Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

Doprava

Na Jesenicku napadlo až 15 centimetrů sněhu, sněžit bude i o víkendu

1. dubna 2022 - Zhruba 15 centimetrů sněhu napadlo v noci na dnešek na severu Olomouckého kraje, návrat zimy pocítili obyvatelé Jesenicka, ale i návštěvníci hor. Na hřebenech stále sněží a do toho silně fouká, řekl dnes ČTK dispečer jesenické horské služby Jaroslav Komárek. Kvůli novému sněhu jsou v pohotovosti silničáři, na Jesenicku mají v terénu veškerou techniku a pokračují v zimní údržbě. Silnice jsou sjízdné, pokrývá je však rozbředlá sněhová vrstva a je potřeba počítat se zvýšenou opatrností, řekl dnes ČTK dispečer jesenických silničářů. Sněžit má podle meteorologů i o víkendu.

Horní úsek lanovky na Sněžku opět zastavil silný vítr, dolní úsek je v provozu

20. března 2022 - Horní úsek kabinové lanovky na Sněžku opět zastavil silný vítr. Dolní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu dnes ráno fungoval bez omezení. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 km/h. Horní úsek nebyl v provozu kvůli silnému větru také po většinu soboty. Situace se může během dne změnit. Aktuální informace jsou na webu lanovky.

Od čtvrtka se přes Česko bude vracet konvoj americké armády

16. března 2022 - Od čtvrtka do úterý se přes Česko do Německa bude vracet konvoj americké armády, který byl na Slovensku na cvičení. Pojede v nočních a brzkých ranních hodinách. Američtí vojáci budou opět nocovat ve stanovém táboře v Rančířově na Jihlavsku. ČTK to dnes sdělila mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Konvoj na Slovensko přes Českou republiku přejel v únoru.

Cena nafty poprvé od invaze klesla, benzin zlevnil nejvýrazněji za 11 let

15. března 2022 - Průměrná cena nafty v Česku poprvé od začátku ruské invaze klesla. V pondělí stála 49,22 koruny za litr, o 35 haléřů méně než v neděli. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Třetím dnem v řadě zlevňuje benzin. V pondělí jeho průměrná cena klesla o 54 haléřů na 46,54 koruny. To představuje nejvýraznější mezidenní pokles za více než 11 let, uvedl hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

Středočeští celníci uložili pokuty 200 řidičům, neměli platné dálniční známky

12. března 2022 - Středočeští celníci během čtyř únorových dnů uložili pokuty téměř 200 řidičům, kteří neměli platné dálniční známky. Celková hodnota pokut byla skoro 300.000 korun, uvedla v tiskové zprávě mluvčí středočeských celníků Yvona Matějková. Akce zaměřená na dálniční známky byla celorepubliková.

V Ústí nad Labem by měl letos začít fungovat chytrý kamerový systém

5. března 2022 - V Ústí nad Labem by měly začít letos fungovat chytré kamery, které dohlédnou na bezpečnost ve městě, zejména v dopravě. Systém má strážníky upozorňovat na neobvyklou akci, třeba rychle jedoucí auto nebo na vandalismus. Novinářům to řekl primátor Petr Nedvědický (ANO). Kamerový systém vznikne jako součást projektu 5G pro 5 měst.

Ladovská zima: Kvůli sněhu policie v Praze hlásí od rána 150 nehod, vyjely sypače

Ilustrační foto

4. března 2022 - Pražští policisté kvůli sněžení do dnešních 10:00 evidují asi 150 dopravních nehod, ve městě se tvoří kolony. ČTK to řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Do ulic podle mluvčí městské Technické správy komunikací (TSK) vyjely sypače. Problémy jsou také na silnicích kolem metropole.

Odchody ukrajinských řidičů mohou způsobit výpadky v dopravě

Zdroj: Flickr

26. února 2022 - Hrozící odchod profesionálních ukrajinských řidičů kvůli všeobecné mobilizaci patrně povede k výpadkům v dopravě, zejména pak v autobusové. Novinářům to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Dopravci zatím hlásí odchody jednotek pracovníků. Problémy by v případě odchodů ukrajinských šoférů vznikly i kamionové dopravě. Ukrajinští řidiči, jichž podle hrubých odhadů v ČR působí kolem 5000, tvoří důležitou část z přibližně 120.000 profesionálních šoférů v Česku. Řidičů v ČR je přitom dlouhodobě nedostatek.

V Praze letos půjde do cyklodopravy asi 200 milionů Kč, meziročně víc

24. února 2022 - Pražská Technická správa komunikací (TSK) letos investuje do projektů v cyklodopravě zhruba 200 milionů korun, což je meziročně více. Peníze půjdou například na vybudování nových cyklostezek, rekonstrukce těch stávajících nebo na vybudování podjezdu pod Mánesovým mostem. Vyplývá to z dokumentu TSK, který schválil magistrátní výbor pro dopravu.

Sněžku opět zasáhl vítr o síle orkánu, horní úsek lanovky je mimo provoz

23. února 2022 - Horní úsek lanovky na Sněžku zastavil dnes ráno silný vítr, může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h. Na Sněžce dnes ráno podle meteorologů dosáhl vítr v nárazu rychlosti 137 km/h, tedy síly orkánu. Hranice orkánu je 118 km/h. Dolní úsek kabinové lanové dráhy z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu byl v provozu, informovali na webu vlekaři. V Krkonoších nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice, značí mírné nebezpečí.

Ve středu se do části republiky vrátí silný vítr

22. února 2022 - Do centrální části země se ve středu ráno vrátí silný vítr, který může v nárazech dosáhnout rychlosti 55 až 70 kilometrů za hodinu. Vítr může lámat stromy a větve, způsobit menší škody na budovách, odnášet předměty nebo zkomplikovat dopravu, uvedli meteorologové. Aktuální výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) s nízkým stupněm nebezpečí se týká některých regionů na Vysočině, v Jihomoravském, Pardubickém a Olomouckém kraji. Platí od středečních 04:00 do 16:00.

Strana výpisu

2 ...