Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

Doprava

Unikátní 3D skener urychlí vyšetřování dopravních nehod

foto archiv

- Karlovy Vary | Karlovarský kraj zakoupí 3D skener, jenž slouží k velice přesnému prostorovému skenování místa dopravní nehody. Čas, který policisté věnují potřebnému vyšetřování, se tak zkrátí i o celé hodiny. Předpokládané náklady na pořízení tohoto jedinečného zařízení činí 2 miliony korun.

Sezóna oprav vrcholí, v kraji přibývají kilometry nových povrchů

foto archiv

- Ústí nad Labem | Tři sta milionů korun z příspěvku Ústeckého kraje, dalších 300 milionů korun dotace od Státního fondu dopravní infrastruktury – to je bilance financí vynaložených na opravy a údržbu silnic v majetku kraje v roce 2018.

Mezi Bochovem a Toužimí slouží řidičům zbrusu nová silnice

foto archiv

- Kozlov | Silnice II/198 z Bochova přes obec Kozlov do Toužimi v Karlovarském kraji je po modernizaci širší a bezpečnější pro řidiče i další účastníky silničního provozu. Jde o důležitou spojnici pro okolní obce při přepravě do větších měst a zároveň propojuje silnici I/6 z jižní části regionu s komunikací I/20 na Plzeň.

Kraj zaplatí opravy komunikací i z evropských peněz

foto archiv

- Měšice/Líbeznice | Opravu mostu a části silnice v obci Měšice a rekonstrukci vozovky mezi Mukařovem a Struhařovem hodlá Středočeský kraj platit s pomocí evropských peněz.

U Nejdku a u Žlutic varují řidiče před nebezpečím nové meteostanice

foto archiv

- Nejde/Žlutice | O nebezpečných stavech vozovky hlavně v zimním období nebo při vytrvalých deštích budou řidiče na Nejdecku a Žluticku informovat nové silniční meteorologické stanice. Krajská správa a údržba silnic je nechala umístit na 10. kilometr komunikace II/220, na úrovni odbočky do obce Fojtov, druhé zařízení se nachází na 3. kilometru silnice II/193 u odbočky na Semtěš.

Česká Lípa vybrala provozovatele MHD

foto archiv

- Česká Lípa | Rada města Česká Lípa na svém pátečním zasedání schválila výsledky výběrového řízení na zajištění MHD v České Lípě, kterou v příštích deseti letech bude provozovat BusLine MAD Česká Lípa s.r.o. Pokud se v České Lípě bude jezdit jako doposud, je hodnota celé zakázky stanovena na 530 mil. korun bez DPH.

ŘSD zahajuje výstavbu silnice I/42 Brno, VMO Žabovřeská I.

foto archiv

- Brno | Ředitelství silnic a dálnic zahajuje ve středu 3. října výstavbu silnice I/42 Brno, VMO Žabovřeská I. – první etapy. Stavba je součástí realizovaného a rozestavěného Velkého městského okruhu v Brně. Realizací první a následně druhé etapy tohoto projektu bude odstraněno úzké hrdlo mezi dvěma již vybudovanými úseky – stavbou MÚK Hlinky a Žabovřeská mosty, kde je trasa omezena řekou Svratkou a příkrým skalním svahem Wilsonova lesa.

V Praze nejvíce znečišťuje ovzduší silniční doprava

foto archiv

- Praha | Za nejvýznamnější riziko lze považovat ultrajemné částice a na ně navázané rizikové látky. Prakticky u všech typů motorů platí, že emise částic závisí především na kvalitě konstrukce, seřízení, údržbě a obsluze motoru.

Praha: DPP již tradičně otevře své brány veřejnosti

foto archiv

- Praha | V sobotu 22. září 2018 od 10.00 do 16.00 hodin otevře Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) své brány veřejnosti. Letos se budou moci návštěvníci podívat do tramvajové vozovny Motol, garáže Řepy a depa metra Zličín. Čekat na ně budou současná i historická vozidla pro cestující, ale i technická vozidla a hasičská technika. Připraven je také bohatý doprovodný program.

Informace o autobusových spojích jsou dostupné prostřednictvím SMS

foto ilustrační

- Ústí nad Labem | Ústecký kraj zprovoznil na čísle 776 250 609 informační SMS systém, který na požádání sdělí údaje o případných omezeních na konkrétní autobusové lince. Aktuálně se tento informační servis týká oblastí Litoměřicko a Lounsko – západ obsluhovaných společností TD Bus a.s., kde dochází k častým a významným výpadkům spojů na více linkách, především z personálních důvodů.

Situace ve veřejné dopravě je stále nejasná

foto ilustrační

- Jablonec n/N | V Jablonci řešili zastupitelé situaci v oblasti městské hromadné dopravy v Jablonci a na Jablonecku v roce 2019. Hrozí totiž, že po 26. lednu 2019 nevyjedou autobusy MHD. Situace je vážná. Jednání se zúčastnil i předseda DSOJ Tomáš Levinský. Na jednání primátor pozval také vedení DPMLJ, nikdo z dopravního podniku ale nepřišel, aby situaci osobně objasnil. Nezúčastnil se ani pozvaný zástupce Liberce, druhého akcionáře v dopravním podniku obou měst.

Strana výpisu

6 ...