Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

Doprava

Ředitelství silnic a dálnic podepsalo dohodu s Dětmi Země

foto archiv

- Praha | Ředitelství silnic a dálnic pokračuje ve spolupráci se spolkem Děti Země. S cílem usnadnit modernizaci dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi podepsaly obě strany dne 10. září 2018 dohodu o důslednější ochraně ptáků před rizikem jejich zbytečných nárazů do průhledných protihlukových stěn. Práce na úseku budou zahájeny již v říjnu letošního roku.

Dopravu na Ústecku a Děčínsku musí zajistit kraj

foto archiv

- Ústí nad Labem | Dopravní obslužnost na Ústecku a Děčínsku zajistí od soboty 15. září kraj prostřednictvím své Dopravní společnosti Ústeckého kraje (DSÚK). Uvedl to hejtman Oldřich Bubeníček s tím, že rada kraje ve středu odstoupila od smluv se společností TD Bus a.s.

České dráhy ode dneška mění systém slev

foto archiv

- Praha | České dráhy ode dneška mění systém slev a slevu 75 % pro žáky, studenty a seniory začnou vypočítávat podle nových pravidel Ministerstva dopravy ČR z nejvýhodnějších dostupných cen v prodeji pro 2. třídu. Ze změny budou těžit i další cestující, když je nový systém nasměruje díky nejvýhodnějším cenám do prázdnějších spojů.

Chomutov se dočká obchvatu

foto archiv

- Chomutov | V historických prostorách kostel Sv. Kateřiny v Chomutově byly dnes slavnostně podepsány smlouvy o dílo mezi Ústeckým krajem a zhotoviteli akce Nová komunikace u města Chomutova, společnostmi Herkul a.s., Eurovia CS, a.s., Silnice Group a.s. a SMP CZ. Výstavba by měla být zahájena příští rok.

Cestující v pražské a regionální dopravě čeká revoluce

foto archiv

- Praha | Od posledního srpnového týdne obyvatelé a návštěvníci Prahy a Středočeského kraje jednodušeji cestují městskou hromadou dopravou v hlavním městě a příměstskou dopravou ve Středočeském kraji. Cestující budou mít díky novému regionálnímu dopravnímu systému PID Lítačka rozšířenou možnost výběru nosičů svých dlouhodobých časových kupónů Pražské integrované dopravy na webu www.pid.litacka.cz.

Vlakem, metrem, lanovkou, na kole i přívozem

foto archiv

- Praha | Evropský týden mobility letos představí nejlepší kombinace způsobů dopravy. K využívání rozmanitých způsobů dopravy bude Pražany motivovat bohatý program Evropského týdne mobility, který se uskuteční ve dnech 16. až 22. září.

Ústecký kraj pokračuje v jednání s RegioJetem

il. foto Regiojet

- Ústí nad Labem | Rada Ústeckého kraje rozhodla, že bude i nadále pokračovat v jednáních s dopravcem RegioJet, který podal dvě nejvýhodnější nabídky v rámci veřejné zakázky na zajištění dopravy na železničních linkách U5, U7 a U13.

Na D7 u Postoloprt byly zprovozněny další čtyři kilometry dálnice

foto archiv

- Postoloprty | Ředitelství silnic a dálnic slavnostně zprovoznilo téměř čtyřkilometrový úsek dálnice D7 v úseku Postoloprty – MÚK Bitozeves. Nový úsek by měl motoristům přinést zkvalitnění dopravy v podobě zvýšení bezpečnosti provozu, zrychlení dopravy a odstranění nebezpečných situací vinou předjíždění v hustém provozu.

foto archiv

Cyklisté soutěží s aplikací Na kole Prahou

foto archiv

- Praha | Milovníci cyklistiky se mohou i letos zúčastnit letní soutěže Na kole Prahou, která odstartovala v červenci a potrvá až do 15. září. Pro účast v soutěži je potřeba aktivně používat aplikaci Na kole Prahou a zúčastnit se jedné z pěti různých po sobě jdoucích cyklistických výzev. Soutěžící, kteří splní podmínky výzvy a budou vylosováni, získají zajímavé ceny.

Městská rada schválila projekt tramvaje do Zdib

foto archiv

- Praha | Přípravu výstavby tramvajové trati z Vozovny Kobylisy do Zdib schválili pražští radní. Prodloužení trati k dálnici D8 a plánovanému velkému parkovacímu domu P+R by mělo výrazně snížit individuální automobilovou dopravu na severu Prahy. Dojezd na stanici metra Kobylisy bude činit 8 minut, na Staroměstskou pak půl hodiny. Uvedl to náměstek primátorky pro dopravu, školství a volný čas Petr Dolínek.

Strana výpisu

7 ...