Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

Doprava

Dnes je hrozba větru větší než dosud, mohou se rozvodnit řeky

21. února 2022 - Meteorologové zvýšili stupeň varování před silným větrem na pondělní ráno a dopoledne. Týká se to většiny Čech. V horách a podhůří na severu čekají od dnešního večera povodňové stavy. Vyplývá to z aktualizované výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výstraha před větrem, který v nárazech může mít rychlost nad 65 kilometrů v hodině a na horách kolem 110 km/h, platí s nízkým stupněm nebezpečí od sobotní půlnoci.

Hasiči v Libereckém kraji řešili ve čtvrtek kvůli větru 290 událostí, dnes pět

18. února 2022 - Hasiči v Libereckém kraji vyjížděli ve čtvrtek v souvislosti se silným větrem a intenzivními dešti k 290 událostem. Většinou šlo o odklízení popadaných stromů, čerpání vody ze sklepů a zahrad, odstraňovali nebo upevňovali také uvolněné plechové střechy.

Silný vítr dnes v Česku působí problémy v dopravě i energetice

Situace na Bruntálsku

17. února 2022 - Většinu území České republiky v noci na dnešek zasáhl silný vítr, který komplikuje železniční i silniční dopravu, přidělává práci hasičům a o elektřinu připravil téměř 100.000 odběratelů. V nižších polohách měl ráno vítr většinou rychlost do 90 kilometrů v hodině. Na Sněžce ale meteorologové naměřili náraz o rychlosti 181 kilometrů v hodině, což odpovídá síle orkánu. Varování meteorologů před silným větrem platí pro celou zemi do dnešní půlnoci.

Ve Varnsdorfu budou strážníci měřit rychlost pomocí mobilního radaru

15. února 2022 - Ve Varnsdorfu na Děčínsku bude městská policie měřit rychlost pomocí mobilního radaru. Řidiče, kteří povolenou rychlost překročí, tak budou pokutovat přímo na místě. Město radar koupilo loni na podzim za 300.000 korun s cílem zklidnit dopravní situaci ve městě.

ČR zasáhne od středy silný vítr, ve čtvrtek může mít v nárazech až 110 km/h

15. února 2022 - V Česku bude od středečního večera do noci na pátek foukat silný vítr, největší sílu bude mít ve čtvrtek. Poryvy větru v tento den dosáhnou rychlosti 70 až 110 kilometrů v hodině a mohou působit škody na lesních porostech či budovách. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Cestu do hor na severu Čech může komplikovat sněžení i vítr

6. února 2022 - Cestu do hor na severu Čech dnes může komplikovat sněžení i silný vítr, místy se budou tvořit sněhové jazyky nebo i závěje. Silničáři od 15:00 uzavřou na základě výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) kvůli sněžení pro auta nad 3,5 tuny silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Omezení potrvá zřejmě do pondělních 13:00. V závislosti na stavu sjízdnosti vozovky pro nákladní vozidla a vývoji počasí může být délka omezení změněna, sdělil ČTK Eduard Bark ze společnosti Silnice LK, která má silnice v Libereckém kraji na starosti.

Na silnicích v Libereckém kraji leží rozbředlý sníh, silničáři radí opatrnost

2. února 2022 - Silničáři radí zvýšenou opatrnost. V kraji většinou padá déšť se sněhem a silnice mohou klouzat. Odklízení sněhu komplikuje nárazový vítr, který snižuje i viditelnost.

V noci v horách na severu Čech připadlo až 10 centimetrů sněhu

22. ledna 2022 - Na silnicích leží sníh zejména v Libereckém kraji, v Ústeckém jsou vozovky převážně mokré. V obou krajích jsou silnice sjízdné se zvýšenou opatrností, vyplývá z údajů na webu Ředitelství silnic a dálnic.

Ústí n. L. chystá opravy chodníků a komunikací za více než 16 mil. Kč

20. ledna 2022 - Rada Ústí nad Labem vybrala zhotovitele několika veřejných zakázek na opravu chodníků a komunikací. Za 13,3 milionu korun bez daně stavbaři opraví povrchy vozovek v několika ulicích na Bukově. V lokalitě se počítá také se zvýšením počtu parkovacích míst a se snížením rychlosti z 50 kilometrů v hodině na 30. Měla by se tak zvýšit bezpečnost v okolí základní školy ve Vojnovičově ulici. Město chystá též opravy chodníků v Krásném Březně, na Střekově a v Neštěmicích. Novinářům to řekl náměstek primátora Pavel Tošovský (ODS).

Sněžku zasáhl orkán o síle až 126 km/h, oba úseky lanovky stojí

17. ledna 2022 - Sněžku dnes zasáhl vítr o rychlosti orkánu. Dosáhl rychlosti až 126 kilometrů v hodině, uvedla na webu polská horská služba. Hranice orkánu je 118 kilometrů v hodině. Vichřice zastavila oba úseky lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku a také šestisedačkovou lanovku ze Špindlerova Mlýna na Pláně.

Na horských silnicích v Libereckém kraji je ujetá nebo zledovatělá vrstva sněhu

Ilustrační foto

14. ledna 2022 - Na horských silnicích nižších tříd v Libereckém kraji je dnes ráno ujetá nebo zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. V dalších částech kraje jsou povrchy silnic převážně mokré, na Českolipsku suché a všechny sjízdné se zvýšenou opatrností. Teploty jsou ráno v kraji kolem nuly, v noci mrzlo. Místy viditelnost snižují mlhy, zejména na Semilsku a Liberecku. Vyplývá to z údajů na webech silničářů a meteorologů.

Strana výpisu

3 ...