Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

Doprava

Ústecký kraj se připravuje na případ, kdy by kvůli covidu chybělo hodně řidičů

6. ledna 2022 - Ústecký kraj se připravuje na případ, kdy by kvůli covidu-19, karanténám a izolacím s ním spojeným chybělo velké množství řidičů linkové autobusové dopravy. Od dopravců nyní zjišťuje, s kolika lidmi je možné zajistit ještě běžný provoz. ČTK to řekl hejtman Jan Schiller (ANO).

Inteligentní systém řízení dopravy v Hradci Králové již zčásti funguje

6. ledna 2022 - Inteligentní systém řízení dopravy v Hradci Králové, který město začalo budovat loni v červenci, již zčásti ve zkušebním režimu funguje. Stavbaři zatím novými semafory osadili deset z 34 křižovatek určených k přestavbě. Nové semafory mají tři ze čtyř předělávaných přechodů pro chodce. ČTK to dnes řekla mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová. Systém město vyjde na 229 milionů korun bez DPH a s jeho plným spuštěním se počítá v roce 2023.

Ústavní soud: V části Prahy bude dál platit omezení elektrických vozítek segway

20. prosince 2021 - V části Prahy bude nadále platit omezení elektrických vozítek segway. Ústavní soud zamítl stížnost Asociace Segway ČR, která bojovala proti omezení. Soud nezjistil porušení základních práv stěžovatele. Spolu se zamítnutím stížnosti soud odmítl návrh na zrušení části zákona o provozu na pozemních komunikací.

České dráhy nebudou trvat na povinných místenkách! A klíčový náměstek byl z firmy odejit!

- Praha I Mnohým cestujícím vlakem se asi ulevilo. České dráhy nakonec nebudou trvat na povinných místenkách na některých trasách, kde jsou soupravy přeplněné. Sice by to možná vyřešilo to, že někdy jsou vlaky poloprázdné a jindy se nedá ani projít, ale národní dopravce hledá jiné řešení.

Lokomotiva bardotka slaví padesátiny, zájemce vezme mimořádně do Dobříše

foto archiv

- Dobříš | Lokomotiva bardotka, která nese číslo 749.121, bude slavit v neděli 16. prosince 50 let své pravidelné služby na železnici. Při této příležitosti vezme velké i malé fandy krásných lokomotiv s charakteristickým brumláním na výlet do Dobříše, kam dnes už běžně s cestujícími nejezdí. Připravené jsou i komentované prohlídky lokomotivy.

Novinky v jízdním řádu 2019 Českých drah v Ústeckém kraji

foto archiv

- Ústí nad Labem | V neděli 9. prosince začne platit nový jízdní řád Českých drah pro rok 2019. Regionální doprava je v Ústeckém kraji realizována na základě objednávky Ústeckého kraje, dálkové vlaky objednává v celé České republice ministerstvo dopravy. Ústecký kraj se podílí na objednání 10 rychlíků alespoň v části trati.

V neděli se mění jízdní řády Dopravy Ústeckého kraje

foto archiv

- Ústí nad Labem | Největší změnou jízdních řádů je každoročně ta prosincová. Nejinak je tomu i letos. Níže pro vás vybíráme, co nejdůležitějšího se od 9. prosince mění v integrované veřejné dopravě Ústeckého kraje.

Nové kloubové autobusy nabízejí lepší komfort

foto archiv

- Středočeský kraj | Listopad přinesl cestujícím ve středních Čechách zkvalitnění veřejné dopravy, a to v podobě prvních dvou kloubových autobusů typu Solaris Urbino 18 pro dopravce ČSAD Střední Čechy.

Hejtman ocenil spolupráci s ŘSD

foto archiv

- Ústí nad Labem | Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček ocenil spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), správa Chomutov. Uvedl to na společné tiskové konferenci Ústeckého kraje a chomutovské ŘSD. Na silnice v regionu je každoročně vyčleněna zhruba 1 miliarda korun.

Rekonstrukce mostu ve Štětí začne příští rok

foto archiv

- Štětí | Na radnici ve Štětí byly dnes slavnostně podepsány smlouvy o dílo mezi Ústeckým krajem, městem Štětí, papírnou Mondi Štětí a.s. a zhotovitelem akce „Most Štětí na silnici III/26119 ev. č. 26119-1“, společností Strabag a.s. Dlouho očekávaná rekonstrukce mostu přes Labe, který je důležitý nejen pro běžnou dopravu, ale také pro zásobování papírny po železniční vlečce, začne na jaře příštího roku.

Frekventovanou křižovatku nahradí kruhový objezd

foto archiv

- Ústí nad Labem | Radní Ústeckého kraje odsouhlasili tzv. zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na stavební práce s názvem „Rekonstrukce křižovatky ulic Tovární x Hrbovická x Majakovského, ÚL“ formou otevřeného řízení. Informoval o tom hejtman Oldřich Bubeníček s tím, že s nedávnou nehodou autobusu a trolejbusu to nesouvisí.

Strana výpisu

4 ...

 

Anketa

Souhlasíte s vládou navrženou důchodovou reformou?

Ano

55.2%

 

Ne

13.8%

 

Je mi to jedno

15.5%

 

Nemám k tomu dost informací

15.5%