů

foto archiv

- Praha | České dráhy rozšíří park osobních vozů pro dálkové vlaky nákupem vozů od rakouských železnic ÖBB. Komfortní klimatizované vozy posílí kapacitu mezistátních i vnitrostátních vlaků.

DPP spustil rekonstrukci tramvajové trati na Vinohradské

foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravil nutnou rekonstrukci tramvajové trati v ulici Vinohradská v celkové délce cca 2,6 km. V první etapě probíhá modernizace úseku Hradecká – Želivského do konce letošního srpna, úsek Škrétova – Sudoměřická bude zmodernizován mezi březnem a červencem příštího roku. Při vyloučení tramvajového provozu DPP zajistí náhradní autobusovou dopravu.

Ústeckému kraji hrozí autobusová krize

foto archiv

- Ústí nad Labem | Možnost, že ve čtvrtek 26. července nevyjedou autobusy společnosti BusLine v sedmi okresech Ústeckého kraje a cestující zůstanou stát na zastávkách, je zase o něco reálnější. Krajští radní odmítají totiž finanční požadavky jednoho ze čtyř dopravců v kraji.

Pražanům uleví velké P+R parkoviště, pomoc míří i do škol

foto archiv

- Praha | Pražští zastupitelé schválili 48 projektů za téměř 568 milionů korun, které žadatelé o dotaci podali do čtyř výzev vyhlášených v rámci Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Na východním příjezdu do metropole díky tomu vyroste velkokapacitní P+R parkoviště, střední škola v deváté městské části projde kompletní rekonstrukcí a bezmála pět desítek škol a společností bude moci realizovat potřebné vzdělávací aktivity.

Strana výpisu

8 ...